POSADZKA W POMIESZCZENIACH MOKRYCH ?

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
pedros75
Posts: 6
Joined: Thu 06 Dec, 2018

POSADZKA W POMIESZCZENIACH MOKRYCH ?

Post by pedros75 » Tue 19 Feb, 2019

Witam
Jaka izolacja na posadzkach w pomieszczeniach mokrych ?
Moim zdaniem w pomieszczeniach mokrych na posadzce powinna być stosowana izolacja przeciwwilgociowa a nie tzw. opóźniacz pary wodnej, ale nie znalazłem nigdzie wzmianki na ten temat.

Co proponujecie na jako podłoże pod płytki - czy płyta OSB kładziona na folię i mocowana wkrętami to dobre rozwiązanie ? - czy nie lepszym byłoby zastosowanie płyt podłogowych np. Rigidur E20, E30M ? Mamy równą powierzchnię, którą możemy dodatkowo izolować folią w płynie.



pedros75
Posts: 6
Joined: Thu 06 Dec, 2018

Re: POSADZKA W POMIESZCZENIACH MOKRYCH ?

Post by pedros75 » Tue 19 Feb, 2019

Dziękuję poczytałem - ale dalej mam wątpliwości co do stosowania górnej płyty OSB, MFP itd. - czy dobrze rozumiem, że montujemy ją przybijając do poszycia dolnego dziurawiąc w ten sposób folię przeciwwilgociową?

Arch
Posts: 3
Joined: Fri 31 May, 2019

Re: POSADZKA W POMIESZCZENIACH MOKRYCH ?

Post by Arch » Sat 01 Jun, 2019

Zauważyłem w (http://budujzdrewna.pl/domy-drewniane/d ... an-i-dachu) opis układania na poszycie, warstwy wykończeniowej w postaci płytek ceramicznych. Takie rozwiązanie może sprawdzi się w salonie lub korytarzu jednakże wg. mnie jest niewystarczające w przypadku tzw. mokrej podłogi w łazience. Może ktoś z ekspertów tu zgromadzonych zna bardziej profesjonalny i sprawdzony sposób przeciwwilgociowej izolacji podłogi w łazience. Bardzo proszę o opis prawidłowego wykonania izolacji podłogi w łazience na stropie drewnianym.


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”