mokro! - szybka rada potrzebna

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
mt
Posts: 64
Joined: Tue 20 Dec, 2005

mokro! - szybka rada potrzebna

Post by mt » Sat 10 Jan, 2009

Mam dom w stanie surowym zamkniętym. Wszystko było totalnie suche, bo dom stoi w tym stanie od września. Zaimpregnowałem właśnie jeszcze raz belki ścian i krokwie fobosem. W najbliższych dniach chciałem zacząć upychać wełnę i zamknąć konstrukcję folią paroizolacyjną. I tu jest problem, bo mimo grzania kominkiem non-stop w domu temperatura waha się od 0-5 stopni i w związku z tym cała zaimpregnowana konstrukcja jest ciągle mokra, nic nie schnie. Nie cieknie co prawda, ale jak dotknie się drewna to czuć że jest wilgotne, zwłaszcza pozioma część belki podwalinowej. I tu pytanie czy mimo to mogę zamknąć konstrukcję paroizolacją? Niby na zewnątrz jest wiatroizolacja, ale jakoś trudno mi sobie wyobrazić żeby ta cała wilgoć z podwaliny wyparowała przez płytę OSB i wiatroizolację, już nie mówię że od razu, ale żeby w ogóle. Proszę o radę praktyków zawodowców szkieletowców


Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Sat 10 Jan, 2009

Jaka jest elewacja zewnętrzna?

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: mokro! - szybka rada potrzebna

Post by Wojciech Nitka » Sat 10 Jan, 2009

mt wrote:Zaimpregnowałem właśnie jeszcze raz belki ścian i krokwie fobosem.
Czyźbyś budował z drewna "spod piły" (czytaj nie suszone komorowo i nie strugane)?
cała zaimpregnowana konstrukcja jest ciągle mokra, nic nie schnie. Nie cieknie co prawda, ale jak dotknie się drewna to czuć że jest wilgotne, zwłaszcza pozioma część belki podwalinowej. I tu pytanie czy mimo to mogę zamknąć konstrukcję paroizolacją?
Paroizolację należy zakładać kiedy drewno osiągnie wilgotność ponżej 14 - 16%. Poczytaj - http://www.szkielet.pl/domy_szkieletowe ... BCowe&id=9

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Sun 11 Jan, 2009

Wojciech Nitka wrote:Czyźbyś budował z drewna "spod piły" (czytaj nie suszone komorowo i nie strugane)?
To raczej pewne mając na uwadze http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic. ... ght=#12918

Jak się domyślam został jednak z domu na pewien czas zrobiony "termos".


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”