Izolacja balkonu

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
marcinem
Posts: 44
Joined: Thu 19 Aug, 2010

Izolacja balkonu

Post by marcinem » Sat 04 Dec, 2010

Witam, pilnie potrzebuję porady:
zastanawiam się nad prawidłowością wykonania izolacji balkonu mieszkalnego czyli podłogi częsci mieszkalnej budynku nad gankiem. Zacząłem sie zastanawiać po tym jak wykonawca domu stwierdził że w układzie (od góry) deski - konstrukcja wypełniona 20cm wełny - deski spodnie elewacyjne miedzy wełną a deskami spodnimi wystarczy dać jakąkolwiek izolacje: czy to membranę paroprzepuszczalną czy też folię paroizolacyjną którą stosuje się od wewnątrz (nie dał folii od góry na wełnę).
Wydawało mi się że generalnie przekrój powinien być taki sam jak w ścianie (czyli elewacja-wiatroizolacja-wełna-paroizolacja-deski)... ale może z racji układu poziomego dopuszczalne są jakieś odstępstwa?
Jak powinno wyglądać prawidłowe rozwiązanie?
Pozdrawiam


tonyfabio
Posts: 57
Joined: Tue 04 May, 2010

Post by tonyfabio » Sat 04 Dec, 2010

Bardzo ciekawy problem. Aż jestem ciekaw jakie bedą wypowiedzi.

Piotr tomrer
Posts: 192
Joined: Sat 15 Sep, 2007
Location: Notteroy-Norwegia

Post by Piotr tomrer » Mon 06 Dec, 2010

marcinem wrote:Wydawało mi się że generalnie przekrój powinien być taki sam jak w ścianie (czyli elewacja-wiatroizolacja-wełna-paroizolacja-deski)...
Dobrze ci się wydaje, jeżeli ganek jest otwarty to podłoga balkonu staje się przegrodą zewnętrzną a więc układ warstw musi być taki jak we wszystkich przegrodach zewnętrznych.


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”