Wiatroizolacja

Techniczne aspekty budowy domów z bali
Post Reply
marek_4m
Posts: 3
Joined: Wed 27 Feb, 2008

Wiatroizolacja

Post by marek_4m » Wed 22 Jul, 2009

Witam,
Będę ocieplał z zewnątrz drewniany dom. Dam wełnę 10 cm, wiatroizolację, szczelinę dylatacyjną i szalówkę 2cm. Jakiej wiatroizolacji mam użyć?
Pozdrawiam,
Marek


dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Sun 16 Aug, 2009

Dowiedziałem się co nieco o wiatroizolacji jest to zazwyczaj jednowarstwowa membrana i doradzono mi aby użyć do izolacji ścian rownież membranę wysokoparoprzepuszczalną.
Mój wybór padł na membranę corotop strong - będę używał ją pod dachówkę jak i rownież na sciany.
Pod kontrłaty daję systemową taśmę z pianki a wszelkie łaczenia taśmą na bazie włókniny polipropylenowej.
Od środka poleci aktywna paraizolacjia.
Wybór membran nie był przypadkowy gdyż kontakt z tymi materiałami mam od 3 lat i jeszcze ani razu nikt nie narzekał na jakość nie wspominajac o braku reklamacji.

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Mon 17 Aug, 2009

Nazwa "wiatroizolacja" jest w przypadku ścian szkieletowych nieco myląca. Angielska definicja to "water resistive barrier" co w wolnym tłumaczeniu można określić jako bariera chroniąca przed "wodą". Cudzysłów celowy, gdyż nie należy traktować określenia "water" jako rzeczownik (n.p. woda, ocean) ale także jako czasownik (n.p. zraszanie).

Dla łatwiejszego zrozumienia kwestii poniżysz link powinien większość wyjaśnić (ang.) http://www2.dupont.com/Tyvek_Weatheriza ... ewrap.html

Wlasnydom
Posts: 3
Joined: Mon 21 Sep, 2009

pytanie

Post by Wlasnydom » Tue 22 Sep, 2009

Witam.
Mam trzy pytania.
- 1. zbliżam się do etapu izolacji ścian. Mam właśnie problem co do wyboru wiatroizolacji. Czy dobrze rozumiem, ze wg Was nie opłaca się montować foli wiatroizolacyjnej tylko zastąpić ja folia dachowa?
Na internecie w kilku artykułach czytałem, ze wiatroizolacja chroni przed wiatrem. Ten producent z linka faktycznie inaczej to wszystko opisuje ale inni producenci jeszcze inaczej. Czy ktoś mógłby jakoś przystępnie opisać za co odpowiada membrana dachowa a za co wiatroizolacja i jakie są między nimi różnice?
- 2. nie wiedziałem, że są takie aktywne paroizolacje. poczytałem trochę i proszę tylko o potwierdzenie czy dobrze rozumiem, że takie aktywne paroizolacje działają tak jak folie dachowe tylko,że montuje się je od wewnętrznej strony przegrody? Proszę o sprostowanie, bo jestem w tym temacie zielony.

Proszę jeszcze raz a jakąś pełną wypowiedź na powyższe tematy i oczywiście chętnie bym poznał opinie i zalecenia eksperta czyli Pana Nitki.
Z góry dziękuje i pozdrawiam.


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów z bali”