Profil metalowy CW100 jako ścianki działowe ?

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
nicram_b
Posts: 18
Joined: Mon 27 May, 2013

Profil metalowy CW100 jako ścianki działowe ?

Post by nicram_b » Tue 18 Jun, 2013

Witam,
jak w temacie czy w domu szkieletowym mozna postawić scianki z profili CW100 ?
Wykonawca postawił mi ścianki drewniane i na parterze i na piętrze z tym że na parterze większość drewna była sina więc kazałem mu je zdemontować i teraz proponuje zamiast drewnianych (w tartaku niby na dzień dzisiejszy lepszego drzewa nie mają) metalowe profile CW100 - wełny też 10cm wejdzie.
Czy takie rozwiązanie nie będzie się jakoś "gryzło" z konstrukcją drewnianą ??


Leksus
Posts: 58
Joined: Sun 21 Mar, 2010
Location: Śląsk

Post by Leksus » Wed 19 Jun, 2013

Jeżeli ściana działowa nie jest ścianom nośną to można zastosować profile metalowe CW100i postawić ścianki na ruszcie metalowym.
Jeżeli jest to ściana nośna to proponował bym profil UA100 ale musiał by to jeszcze przeliczyć projektant.

darek111
Posts: 75
Joined: Sun 10 Oct, 2010

Sianki działowe

Post by darek111 » Mon 02 Sep, 2013

Ja mam takie pytanie? zamierzam postawić ścianki działowe z profili metalowych i czy najpierw zrobić ścianki a potem dawać KG na sufit , czy można najpierw sufit cały pokryć płytami KG i na nie przykręcić profile metalow. Czt to ma jakieś znaczenie czy nie ważna jest kolejność tych prac . Poddasze nieuzytkowe.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 02 Sep, 2013

Zdecydowanie
- w pierwszej kolejności pokryć cały sufit płytą g/k,
- w drugiej kolejności - postawić konstrukcję ścianek,
- w trzeciej kolejności - założyć izolację akustyczną i płyty g/k.

darek111
Posts: 75
Joined: Sun 10 Oct, 2010

Post by darek111 » Mon 14 Oct, 2013

Witam. Nasunęło mi sie takie pytanie a zarazem problem, chodzi o lekkie ścianki działowe. Knauf zaleca aby płyty KG krecic tylko do słupków pionowych , które maja luz ok. 1.5cm .Ale jeśli obrobi sie płyty np. taśmą Strait-Flex to połaczenie jest sztywne to wrazie jakiś ugieć to i tak musi wszystko popekac to jaki jest sens nie przykrecania płyty KG góra -dół. Może mi Ktoś pomóc to wyjasnic.

L92
Posts: 46
Joined: Sun 20 Jul, 2014

Re:

Post by L92 » Sun 22 Nov, 2015

Wojciech Nitka wrote:Zdecydowanie
- w pierwszej kolejności pokryć cały sufit płytą g/k,
- w drugiej kolejności - postawić konstrukcję ścianek,
- w trzeciej kolejności - założyć izolację akustyczną i płyty g/k.
Czy w przypadku budowy ścian działowych poddasza z drewna kolejność prac jest taka sama? Dach jest podparty na stolcu. Ścianki działowe mają wypełnić przestrzenie wewnętrzne pomiędzy słupami stolca oraz przestrzenie pomiędzy słupami stolca i skosami.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Profil metalowy CW100 jako ścianki działowe ?

Post by Wojciech Nitka » Sun 22 Nov, 2015

W zasadzie nie ma różnicy ...

L92
Posts: 46
Joined: Sun 20 Jul, 2014

Re: Profil metalowy CW100 jako ścianki działowe ?

Post by L92 » Sun 22 Nov, 2015

Panie Wojtku, Nie ma różnicy w jakiej kolejności wykonywane są prace w przypadku ścian o konstrukcji drewnianej? Czy nie ma różnicy pomiędzy technologiami i w każdym przypadku pracujemy w kolejności podanej powyżej?

Martin5
Posts: 158
Joined: Mon 27 Jan, 2014

Re: Profil metalowy CW100 jako ścianki działowe ?

Post by Martin5 » Wed 02 Dec, 2015

Trochę dziwny jest pomysł kładzenia karton-gipsów przed szkieletem ścian. W sytuacji, gdy robi się wylewki betonowe - karton gipsy mogą ulec zniszczeniu. Ponadto zamykanie sufitów przed całkowitym rozmieszczeniem instalacji (np elektrycznej) też brzmi dość dziwnie.

Nie znalazłem nikogo, kto by proponował kolejność budowania zalecaną przez W. Nitkę. Chętnie przeczytam dokładniejszy komentarz.

L92
Posts: 46
Joined: Sun 20 Jul, 2014

Re: Profil metalowy CW100 jako ścianki działowe ?

Post by L92 » Fri 04 Dec, 2015

Wylewkę mam już zrobioną, instalacje w 95%, brakuje kilku odcinków które będą prowadzone w ściankach działowych. Jutro zamknę strop od góry i biorę się za zamykanie ścian. Jedynie z kolejnością mam wątpliwości, pierwsze ścianki działowe czy zabudowanie ścian zewnętrznych? Do wykonania mam tylko ścianki działowe piętra. Na parterze były postawione podczas stawiania szkieletu.



Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”