Kupię drewniany dom do przeniesienia

Techniczne aspekty budowy domów z bali
Post Reply
Igorzasty
Posts: 1
Joined: Tue 08 Aug, 2006
Location: Radom

Kupię drewniany dom do przeniesienia

Post by Igorzasty » Tue 08 Aug, 2006

Witamm Wszystkich serdecznie :D
To co napiszę pewnie nie spodobałoby się mojej ślubnej gdyż jest jakby ciut ciut przeciwna mojemu pomysłowi na dom marzeń, ale... Spoko luz hihihi
Jakiś czas temu zakochałem sie w starych drewnianych domach i tak mi to jakoś pozostało we krwi. Z tego tytułu jestem częstm gościem Muzeum Wsi Radomskiej:) Polecam - jest cudownie http://www.ga.com.pl/radom3.htm
No ale do rzeczy. Kupiłem działkę 25/48m2 w malowniczej okolicy iiii blisko miasta:) a teraz szukam czegoś co będzie pasowało do okolicy i mojego charakteru. Czyli szukam drewnianego domu z bali do przeniesienia, najchętniej z Podhala lub Starego dworku:)
Tyyylko gdzie tego szukać;( Może ktoś ma jakieś linki lub konkretne adresy na te cacka:))
Może ktoś ma do sprzedania:) a może wie gdzie coś takiego stoi:) najlepiej od 120m2;))
Przeszukałem internet po ogłoszeniach i jest liiipa;(
Z poważaniem - Igor


Bolikd
Posts: 14
Joined: Thu 27 Jul, 2006
Location: dolnośląskie

Post by Bolikd » Mon 21 Aug, 2006

Witaj Igor!
Chyba lepiej żebyś powiedział śwojej ślubnej o Twoich marzeniach co do zamieszkania w drewnianym domku. W końcu idziecie razem przez życie. Chcesz, żeby Ci wypominała do póżnej starości, że ona nie chciasła mieszkać w takim domu? Powoli ją przyzwyczjaj, pokazuj drewniane obiekty, mów o zaletrach i wadach takich inwestycji i wspólnie podejmijcie decyzję, nawet jeżeli miałaby być przeciwna Twojej.
Co do poszukiwań, może ogłoszenie w podhalańskiej lokalnej prasie coś pomoże. A może dom budowany od 0, stylizowany na stary budynek też będzie rozwiązaniem?
Życzę powodzenia :)
BD
Jak wybuduję dom, to zostanie mi tylko posadzić drzewo...

Chatanawsi
Posts: 1
Joined: Sat 17 Mar, 2007
Location: Beskid Niski
Contact:

Post by Chatanawsi » Tue 20 Mar, 2007

Jeśli jeszcze nie znalazłeś odezwij się do mnie. Mam namierzony stary dom w niezłym stanie, kryty gontem. Oko ło 15 km od Krosna.

gosia_mmi
Posts: 1
Joined: Thu 02 Aug, 2007

Post by gosia_mmi » Thu 02 Aug, 2007

Witam Panie Igorze!
Wspólnie z rodzicami postanowiliśmy sprzedać domek po moich dziadkach. Dom pochodzi z 1938 r. i jest w bardzo dobrym stanie. Jego wymiary: 14/10m. Domek wybudowany został typowo w stylu podhalańskim. Jeśli jest Pan zainteresowany to zostawiam Panu mojego e-maila: gosiazsidziny@interia.pl. Jeśli będe znać Pana adres mogę przesłać zdjęcia. Pozdrawiam


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów z bali”