Płatew pośrednia - wątpliwe podparcie

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
tymczasowy13
Posts: 33
Joined: Wed 14 Mar, 2018

Płatew pośrednia - wątpliwe podparcie

Post by tymczasowy13 » Fri 24 May, 2019

Witam, sytuacja jak na zdjęciu:
Jest to ścianka działowa podparta na cegłach, które stoją na chudziaku. Niestety wykonawca poustawiał cegły nie bezpośrednio pod płatwiami tylko obok. Na zdjęciu tam gdzie leżą gąbki, tak stoją cegły, siła ciążąca od płatki pośredniej działa pomiędzy cegły. Rozstaw cegieł może nie jest duży ale pomiędzy nimi nie ma innego podparcia. Sytuacja podobna dla wszystkich podparć wewnątrz budynku (razem 4 takie miejsca). Czy kazać skuwać wylewkę w tych miejscach by podłożyć cegłę czy to nie jest problem?
Image


tymczasowy13
Posts: 33
Joined: Wed 14 Mar, 2018

Re: Płatew pośrednia - wątpliwe podparcie

Post by tymczasowy13 » Fri 24 May, 2019

Plan domku i dodatkowe zdjęcia zamieszczam tu: https://tufotki.pl/0yiV4
Na czerwono zaznaczyłem miejsca, które powinny moim zdaniem podparte, a cegły nie są podłożone równo na wysokości płatew tylko trochę obok. Na drugim zdjęciu widać jedno z tych miejsc - na czerwono zaznaczyłem miejsce które jest na wysokości płatwy a cegły stoją obok a nie bezpośrednio pod. Na trzecim też między futrynami w dachu jest płatew kalenicowa - też moim zdaniem powinna być podparta.
Niestety są już wylane wylewki, ale jeszcze można podkuć by dołożyć te parę cegieł. Pytanie czy jest to konieczne, bo wykonawca bagatelizuje sprawę.
Dach 19 stopni, lekki (blacha trapezowa). Domek w technologii modułowej.
Na ostatnim zdjęciu widać jedną płatew pośrednią - po prawej stronie jest ta ścianka podparta na cegłach.

tymczasowy13
Posts: 33
Joined: Wed 14 Mar, 2018

Re: Płatew pośrednia - wątpliwe podparcie

Post by tymczasowy13 » Fri 24 May, 2019

Może zbyt zagmatwale to opisałem. Dołączam rysunek - chodzi mi o takie podparcie, że cegły stoją jakby "okrakiem" w stosunku do działającego nacisku. czy te cegły nie powinny stać dokładnie w linii płatew?
Attachments
20190524_122937.jpg
(22.14 KiB) Not downloaded yet

zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: Płatew pośrednia - wątpliwe podparcie

Post by zbiegusek » Wed 26 Jun, 2019

Powinny.


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”