Układ warstw w ścianie garażowej.

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
sokmarcin
Posts: 66
Joined: Mon 18 Jun, 2007

Układ warstw w ścianie garażowej.

Post by sokmarcin » Wed 23 Jun, 2010

Witam
Przeszukałem ostatnio forum w temacie konstrukcji ściany garażu nieogrzewanego, który tworzy jedną bryłę z domem. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem wypowiedzi ekspertów ale wnioskuję, że takiego pomieszczenia się nie ociepla i nie daje folii paroizolacyjnej. Prawidłowy układ warstw w ścianie zew. garażu w moim przypadku powinien wyglądać chyba tak:
1. Oblicówka z desek
2. listwy dystansowe 20mm
3. Listwy dystansowe 50mm
4. Wiatroizolacja
5. Płyta OSB
6. Konstrukcja nośna ściany
7. Poszycie z płyt G-K (zielone) - wariant
Punkt 2 i 3 biorą się stąd, iż ściana zew. domu jest docieplona od zew. 50mm wełny mineralnej na ruszcie, więc żeby zachować lico muszę pozostawić konstrukcje. Nie wiem czy mogę wsadzić tutaj wełnę zakładając ze wstępnie garaż będzie nieogrzewany (później może się to zmienić i wsadzenie wełny od zew. będzie niewykonalne).

Jak rozumiem folię paroizolacyjną układam tylko na ścianach pomieszczeń ogrzewanych po obrysie budynku (ściany zew. oraz ściany pomiędzy garażem, a domem - można je traktować jak zew.).

Mam jeszcze takie pytanko czy w przypadku jakbym chciał ocieplić w przyszłości garaż to musiałbym ułożyć wełnę mineralną pomiędzy konstrukcją i całość zabezpieczyć folią paroizloacyjną. Tylko czy wtedy folię ciągnąć po całym obwodzie garażu bo połączenie jej z założoną już folią wydaje się być nierealne bez rozbebeszania ścian i czy nie będzie szkodzić, ze ściany pomiędzy garażem, a domem będą pokryte z dwóch stron paroizloacją?

Bardzo proszę o pomoc ekspertów, może Pan Nitka się wypowie, czy dobrze rozumuję.
Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich.


sokmarcin
Posts: 66
Joined: Mon 18 Jun, 2007

Post by sokmarcin » Mon 28 Jun, 2010

Witam
Widzę, że albo sezon urlopowy w pełni i znawcy tematu wyjechali albo forum umarło. Wielka szkoda.
Pozdrawiam wszystkich.

czorcik23
Posts: 13
Joined: Sun 14 Dec, 2008

Post by czorcik23 » Tue 06 Jul, 2010

No właśnie też bym chciał usłyszeć odpowiedz.Pozdrawiam


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”