Koszty

Skąd i ile kasy potrzeba na budowę domu z drewna
Post Reply
dag
Posts: 3
Joined: Fri 17 Feb, 2006
Location: Poznań

Koszty

Post by dag » Fri 17 Feb, 2006

witam . Panie Wojciechu miałbym następujące pytanko:
Jakie są koszty ponoszone na samym początku, mam na myśli kupno działki i potrzebne dokumenty. oraz jaka jest orientacyjna cena za przyłączenia mediów do działki?
Pozdrawiam Dag


czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Sat 18 Feb, 2006

Witam
jeśli mogę w zastępstwie Pana Wojtka odpowiedzieć na niektóre pytania :lol:

- przyłącz energetyczny : do 200 m jest to koszt stały zależny od "mocy" przyłącza
wynosi on około 1000 PLN + 1000 PLN skrzynki i przyłącz do domu
zakład energetyczny wykonuje roboty do granicy dzałki

-gaz zależny od odległości : w moim przypadku 50m wyniósł około 2500 PLN (również do granicy działki + plus 1000 PLN instalacja na terenie działki i w domu

-woda i kanalizacja zależna od warunków lokalnych ( ja mam własną studnię i osadnik)

-działka ?????????

- formalności papierkowe również w bardzo duużej mierze zależne od warunków lokalnych
w moim przypadku zleciłem to firmie tak ,że nic mnie nie interesowało począwszy od decyzji o warunkach zabudowy do odebrania zezwolenia na budowę (łącznie z obsługą geodezyjną) koszt około 2500-3000 PLN

pozdrawiam
czarek63

ps.wejdź na formu MURATORA i poszukaj - tam jest dużo więcej , ludzie podają dane z różnych regionów Polski

dag
Posts: 3
Joined: Fri 17 Feb, 2006
Location: Poznań

Post by dag » Mon 20 Feb, 2006

czarek63 wrote:Witam
jeśli mogę w zastępstwie Pana Wojtka odpowiedzieć na niektóre pytania :lol:

- przyłącz energetyczny : do 200 m jest to koszt stały zależny od "mocy" przyłącza
wynosi on około 1000 PLN + 1000 PLN skrzynki i przyłącz do domu
zakład energetyczny wykonuje roboty do granicy dzałki

-gaz zależny od odległości : w moim przypadku 50m wyniósł około 2500 PLN (również do granicy działki + plus 1000 PLN instalacja na terenie działki i w domu

-woda i kanalizacja zależna od warunków lokalnych ( ja mam własną studnię i osadnik)

-działka ?????????

- formalności papierkowe również w bardzo duużej mierze zależne od warunków lokalnych
w moim przypadku zleciłem to firmie tak ,że nic mnie nie interesowało począwszy od decyzji o warunkach zabudowy do odebrania zezwolenia na budowę (łącznie z obsługą geodezyjną) koszt około 2500-3000 PLN

pozdrawiam
czarek63

ps.wejdź na formu MURATORA i poszukaj - tam jest dużo więcej , ludzie podają dane z różnych regionów Polski
witam. wielkie dzieki za wyczerpującą odpowiedź!!!!!!
Napewno wykorzystam te informacje w moich póxniejszych działaniach związanych z budową. Zaraz wejde na muratora i przeglądne sobie wypowiedzi na forum.
Szczerze, to miałem bnadzieje ze koszty na poczatku sa mniejsze.
ale tak być musi jesli chce sie mieć własne cztery konty.
Pozdrawiam Ciebie i jeszcze raz wielkie dzieki.
Do usłyszenia........

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Koszty

Post by Wojciech Nitka » Tue 21 Feb, 2006

dag wrote:Jakie są koszty ponoszone na samym początku, mam na myśli kupno działki i potrzebne dokumenty. oraz jaka jest orientacyjna cena za przyłączenia mediów do działki?
Sądzę, ze czarek63 odpowiedział Ci w całości na zadane przez Ciebie pytania. Niestety, ja nie umiem odpwiedzić na pytanie - ile kosztuje działka - ceny mogą być od 0,25$ za metr kwadratowy do 100$ i więcej. To samo z kosztami przyłączy - jaka odległosć do przyłączy? To w głównej mierze może rzutować na ostateczną cenę.

Powodzenia

dag
Posts: 3
Joined: Fri 17 Feb, 2006
Location: Poznań

Re: Koszty

Post by dag » Tue 21 Feb, 2006

wielkie dzieki za upewnienie mnie jeśli chodzi o wypowiedź czarka63. nir pozostake mi nic innego jak tylko szukać działki i projektu. A właśnie?...... Panie Wojciechu, chciałbym pana prosić o namiary na firmę budowlaną ( domek szkieletowy ), godną polecenia. Ceny domków są przeróżne, tak samo jak materiały, z których są wykonane, a nie chciałbym długo oszczedzane pieniążki przeznaczyć na "kota w worku". Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje za dotychczasową pomoc. Dag

Asia40
Posts: 75
Joined: Mon 06 Mar, 2006
Location: z Polski
Contact:

Post by Asia40 » Mon 10 Apr, 2006

W sprawie kosztów: kto opłaca koszty zakupu działki u notariusza? Bo chyba regulacja tutaj jest jakaś zwyczajowa.
Joanna



Post Reply

Return to “Finansowanie i koszty budowy”