mam pytanie do PANA WOJCIECHA NITKI

Techniczne aspekty budowy domów z bali
Post Reply
łucja
Posts: 1
Joined: Thu 05 Jul, 2007

mam pytanie do PANA WOJCIECHA NITKI

Post by łucja » Thu 05 Jul, 2007

Witam, bardzo chcialabym wybudowac dom z bali. Posiadam dzialke przy lesie. Niestety dowiedzialam sie, ze nie mam wymaganej przestrzeni miedzy sciana lasu a zaprojektowanym budynkiem mieszkalnym (tradycyjnym) na tej działce. Jakie warunki musi spełniać działka i taki dom drewniany aby powstał na niej dom z bali???

Dowiedziałam się również ze powinnam zakupic nowy projekt przystosowany do budowania domu z drewna i na nowo zagospodarowac go na mapkach itd, bo projekt domu betonowego, ktory mam musiałby przejść jakieś zmiany, chodzi chyba o dostosowanie go do budowy...itd
CZY TO WSZYSTKO PRAWDA??

Prosze o jakąkolwiek rade! Proszę również o wyrozumiałość jeśli coś niezbyt dokładnie wytłumaczyłam!
pozdrawiam gorąco!!
łucja (pomorskie)


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Fri 06 Jul, 2007

Dla wyjasnienia swojej sytuacji proponuje poczytac - http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic.php?t=336

Wystepujac o pozwolenie na budowe domu z bali, projekt domu musi byc opracowany w tej technologii. Nie mozna starac sie o pozwolenie na budowe domu w technologii tradycyjnej, a budowac dom o konstrukcji drewnianej. A to miedzy innymi dla tego, ze dla poszczegolnych technologii sa inne wymagania w zakresie posadowienia budynku.

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Wed 11 Jul, 2007

łucja wrote:Posiadam dzialke przy lesie. Niestety dowiedzialam sie, ze nie mam wymaganej przestrzeni miedzy sciana lasu a zaprojektowanym budynkiem mieszkalnym (tradycyjnym) na tej działce.
Z pamieci (brak mi czasu na szperanie w paragrafach) to budynek z bala teoretycznie musi byc w odleglosci nie mniejszej niz 100m od granicy (sciany) lasu. Wiem, ze da sie to pominac, gdyz nadlesnictwa czesto stawiaja w srodku lasu takie domy niemalze pod drzewami.


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów z bali”