wysokoparoprzepuszczalna na ścianach

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
boonk
Posts: 2
Joined: Sun 12 Apr, 2015

wysokoparoprzepuszczalna na ścianach

Post by boonk » Mon 13 Apr, 2015

Witam, już wiem (albo dopiero) iż wiatroizolacja na moim domu jest nieodpowiednia; Wykonana z dwóch warstw włókniny polipropylenowej, siatki wzmacniającej i filmu funkcyjnego, Paroprzepuszczalność 3000 g/m²/24h, Współczynnik Sd ca. 0,02 m, ale nie dowiedziałem się z czym to się wiąże?
Membrana jest na zakład i dokładnie połączona odpowiednią taśmą, na niej łaty gr.20mm i deska 19 mm, oczywiście membrana wywinięta w otwory i rogi zaklejone. Od środka niema nic, będzie wełna kamienna 15 cm, ruszt drewniany 5 cm między nim instalacje wełna 5 cm, następnie paroizolacja aktywna i k-g.
Jak poważny to błąd i z czym się wiąże?
pozdrawiam


boonk
Posts: 2
Joined: Sun 12 Apr, 2015

Re: wysokoparoprzepuszczalna na ścianach

Post by boonk » Sun 19 Apr, 2015

Po tygodniu oczekiwania zastanawiam się czy odpowiedź na moje pytanie jest tak oczywista... na forum znalazłem informacje jakie wiatroizolacja powinna mieć parametry i że każda inna nie nadaje się, wykonawca na pewno nie kierował się oszczędnością montując właśnie tą ponieważ jest droższa, parametry ma takie same jak typowa wiatroizolacja tej firmy, konsultant stwierdził że pozostaje mi się cieszyć z droższej i lepszej, więc w czemu ma być źle jeżeli dom ma oddychać a teoretycznie dzięki temu produktowi bedzie mu łatwiej?

Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”