konstrukcja domku narzędziowego 3x4

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
tomaxcr
Posts: 4
Joined: Sun 17 Nov, 2019

konstrukcja domku narzędziowego 3x4

Post by tomaxcr » Wed 27 Sep, 2023

Witam serdecznie, niestety nie znlazlem odpo. w wyszukiwarce więc piszę.

Lokalizacja - kaszuby

Planuje budowę domku narzędziowego 3x4m w konstrukcji szkieletowej - drewno C24 45/95 mm na płycie

Konstrukcje dachu dwuspadowego mam krokwiową 140/70 opartą na oczepie 95/95 z podporą w kalenicy 95/95 w rozstawie 60cm; okap 50cm

Czy to będzie trzymało się kupy w sensie czy konstrukcja dachu bedzie oki? pokrycie dachu to blachodachówka

wymiary na rysunku

dziękuje za pomoc
Attachments
proj_podl.png


Marek999
Posts: 15
Joined: Wed 29 Nov, 2023

Re: konstrukcja domku narzędziowego 3x4

Post by Marek999 » Fri 05 Jan, 2024

no szczerze, to musisz uważać z tym domkiem narzędziowym na Kaszubach! Ale co do konstrukcji, jak na mnie, wydaje się, że plan jest spoko. Krokwiowa konstrukcja dachu, drewno C24, no i okap 50 cm, brzmi jak solidne podejście. Ale oczywiście, nie jestem ekspertem, więc radzę się skonsultować z kimś, kto się na tym zna. Ale generalnie, myślę, że to powinno się trzymać kupy, a blachodachówka to dobry pomysł na pokrycie.
Pozdrawiam, Marek 😊

FranciszekJJ
Posts: 1
Joined: Wed 17 Jan, 2024

Re: konstrukcja domku narzędziowego 3x4

Post by FranciszekJJ » Wed 17 Jan, 2024

- Cześć wszystkim. Jestem nowicjuszem. Cieszę się, że tu jestem. Miłego dnia wszystkim:)

tomaxcr
Posts: 4
Joined: Sun 17 Nov, 2019

Re: konstrukcja domku narzędziowego 3x4

Post by tomaxcr » Tue 05 Mar, 2024

Co do konstrukcji ścian jestem już pewien, ale w temacie więźby to jeszcze multum pytań.

Teraz staje się realne pokryjecie jednak gontem, na okres ok 3 lat potem blachodachówka (fundusze :( ).

Proszę o podpowiedź.
Wszędzie piszą że jętka powinna być zamocowana na wysokości 2/3 krokwi od stropu, ale u mnie te 2/3 wychodzi dość wysoko, czy tak jest oki? czy trzeba jednak niżej (przekrój krokwi 45x145, pokrycie z osb, papa i gont.)

Oglądałem parę filmików z których wynikało, że jeśli jętka jest niżej to lepiej spełnia swoją rolę.

Dziękuje


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”