Zbijanie konstrukcji - gwoździarka czy młotek ???

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Greg Olchawski
Posts: 723
Joined: Fri 02 Mar, 2007
Location: Floryda/Poznan

Post by Greg Olchawski » Sat 14 Aug, 2010

Ciekawe opinie i dyskusja.
Majac slaby czy nieodpowiedni sprzet lub nieumiejetne sie nim poslugujac trudniej dostrzec prawdziwa wartosc i zalety jakie przynosi inwestycja w narzedzia i automatykei. A co do pekajacego drewna czy zacinajacych sie gwozdzi laczanymi drutem, sa to przede wszystkim bledy operatora.

www_mluksus_pl, rodzaj, dlugosc i grubosc gwozdzi zalezy od tego co i jak zbijasz. Zazwyczaj przy budowie szkieletu stosuje sie ok 5 roznych rodzajow gwozdzi. Gwozdzie z pelnymi lepkami sa o wiele lepsze (i czasami wymagane). Poza tym nie da sie ich stosowac zamiennie w jednej gwozdziarce tak wiec uzyc mozesz tylko takich ktore pasuja.
Padla nietypowa opinia uzywania tylko gwozdzi skretnych przy szkielecie. Jestem dosc zaskoczony i ciekawy jakiej dlugosci i grubosci sa te gwozdzie aby byly na tyle uniwesalne by wykonywac nimi wiekszosc robot na placu.
framer wrote: Co do zbijania młotkiem to pracowałem kiedyś jako podwykonawca na Long Island dla takiego "Oldschoolowca", który wymagał żeby wszystko zbijać młotkiem... ale podwójnie płacił

Tez juz o tym kilka razy slyszalem, wlasnie na polnocy. Dopoki placa podwojnie pozostaje tylko wzruszyc ramionami. Ale zacofania technologicznego nie nazywalbym "old school'em" :grin:
pozdrawiam
Class-1 License, Building Construction (Comercial & Residential), St.Johns Co, Florida (USA)
Class-2 License, Carpentry (Structural, Rough/Frame & Finish), St.Johns Co, Florida (USA)
NAHB (National Association of Home Builders)
obecnie: Poznań, PL


xsaw
Posts: 4
Joined: Thu 14 Feb, 2008

Post by xsaw » Wed 24 Nov, 2010

dziwna dyskusja :D
Jeśli ktoś używa porządnego sprzętu to normalne że lepiej gwoździarką, wygodniej, szybciej, łapa nie puchnie :D. Jeśli ktoś kupił jakieś podpierdułki typu yato czy coś w tym stylu, to nic dziwnego że się zraził :D taki sprzęt z założenia ma nie działać :D.
Jeśli chodzi o dach i poszycie to ja używam paslode im350 na gaz ( no i tu czasami jest problem przy minusowych temperaturach - gaz zamarza przy rozprężaniu ) ale za to nie mam żadnych przewodu z powietrzem, problemów że trzeba agregat i kompresor targać tam gdzie niema prądu. Fakt że gwoździe z gazem wychodzą trochę drożej niż do zwykłej pneumatycznej gwoździarki ale robota idzie lepiej i szybciej, a morale pracowników to najważniejsza sprawa.

Greg Olchawski
Posts: 723
Joined: Fri 02 Mar, 2007
Location: Floryda/Poznan

Post by Greg Olchawski » Sun 12 Dec, 2010

xsaw wrote:Jeśli chodzi o dach i poszycie to ja używam paslode im350 na gaz ( no i tu czasami jest problem przy minusowych temperaturach - gaz zamarza przy rozprężaniu ) ale za to nie mam żadnych przewodu z powietrzem, problemów że trzeba agregat i kompresor targać tam gdzie niema prądu. Fakt że gwoździe z gazem wychodzą trochę drożej niż do zwykłej pneumatycznej gwoździarki ale robota idzie lepiej i szybciej
To najdziwniejsza opinia jaka od dawna slyszalem ale najwazniejsze ze takie wlasnie rozwiazanie Ci sluzy.
Class-1 License, Building Construction (Comercial & Residential), St.Johns Co, Florida (USA)
Class-2 License, Carpentry (Structural, Rough/Frame & Finish), St.Johns Co, Florida (USA)
NAHB (National Association of Home Builders)
obecnie: Poznań, PL

KonradJ
Posts: 69
Joined: Tue 24 Mar, 2009

Jak kto woli

Post by KonradJ » Tue 14 Dec, 2010

Mlotkiem sie rowniez szybko buduje

KonradJ
Posts: 69
Joined: Tue 24 Mar, 2009

kawdratowe gwozdzie

Post by KonradJ » Tue 14 Dec, 2010

Czy w Stanch uzywa sie kwadratowych gwozdzi jak np. w Norwegii?

Greg Olchawski
Posts: 723
Joined: Fri 02 Mar, 2007
Location: Floryda/Poznan

Re: kawdratowe gwozdzie

Post by Greg Olchawski » Wed 15 Dec, 2010

Jak najbardziej. Nie wiem jednak czy pytasz o gwozdziarki czy reczne. Gwozdzie uzywane do stolarki wykonczeniowej sa w zasadzie kwadratowe (rozmiary 16ga i 18ga). Jesli chodzi o gwozdzie reczne to znakomitym przykladem sa gwozdzie murarskie ktore mozna uzywac przy stawianiu szkieletu do tymczasowego lapania podwaliny do fundamentu.
Pozdrawiam
Class-1 License, Building Construction (Comercial & Residential), St.Johns Co, Florida (USA)
Class-2 License, Carpentry (Structural, Rough/Frame & Finish), St.Johns Co, Florida (USA)
NAHB (National Association of Home Builders)
obecnie: Poznań, PL

KonradJ
Posts: 69
Joined: Tue 24 Mar, 2009

Reczne

Post by KonradJ » Wed 15 Dec, 2010

Dzieki,chodzilo mi o gwozdzie reczne.
Pozdrawiam



Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”