dom kanadyjski

Skąd i ile kasy potrzeba na budowę domu z drewna
Post Reply
mikall0
Posts: 1
Joined: Wed 08 Jan, 2020

dom kanadyjski

Post by mikall0 » Wed 08 Jan, 2020

Witam,
Od dłuższego czasu myślę o budowie domu. Interesuje mnie domek, który bedzie jak najtańszy w budowie dla 3 osobowej rodziny.
Nie potrzebujemy żadnych pałaców tylko zwykły domek bez żadnych udziwnień. Znalazłem w internecie taki projekt, który kilka firm w okolicy buduje w technologii drewnianej.
Pytań więcej niż odpowiedzi a jednym z pytań jest koszt takiego domu! Działke mam więc jeden koszt z głowy. Oszczędności jakie posiadamy to około 150tys złotych, kredyt o jakim myśle to 150-200 tys. Czy jest sens brać się za budowe takiego domu? Orientacyjny koszt takiego domu bez fundamentów, instalacji to około 150 tys. złotych. Interesują mnie te pozostałe koszty ile moga wyniesć?


User avatar
titlia
Posts: 2
Joined: Fri 17 Jan, 2020
Contact:

Re: dom kanadyjski

Post by titlia » Fri 17 Jan, 2020

no to raczej ci starczy :) koszty tak naprawdę zależą od tego, co chcesz w nim mieć

piotrtalikos
Posts: 14
Joined: Sat 19 Oct, 2019
Contact:

Re: dom kanadyjski

Post by piotrtalikos » Sun 09 Feb, 2020

Ja myśle że między 300 -500 tysiecy trzeba mieć. Wszystko zależy też jakie materiały użyjesz

Kordak
Posts: 14
Joined: Tue 31 Mar, 2020

Re: dom kanadyjski

Post by Kordak » Tue 13 Oct, 2020

Zdecydowanie lepiej założyć, że potrzebna będzie większa kwota. Koło 350 tys zł brzmi sensownie.

AtlexxPL
Posts: 1
Joined: Tue 26 Jan, 2021

Re: dom kanadyjski

Post by AtlexxPL » Tue 26 Jan, 2021

Czym tak na dobrą sprawę jest dom kanadyjski, bo pierwszy raz spotykam się z takim oto pojęciem?

Nowabudowa
Posts: 6
Joined: Tue 27 Apr, 2021

Re: dom kanadyjski

Post by Nowabudowa » Tue 27 Apr, 2021

AtlexxPL wrote:
Tue 26 Jan, 2021
Czym tak na dobrą sprawę jest dom kanadyjski, bo pierwszy raz spotykam się z takim oto pojęciem?
Tak mówi google: "Drewniane domy szkieletowe stanowią ok. 90% wszystkich budynków mieszkalnych w Ameryce Północnej i stąd pewnie się wzięła ich potoczna nazwa - domy kanadyjskie.".
Co do kasy, my na domek letniskowy, ale taki trochę większy mamy odłożone 150 tyś zł i teraz się zastanawiam, czy nam starczy, bo mówicie o dość dużych kwotach, wiem że domek letniskowy to nie dom, ale wciąż jest to dość duża inwestycja.

User avatar
Andrzej56
Posts: 3
Joined: Tue 18 May, 2021
Contact:

Re: dom kanadyjski

Post by Andrzej56 » Tue 18 May, 2021

Zainteresowałem się ostatnio tematem, ale właśnie nie byłem pewny, czy kanadyjskie to na pewno to samo, co szkieletowe. Skąd wzięło się to określenie, skoro Kanada jest ogólnie zimniejsza niż większość Ameryki Płn?

manwer
Posts: 3
Joined: Mon 24 May, 2021
Location: Gdynia
Contact:

Re: dom kanadyjski

Post by manwer » Mon 24 May, 2021

Kuzynka ostatnio zaczęła stawiać domem kanadyjski, mieli odłożone jakieś 200 tysięcy, z czego połowa poszła w pierwsze 2 tygodnie. Ale oni mieli sporo nieprzewidzianych wydatków, które wygenerowane zostały przez jakieś sytuacje losowe, więc to moze dlatego



Post Reply

Return to “Finansowanie i koszty budowy”