Tanie budowanie w technologii "roobik66:

Dla tych co chcą zbudować "dom" za tanie pieniądze.
Post Reply
Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Tanie budowanie w technologii "roobik66:

Post by Wojciech Nitka » Sat 12 Mar, 2011

Zapraszam do dyskusji na temat, chyba najtańszej w kraju technologii budowy domów o drewnianej konstrukcji szkieletowej - technologii o nazwie - "technologia roobok66"

Jednocześnie podkreślam - jestem przeciwny budowaniu domów w technologii proponowanej przez roobik66 i technologii tej nie popieram. Jednak każdy kto podejmie współpracę z firmą (nie znam nazwy) roobik66, współpracę podejmuje na własne ryzyko.


kronaldo
Posts: 2
Joined: Tue 26 May, 2015

Re: Tanie budowanie w technologii "roobik66:

Post by kronaldo » Wed 27 May, 2015

I co jak poszło co.Moze napiszesz coś nam tu.Dawaj foty.

krucko
Posts: 1
Joined: Sun 22 Nov, 2015

Re: Tanie budowanie w technologii "roobik66:

Post by krucko » Sun 22 Nov, 2015

Ciekawy post

User avatar
Plastus
Posts: 6
Joined: Tue 13 Sep, 2016

Re: Tanie budowanie w technologii "roobik66:

Post by Plastus » Tue 13 Sep, 2016

No właśnie, może więcej szczegółów :)

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Re: Tanie budowanie w technologii "roobik66:

Post by roobik66 » Fri 16 Mar, 2018

Jednej rzeczy to nie rozumiem. Co niewłaściwego jest w technologi którą ja stosuję a przeniesionej żywcem z Ameryki na podstawie zresztą książek wydanych przez wydawnictwo Murator, oraz projektu kupionego w Kanadzie ( był taki katalog swego czasu w sprzedaży, p. Nitka wie o który chodzi). Mieszkam w takim domu 20 lat bez najmniejszych kłopotów mimo przeżycia powodzi, jedyne co remontowałem to cyklinowanie podłóg , malowanie elewacji, i teraz dopiero wrzucę drugą warstwę gontów bitumicznych i to nie dlatego że poprzednia cieknie tylko od strony północnej nieładnie wygladają. Fotki tu nie mogę wrzucic bo ogrniczenie kilobajtów nie pozwala, w każdym razie jak w zeszłym roku były niedaleko mnie ćwiczenia polsko - amerykańskie to z 10 x miałem wizytacje amerykanskich pilotów smigłowców Apache tuż nad koronami drzew. Co do chyba głównego zarzutu że nie widzę nic złego w stosowaniu drewna ssuszonego na powietrzu to też nie chce mi tu wejśc foto strony z kanadyjskiej instrukci przetłumaczonej na polski gdzie stoi jak byk " Wybieraj drewno suszone przez dłuższy czas na wolnym powietrzu".

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Re: Tanie budowanie w technologii "roobik66:

Post by roobik66 » Mon 03 Sep, 2018

Tu próba wbicia fotki mojego pierwszego domu w dokładnie skopiowanej technologi kanadyjskiej.
Attachments
Dom kanadyjski. Polska.JPG

miet
Posts: 2
Joined: Sat 09 Jan, 2021

Re: Tanie budowanie w technologii "roobik66:

Post by miet » Sun 17 Jan, 2021

witam
to mój pierwszy post,choć na forum trafiłem parę lat temu,w planach była budowa domku letniskowego 5x7m obecnie domek stoi pod plandeką pozostały do wykonania lukarny,przykrycie więźby podbitką oraz ocieplenie na krokwiowe no i blacha, trochę to jeszcze potrwa bo wszystko robię sam.. domek stoi na stoku więc prace murarskie zajęły trochę czasu w międzyczasie dokonałem zakupu drewna ,długo zastanawiałem się nad technologią w końcu wybrałem ,,roobika66,, .w tartaku powiedziałem że tarcica może być ze świerka lub sosny,zauważyłem błysk oka górala i powiedział zrobię ci z sosny, pewno drzewo tańsze więc miał dodatkowy zarobek,jak odbierałem drzewo powiedział żebym dobrze poprzekładał bo sosna lubi z czernieć,faktycznie pare kantówek przyciemniało wyschnięte kantówki heblowałem ręczna heblarką ,można też szlifować kantówką potem było impregnowane.sosna jest mocniejszym drzewem niż świerk ale zawiera o wiele więcej żywicy...deskę elewacyjną zamówiłem w tartaku świerkową jednostronnie heblowana ,strona nieheblowana została opalona za pomocą palnika dekarskiego,następnie wykonałem felce. opalanie to stara japonska technologia i chyba najtańszy sposób zabezpieczania drzewa[nie trzeba szlifować, heblować,impregnować] do wglądu na YouTubie, zaoszczędził bym sporo pracy przy kantówkach gdybym wiedział wcześniej.z tego co wyczytałem na forum najczęściej używa się gwoździ jedyną ich zaletą jest cena,jak nie masz gwoździarki namachasz się młotkiem jak głupi,no i największa wada gwoździe nie wybaczają błędów .
do łączenia kantówek używam śrub torx jeżeli coś zle poskręcasz zawsze bez problemu można wykręcić śrubę a gwoździa nie wyciągniesz.ze sprzętu który warto kupić; wkrętarka sieciowa niteo kupiona przez przypadek w biedronce sprzęt praktycznie nie do zajechania ,wkrętarka akumulatorowa Parkside .

miet
Posts: 2
Joined: Sat 09 Jan, 2021

Re: Tanie budowanie w technologii "roobik66:

Post by miet » Sat 30 Jan, 2021

,, wkrętarka sieciowa niteo kupiona przez przypadek w biedronce sprzęt praktycznie nie do zajechania,, to już nieaktualne tamta kupiona parę lat temu była ok. te które obecnie sprzedają nie nadają się do niczego...



Post Reply

Return to “Tanie budowanie z roobik66”