Pęka gładź na płytach K-G

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
mateo
Posts: 8
Joined: Sat 17 Jan, 2009

Pęka gładź na płytach K-G

Post by mateo » Sat 17 Jan, 2009

Mam domek drewniany od czerwca 2008. Zauważyłem, że na styku ścian z sufitem robią się szczeliny. Płyta oddziela się i gładź pęka. Jest jakiś sposób na poprawienie tego? Myślałem żeby silikonem białym lub akrylem sprężystym dać.


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Pęka gładź na płytach K-G

Post by Wojciech Nitka » Sat 17 Jan, 2009

mateo wrote:Zauważyłem, że na styku ścian z sufitem robią się szczeliny. Płyta oddziela się i gładź pęka. Jest jakiś sposób na poprawienie tego? Myślałem żeby silikonem białym lub akrylem sprężystym dać.
Przybliż temat. A więc, by móc Ci dokładnie podpoiwedzieć co masz robić potrzebuję następujące informacje:
- domek parterowy czy z użytkowym poddaszem? (sądzę, że parter)
- pęka na ścianach zewnętrznych czy wewnętrznych? (sądzę, że na wewnętrznych).
- pęka od początku czy zaczęło w oststnim okresie? (sądzę, że w ostatnim okresie).
Czy moje przypuszczenia są słuszne?

Narazie zapomnij o silikonie czy akrylu.

mateo
Posts: 8
Joined: Sat 17 Jan, 2009

Post by mateo » Sat 17 Jan, 2009

Domek piętrowy, pęka wewnątrz i zaczęło się od zimy (za mocno grzeję?).

jacekgor
Posts: 47
Joined: Wed 02 Nov, 2005

Re: Pęka gładź na płytach K-G

Post by jacekgor » Tue 20 Jan, 2009

Wojciech Nitka wrote:
mateo wrote:Zauważyłem, że na styku ścian z sufitem robią się szczeliny. Płyta oddziela się i gładź pęka. Jest jakiś sposób na poprawienie tego? Myślałem żeby silikonem białym lub akrylem sprężystym dać.
Przybliż temat. A więc, by móc Ci dokładnie podpoiwedzieć co masz robić potrzebuję następujące informacje:
- domek parterowy czy z użytkowym poddaszem? (sądzę, że parter)
- pęka na ścianach zewnętrznych czy wewnętrznych? (sądzę, że na wewnętrznych).
- pęka od początku czy zaczęło w oststnim okresie? (sądzę, że w ostatnim okresie).
Czy moje przypuszczenia są słuszne?

Narazie zapomnij o silikonie czy akrylu.
Panie Wojtku - słuszne przypuszczenia - mam podobny problem. Nie jest to jakiś dramat - ale w paru miejscach widać rysy. MIeszkam ponad 2 lata.

jacekgor
Posts: 47
Joined: Wed 02 Nov, 2005

Post by jacekgor » Fri 23 Jan, 2009

Ma ktoś może jakiś pomysł na te pęknięcia? :)

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Fri 23 Jan, 2009

:mrgreen: po 2 latach to juz chyba wszystko sie ustabilizowalo jak sadze i jesli pekniecia wystepuja w naroznikach proponuje wkleic tasme papierowa z wkladka metalowa, jest troche z tym roboty ale jest to bardzo skuteczne rozwiazanie,... :mrgreen:
i filmik do tego..... http://www.youtube.com/watch?v=VDGFs4uY ... re=related (instrukcja montazu)
Attachments
Zdjęcie053.jpg



Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”