Teraz Drewno

Wejdź i sprawdź jak budownictwo drewniane prezentuje się na FB
Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Teraz Drewno

Post by Wojciech Nitka » Wed 06 Dec, 2017

Według mnie ma - inwestorzy uzyskują pozwolenie na budowę domu w technologiach tradycyjnych a budują domy o konstrukcji drewnianej. To ma wpływ na statystykę wydanych pozwoleń na budowę w danej technologii.


yaroszek
Posts: 63
Joined: Sat 22 Oct, 2016

Re: Teraz Drewno

Post by yaroszek » Wed 06 Dec, 2017

Nie miesza tylko wyjaśnia. Stwierdza, że .... i podaje link do tego o czym ostatnio pisał.

toja
Posts: 451
Joined: Sun 04 Mar, 2012

Re: Teraz Drewno

Post by toja » Wed 06 Dec, 2017

Jeżeli weźmiemy, ogólnie dostępny w internecie, dokument GUS zatytułowany:"Budownictwo mieszkaniowe I KWARTAŁ 2017 R."
i poszukamy rozdziału pod tytułem: "Nowe budynki mieszkalne oddane do użytkowania według technologii wznoszenia" i mamy świadomość, że kierownik budowy wydaje oświadczenie o zgodności z projektem budowlanym (a to dotyczy wszystkich zmian, nie tylko istotnych) w zawiadomieniu o zakończeniu budowy ( nie mówiąc już o wniosku pozwolenia na użytkowanie) to jednak jest trochę zamieszania.
Chyba, że inwestorzy mieszkają w potencjalnych samowolkach?

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Teraz Drewno

Post by Wojciech Nitka » Wed 06 Dec, 2017

toja,
w bazie danych mamy aktualnie 468 firm budujących domy o drewnianej konstrukcji szkieletowej i 223 firm budujących domy z bali. I chcesz powiedzieć że te firmy budują ok. 600 domów rocznie ??? To poniżej jednego domu na firmę !!!
GUS nie ma w swoim druku rozdzielenie na technologie budowy domów - czy to wydanych pozwoleń na budowę czy budynków oddanych do użytkowania w danej technologii. Stad takie zawirowania.
Od lat domagamy się wprowadzenia statystyk z podziałem na technologie tradycyjne i w oparciu o drewno. Może coś się zmieni kiedy i Lasy Państwowe i Ministerstwo Środowiska zabrało się za promocję budownictwa drewnianego.

toja
Posts: 451
Joined: Sun 04 Mar, 2012

Re: Teraz Drewno

Post by toja » Thu 07 Dec, 2017

Wojciech Nitka,
Popatrz proszę na mój ostatni wpis - GUS we wspomnianym tam dokumencie prezentuje rozdział na technologię wykonania budynków oddanych do użytkowania.
I pozostawmy czytelnikom ocenę, które liczby są prawidłowe GUS'u czy wyliczenia na postawie liczby członków wspomnianych przez Ciebie organizacji.

MajorDamage
Posts: 75
Joined: Fri 31 Jan, 2014

Re: Teraz Drewno

Post by MajorDamage » Fri 08 Dec, 2017

ha,ha... Jakiego mieszania dopatrujesz się w tym co czytasz? Jak będziesz mieć 20lat doświadczenia w polskich realiach to nabierzesz dystansu do niektórych oczywistości.



Post Reply

Return to “Budownictwo drewniane na Facebook'u”