Czy to drogo? Myślę że nie!!!

Skąd i ile kasy potrzeba na budowę domu z drewna
Post Reply
marcinbaczyk
Posts: 4
Joined: Wed 25 Feb, 2009

Czy to drogo? Myślę że nie!!!

Post by marcinbaczyk » Fri 06 Mar, 2009

Dostałem niedawno wycenę z firmy Kasmo zajmującą sie budową domków szkieletowych. Za 150tys brutto wycenili mi:
- szkielet budynku
- z zew ściany z elementów 38x140, płyta osb12mm, wiatroizolacja, pustka 2cm, 5cm styropianu, tynk szlachetny na siatce z włókna szklanego
- więźba dachowa, folia hydroizolacyjna-paroprzepuszczalna zbrojona, blachodachówka Pruszynski lub gont bitumiczny Icopal, orynnowanie PCV
- strop na belkach, płyta OSB 22mm na strop
- okna drewniane + drzwi zew
- wykończenie parapety zew blacha powlekana, podbitka dachu PCV lub deska drewniana
- schody ażurowe wew drewniane ażurowe lub zwykłe ze schowkiem pod spodem i z półpietrem
A to mój projekt http://www.pogodnydom.pl/projekty/jedno ... jka_2.html
Chciałbym aby ktos kto zna sie na rzeczy wypowiedzial sie co do tej wyceny i co miałbym wybrać tam gdzie jest np. deska na podbitke lub PCV z góry dziekuję za podpowiedzi.

A i jeszcze jedno czy ktoś zna firmę tą z którą miałbym współpracować jeżeli tak to prosze o rekomendacje.


Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Fri 06 Mar, 2009

:wink: czy to aby nie kryptoreklama ....

marcinbaczyk
Posts: 4
Joined: Wed 25 Feb, 2009

Post by marcinbaczyk » Sat 07 Mar, 2009

nie to nie kryptoreklama

marcinbaczyk
Posts: 4
Joined: Wed 25 Feb, 2009

Post by marcinbaczyk » Sat 07 Mar, 2009

Prosze o wypowiedz na ten temat, chciałbym rozpocząc budowę w czerwcu.
Mam jescze jedno pytanie, jak długie powinny byc kotwy do mocowania belki leżącej na fundamecie

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Sat 07 Mar, 2009

Pare moich porownan
Ja mam slupki w scianach o przekroju 150x40, a w scianie 15 cm welny mineralnej, na scianie 10 cm styr. ryflowanego, parapety lepiej z blachy aluminiowej, wewnetrzne z kamienia lub konglomeratu, ja mam deske na podbitke.
Cena wyglada na atrakcyjna, ale warto po prostu dotrzec do uzytkownikow domow tej firmy i pogadac sobie z nimi niezaleznie od samej firmy
Jesli sie zdecydujesz, fajnie byloby poogladac fotorelacje
Acha, na stronie nie ma sensownej daty powstania firmy i jak dlugo buduja

marcinbaczyk
Posts: 4
Joined: Wed 25 Feb, 2009

Post by marcinbaczyk » Mon 09 Mar, 2009

dzieki za odpowiedź, a jak juz tak mieszkasz w domku drewnianym to mógłbyś mi napisać czy ciepło i czy sie nie wychładza za szybko

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Mon 09 Mar, 2009

Jeszcze nie mieszkam na stale, ogrzewam regularnie ze 2 m-ce, jest cieplo i milo, temp. m. 21 a 19 na pol mocy grzejnikow

Andrzej G.
Posts: 15
Joined: Wed 03 Sep, 2008
Location: Olsztyn

Post by Andrzej G. » Sat 21 Mar, 2009

Witam
Ja sie przymierzam do domku o podobnej powierzchni tyle ze parterowego: http://www.hana.com.pl/caloroczne/set/set.html i powiem ze wycene dostalem podobna - 145 tys. brutto tyle ze standart nieco bardziej wykonczony z ociepleniem i sciankami dzialowymi. Mozliwe ze parterowy wychodzi poprostu taniej. W sumie ten projekt wycenily mi 3 firmy i rozpietosc przy podobnym stopniu wykonczenia byla ogromna (nawet 230 tys.)
Mysle ze poprostu trzeba szukac, rozmawiac i liczyc.
Dla mnie licza sie konkrety: szybka wycena, dokladny zakres robót i termin wykonania, a z tym ostatnim to trafilem nawet na firme, ktora mi zaproponowala grudzien 2011 :???:
no i oczywiscie sprawdzac czy technologia si pokrywa z tym co jest tutaj :mrgreen:
bo tacy co za 120 tys. chcieli mi postawic z mokrego drewna tez sie trafili ;)

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Sat 21 Mar, 2009

Andrzej G. wrote:Dla mnie licza sie konkrety: szybka wycena, dokladny zakres robót i termin wykonania
Mogę Pana zapewnić, że nie ma możliwości wykonania dokładnej i szybkiej wyceny budynku bez szczegółowego projektu. Sporządzona bez tego zawiera duży narzut lub oszczędności na jakości materiałów.

Andrzej G.
Posts: 15
Joined: Wed 03 Sep, 2008
Location: Olsztyn

Post by Andrzej G. » Sat 21 Mar, 2009

Grzegorz Szostak wrote:
Andrzej G. wrote:Dla mnie licza sie konkrety: szybka wycena, dokladny zakres robót i termin wykonania
Mogę Pana zapewnić, że nie ma możliwości wykonania dokładnej i szybkiej wyceny budynku bez szczegółowego projektu. Sporządzona bez tego zawiera duży narzut lub oszczędności na jakości materiałów.
Projekt akurat mam juz kupiony, a wycena trwala raptem 3 dni. Inne firmy albo wogole nie odpowiedzialy na moje maile albo po paru tygodniach co dla mnie bylo poprostu smieszne. A podobno mamy kryzys...

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Sat 21 Mar, 2009

Czyli pozostaje Panu doprecyzowanie warunków umowy. Polecam zwrócenie uwagi na to, by zapisane były szczegółowo stosowane materiały.
Andrzej G. wrote:A podobno mamy kryzys...
Problem mają firmy działające "na kredytach". Najprościej można to ocenić po propozycji finansowania budowy.

Kaloteck
Posts: 4
Joined: Fri 11 Oct, 2013

Post by Kaloteck » Fri 11 Oct, 2013

KASMO jest na rynku od wielu lat (podobno), ale generalnie nikt nic o nich nie wie. Telefonów za bardzo nie odbierają, ciężko się cokolwiek dowiedzieć.

pasiasta
Posts: 5
Joined: Mon 14 Oct, 2013

Post by pasiasta » Mon 14 Oct, 2013

Potwierdzam, trudno się czegokolwiek dowiedzieć o tej firmie....

jolanta.szklany
Posts: 6
Joined: Tue 17 Sep, 2013
Location: Bruksela

Post by jolanta.szklany » Tue 22 Oct, 2013

Też nie jest mi znana ta firma. Wycenę można przygotować wyłącznie na podstawie projektu.

lanzana32
Posts: 5
Joined: Sat 28 Dec, 2013
Location: Radom

Post by lanzana32 » Sat 28 Dec, 2013

Muszę powiedzieć, że niestety, ale wcale tego nie zawyżyli. takie mamy dzisiaj ceny w budownictwie.
Bo tylko życzliwość może być zauważona, pozdrawiam



Post Reply

Return to “Finansowanie i koszty budowy”