Prawidłowy montaż folii opóźniacza pary (paraizolacji)

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
Artur Szprot
Posts: 1
Joined: Mon 05 Jul, 2021

Prawidłowy montaż folii opóźniacza pary (paraizolacji)

Post by Artur Szprot » Mon 05 Jul, 2021

Dzień dobry,

Jestem w trakcie budowy domu szkieletowego na ścianach fundamentowych wraz z pustką podpodłogową (crawl space) i stropem drewnianym. Zapoznałem się dokładnie z wpisami na stronie, zakupiłem książkę i nadal nie daje mi spokoju jedna kwestia. tj. w jaki sposób prawidłowo połączyć folie:
1. folię wiatroizolacyjną zawiniętą na belkę czołową
2. folię paraizolacyjną ściany zewnętrznych
3. folię paraizolacyjną podłogi położoną pod poszyciem (na tym poszyciu stoją ściany zewnętrzne)

Taką sytuację dokładnie przedstawia rysunek (opisany w książce numerem 1 w dziale 7.1): http://budujzdrewna.pl/wp-content/uploa ... 00x480.jpg

Rysunek ten jednak nie jest spójny z rysunkiem opisanym jako właśnie szczegół tego połączenia, gdyż na tym drugim wiatroizolacja jest wywinięta na stronę wewnętrzną ściany, jednak na pierwszym tego brakuje.

Image

W jaki sposób prawidłowo wykonać to połączenie?


Fotourszula
Posts: 11
Joined: Sun 02 Jan, 2022

Re: Prawidłowy montaż folii opóźniacza pary (paraizolacji)

Post by Fotourszula » Tue 11 Jan, 2022

Dzień dobry moje pytanie dotyczy folii izolacyjnej umieszczonej pomiędzy stropem i belkami. W ciągu kilku dni od jej założenia z powodu słońca srebrny ekran odwarstwił się od folii. Sama folia nie jest potargana. Wykonawca nie widzi problemu w tej sytuacji, ponieważ resztę folii zamierza dokleić do tego co wystaje i podobno wszystko będzie ok. Czy tak, można rozwiązać tę sprawę i nie ma się czym martwić?
Attachments
IMG_20220107_131017.jpg
IMG_20220107_131005.jpg

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Prawidłowy montaż folii opóźniacza pary (paraizolacji)

Post by Wojciech Nitka » Tue 11 Jan, 2022

Zawsze warto pytać producenta... i tym razem.


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”