Wygłuszenie sufitu styropian+wełna

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
Dzafa 700
Posts: 3
Joined: Fri 25 Nov, 2011
Location: T.G- Ibud

Wygłuszenie sufitu styropian+wełna

Post by Dzafa 700 » Fri 25 Nov, 2011

Witam wszystkich :wink:
Jestem na etapie wygłuszania sufitu na parterze (dom 2 petitowy szkieletowy). Pozostał mi styropian o grubości 10 cm z ocieplenia budynku. Do wypełnienia jest 20 cm stąd moje pytanie czy mogę 10 cm wypełnić styropianem i pozostałe 10 cm ??
Pozdrawiam


dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Re: Wygłuszenie sufitu styropian+wełna

Post by dwronka » Fri 25 Nov, 2011

Dziafa bez obrazy, ale to idiotyczny pomysł.

Dzafa 700
Posts: 3
Joined: Fri 25 Nov, 2011
Location: T.G- Ibud

Re: Wygłuszenie sufitu styropian+wełna

Post by Dzafa 700 » Sat 26 Nov, 2011

Dzięki za podpowiedź. Myślałem jak dam styropian pod podłogę pierwszego piętra (z luzami w celu oddychania) na to wełnę + KG to jakoś wykorzystam ten styropian. W domach betonowych widziałem takie zastosowanie ale szkieletowe to coś innego dlatego pytam, żeby później nie robić jeszcze raz to samo.

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Sat 26 Nov, 2011

Styropian musiałby być bardzo szczelnie położony aby spełniał się jako izolacja akustyczna pozatym zabawa z docinaniem :roll: Pozatym musialby być to akustyczny styropian podłogowy. Zapewne nic by się nie stało ale 10 cm wełny pod izolację akustyczną to i tak dużo. Na Twoim miejscu skupiłbym się nad belkami aby miały dobry podkład pod płyty podłogi.
Aby zwiększyć komfort zamiast paneli połóż grubsze okładziny np deska, parkiet w moim przypadku parkiet zdaje egzamin.

Dzafa 700
Posts: 3
Joined: Fri 25 Nov, 2011
Location: T.G- Ibud

Post by Dzafa 700 » Sat 26 Nov, 2011

Hej niestety góra jest zrobiona pod klucz, czyli podłoga 22 cm płyta osb na to podkład pod panele 0.5 mm i na to panele 1 cmm. Teraz mam dylemat czy kupić styropian 10 cm podłoga i włożyć między stropy + wełna 10 cm, czy wszędzie wełna ?
ps. ten stary styropian wykorzystam do budowy garaży :o
Attachments
1111.JPG

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Sun 27 Nov, 2011

Styropian w drewnianym domu to pomylka. Proponuje ulozyc welne twarda. Poza tym w pewnym zakresie dzwiekow styropian nie wygluszy stropu (szuranie itp.).
pzdr

User avatar
tal
Posts: 36
Joined: Sun 18 Oct, 2015

Re: Wygłuszenie sufitu styropian+wełna

Post by tal » Thu 09 Jun, 2016

Też potrzebuję wygłuszyć sufit w bardzo podobnej konstrukcji. Co moglibyście polecić w tym temacie? Jaki materiał sprawdzi się najlepiej?

star
Posts: 58
Joined: Mon 19 Oct, 2015

Re: Wygłuszenie sufitu styropian+wełna

Post by star » Thu 09 Jun, 2016

Ja mam to u siebie zrobione przy pomocy płyt Nida Sonic R6. Przed montażem słyszałem nawet te najmniejsze dźwięki na piętrze. Kroki, przesuwanie, muzykę itd. Po zamontowaniu zmiana jest na duży plus. Mam na myśli konkretnie tą płytę.
::)



Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”