Dom za 60 tysięcy

Skąd i ile kasy potrzeba na budowę domu z drewna
roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Re: Dom za 60 tysięcy

Post by roobik66 » Thu 07 Jan, 2021

Są rosyjskie kanały na jutubie gdzie ludzie pobudowali karkasniki czyli szkieletory po 1.5 - 2 mln rubli czyli 75 tys - 100 tys. zł. I jeszcze fundament robiła firma , ale właśnie to fundament za kilka tysięcy bo to tzw. wintowyje swaje czyli pale wkręcane gdzie to się robi jeden dzień. I jeszcze szkielet stawiali ludzie wynajęci za 15 - 20 tys zł czyli wcale nie taniej niż w Polsce ( nie uwzględniając przydrogich "wielkich firm"). A trzeba dodać że materiały do kanadyjczyków budowanych w Rosji pochodzą z .... Polski , OSB , stiekłowata czyli wełna szklana, płyty gk, czy nawet okładzina Solid firmy vox do zabudowy cokołu. Gonty bitumiczne Technonicoll mają swoje bardzo dobre ale wcale nie są one tańsze od polskich. Jedynie w kwestii drewna to polski na polskim rynku trudno znaleźć coś za tamte ceny 500 - 750 zł / M3 , choć przy tej górnej stawce to już by się coś dało znaleźć. Przykładowo domek 8x8 m , dwie kondygnacje , bryła prosta ale z ładnie urozmaiconą elewacją drewnianą , dach pulpitowy o małym spadku kryty jeszcze blachą na rąbek. W środku luksusy, ładna szeroka boazeria , wszystko w drewnie. Facet z kanału YT i np. ja bym nie uwierzył gdyby nie to że wszystko było podliczone w skoroszycie.


miroboass
Posts: 78
Joined: Wed 21 Feb, 2018

Re: Dom za 60 tysięcy

Post by miroboass » Fri 04 Jun, 2021

Za 60 tysięcy może dasz radę, ale tylko letniskowy raczej...

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Re: Dom za 60 tysięcy

Post by roobik66 » Sat 05 Jun, 2021

Letniskowe to sa kamienice w Polsce czyli multum zabudowy a jak zima to drzwiczki od pieców czerwone a w pomieszczeniach lodówa. A domek da radę zbudować za 60.000 zł. Mówimy o materiałach. Czekam na te wytyczne w kwestii domków 70 m2 i chcę zrobić domek ekspozycyjny . Nie mam z amiaru wydać więcej niż 40.000 zł. Oczywiscie bez fanaberi i bez rozdymania kosztów. Tu wrzucam projekt który ma co prawda 9 x 8.4 metra ale planuje go pd te domki 70 m2 z płaskim dachem zrobić jako 8.4 x 8.2 mera. Sporo da się tam zmieści nieotwieranych okien czyli w praktyce zabudowanej szyby zespolone. Drzwi balkonowe czyli szklone z odzysku igiełki sa import z Niemiec po 200 zł. Na dach 2 x papa zgrzewalna. Oblicówkę drewniana mimo ostatnich podwyzek cen da się spokojnie kupic za 39 zł /m2.
Attachments
Ithaca,wnetrze.JPG
Ithaca,widok.JPG
Ithaca, rzut.JPG

Iwetka1
Posts: 1
Joined: Mon 26 Jul, 2021

Re: Dom za 60 tysięcy

Post by Iwetka1 » Tue 27 Jul, 2021

Witam.Zamówiłam w firmie Bartosz Sobota ELEKTRO RYGIEL, DOMEK LETNISKOWY 35M2 na zgłoszenie.Czy ktoś mógłby coś powiedzieć na temat firmy ?


Post Reply

Return to “Finansowanie i koszty budowy”