Ocena projektu

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
Maciej W
Posts: 3
Joined: Sat 02 May, 2020

Ocena projektu

Post by Maciej W » Mon 04 May, 2020

Witam,
Planuję rozbudowę domu z wykorzystaniem technologii szkieletu drewnianego (jestem na etapie tworzenia projektu i załatwiania pozwolenia na budowę), od dłuższego czasu pogłębiam wiedzę na ten temat tu na forum. Nie znalazłem odpowiedzi na kilka nurtujących mnie rozwiązań w moim przypadku, jak i coraz bardziej niepokoi mnie to jak została zaprojektowana przez konstruktora rozbudowa. Dom istniejący jest wybudowany w technologii murowanej, dobudowywana część ma stanowić parter z płaskim dachem i tarasem. Wrzucę zdjęcia rozwiązania konstrukcji ścian i stropodachu, byłbym wdzięczny za ocenę, ponieważ w najbliższych dniach chcę przedyskutować z konstruktorem co miał na myśli i chciałbym znać zdanie kogoś postronnego. Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc :)
pozdrawiam
Maciej
forum1.jpg
forum2.jpg
forum3.jpg


toja
Posts: 451
Joined: Sun 04 Mar, 2012

Re: Ocena projektu

Post by toja » Mon 04 May, 2020

Tu nie wiadomo od czego zacząć.

Maciej W
Posts: 3
Joined: Sat 02 May, 2020

Re: Ocena projektu

Post by Maciej W » Mon 04 May, 2020

No właśnie mam podobne odczucia... rozmawiałem z konstruktorem dziś, i wg niego jest ok, stwierdził, że firma wykonawcza powinna wiedzieć co jak zrobić...

toja
Posts: 451
Joined: Sun 04 Mar, 2012

Re: Ocena projektu

Post by toja » Tue 05 May, 2020

Ja bym nie zakładał, że
firma wykonawcza powinna wiedzieć co jak zrobić...
Tutaj konstruktor? "popłynął" nie wolno mu tak mówić, bo ta barierka np. jest nie do wykonania.
Ocena Twojego projektu jest taka - jeżeli umawiałeś się na projekt "do pozwolenia" i to pozwolenie dostaniesz to jest OK, ale do budowania się nie nadaje (chyba, że masz obszerniejsze opracowanie, którego nie pokazujesz?)

Maciej W
Posts: 3
Joined: Sat 02 May, 2020

Re: Ocena projektu

Post by Maciej W » Tue 05 May, 2020

Niestety nic poza tym nie mam, na szczęście jeszcze nie zapłaciłem. Jutro będę rozmawiał z szefową biura i mam nadzieję, że mają innego projektanta bo poprawienie tego przez obecnego jest bezcelowe. Najchętniej zakończył bym przygodę z tym biurem architektonicznym bo to nie pierwsza wtopa, tylko że nie bardzo mam czas robić od początku gdzie indziej a wszędzie terminy długie.
Dzięki za opinię, będę się zastanawiał jak ugryźć ten temat.



Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”