do P.Nitki- rodzaj wełny na ocieplenie zewnętrze-PILNA POMOC

Techniczne aspekty budowy domów z bali
Post Reply
pit79
Posts: 14
Joined: Fri 15 Feb, 2008

do P.Nitki- rodzaj wełny na ocieplenie zewnętrze-PILNA POMOC

Post by pit79 » Tue 17 Jun, 2008

Czy na ocieplenie scian zewnętrznych w drewnianym domu można zastsować wełnę w rolkach do poddaszy? W niektórych miejscach cieśla proponował że ją popodbija by się nie osunęła. Bedzie mocowana w pionowym ruszcie i na to wiatroizolacja i szalówka. Bardzo prosze o poradę.
Czy koniecznie musi to być wełna fasadowa? Czy moze być w rolkach? Na dniach musze zakupić wełnę.Wić dla mnie sprawa bardzo pilna.


ewaka
Posts: 130
Joined: Thu 04 Oct, 2007

Post by ewaka » Thu 19 Jun, 2008

wełna fasadowa jak sama nazwa wskazuje jest wełną fasadową :), czyli z przeznaczeniem nie do wewnątrz sciany, tylko na zewnątrz, np. jako warstwa pod tynk tak jak np. styropian. Wełna w rolkach jest jak najbardziej ok w ściany szkieletu, możesz dawać bez obaw :)

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: do P.Nitki- rodzaj wełny na ocieplenie zewnętrze-PILNA P

Post by Wojciech Nitka » Thu 19 Jun, 2008

pit79 wrote:Czy na ocieplenie scian zewnętrznych w drewnianym domu można zastsować wełnę w rolkach do poddaszy?
Jak najbardziej możesz stosować w ściany "wełnę w rolkach do poddaszy". Choć nie ukrywam, po raz pierwszy słyszę tego typu określenie "wełnę w rolkach do poddaszy". Miękka wełna (np. o ciężarze kilkunastu kilogramów na metr sześcienny) jest bardzo popularnym materiałem izolacyjnym stosowanych w ścianach o lekkiej konstrukcji szkieletowej, a chyba nawet króluje w tym zakresie. Tego typu materiały charakteryzują się niższym współczynnikiem przenikania ciepła, a więc większą izolacyjnością cieplną.
Zwróć uwagę na wełnę Super Mata prod. Isover - najniższy współczynnik przenikania ciepła λ = 0,033 W/mK.

pit79
Posts: 14
Joined: Fri 15 Feb, 2008

Post by pit79 » Sat 21 Jun, 2008

Bardzo dziękuję za odpowiedz. Bardzo mi pomogła.
Pozdrawiam


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów z bali”