problem z ociepleniem dachostropu

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
metalzkudowy
Posts: 41
Joined: Sun 19 Oct, 2014

problem z ociepleniem dachostropu

Post by metalzkudowy » Mon 19 Jan, 2015

Mam dylemat ponieważ w projekcie między jętkami jest tylko 18cm wełny a chcąc zastosować jeszcze 10cm na przekładkę obniży mi się wysokość pomieszczeń na poddaszu.
Czy w takim wypadku mogę zastosować 18cm wełny aż do samej kalenicy + 18cm między jętkami? wtedy nie będzie warstwy na przekładkę wiec srednio mi sie to podoba. Pytam o taki szczegół ponieważ chciałbym zrobić taki stryszek pod samym dachem. Czy lepszym rozwiązaniem byłoby na jętki przymocować legary o wysokości np 5cm i miedzy nimi dać na przekladke 5cm wełny? Chcę jak najlepiej wykonać ocieplenie bo będę ogrzewal domek prądem i kominkiem dlatego chce zniwelować spore straty ciepła


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: problem z ociepleniem dachostropu

Post by Wojciech Nitka » Sat 31 Jan, 2015

Jak mogę domniemywać stryszek nad jętką nie będzie ogrzewany. To po co go ocieplać ?
Ważną rzeczą w tym przypadku jest też co masz na krokwiach - płytę poszycia czy tylko folię dachową?

Piszesz, że dom będziesz ogrzewał między innymi elektrycznie. Tym bardziej powinieneś zadbać o przegrody zewnętrzne, a taką jest strop z jętkami. Dając mniej ocieplenia w tym stropie część ciepła będzie przenosić się na stryszek co podniesie Ci koszty ogrzewania. Zatem warto zastanowić się nad tym.

metalzkudowy
Posts: 41
Joined: Sun 19 Oct, 2014

Re: problem z ociepleniem dachostropu

Post by metalzkudowy » Sun 15 Feb, 2015

Dach nie będzie deskowany. Tylko membrana. Wtedy nie ocieplać aż do kalenicy? Stryszek nie bedzie ogrzewany ale nie chcialbym zeby w zime przy -10 panowala tam taka sama temperatura. Między jętki dać 18cm i 10cm na przekładkę na jętki? W ścianach będzie 15cm + 5cm + 5cm w stelażu z instalacjami. W skosie na poddaszu 18cm+ 10cm. Welna rockwoola 0,35 wszędzie. Folia paroprzepuszczalna pod wełną w stelażu. Wtedy uniknę dziurawienia folii.

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: problem z ociepleniem dachostropu

Post by Wojciech Nitka » Sun 15 Feb, 2015

Po Ci ogrzewany stryszek? Tylko wyższe koszty ogrzewania.
Pamiętaj - folię układa się między izolacją tylko na takich zasadach - warstwa wewnętrzna nie może być grubsza niż 1/2 grubości warstwy w ścianie.

metalzkudowy
Posts: 41
Joined: Sun 19 Oct, 2014

Re: problem z ociepleniem dachostropu

Post by metalzkudowy » Sun 15 Feb, 2015

U mnie będzie 15cm+5cm folia i 5cm w stelażu. Tak może być? Wtedy wychodzi ¼. Czyli nie bawić sie w ocieplanie aż do kalenicy? To dam 18 w jętki i na jętki 10cm wełny. Ogrzewanie główne to kominek z dgp grawitacyjnym i w łazienkach promienniki na dogrzanie.



Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”