Czy mam szansę na wydanie warunków zabudowy?

Zagadnienia dotyczące działek budowlanych
Post Reply
martens
Posts: 2
Joined: Sun 28 Sep, 2008

Czy mam szansę na wydanie warunków zabudowy?

Post by martens » Sun 28 Sep, 2008

Działka, którą planuję kupić przylega do działki zabudowanej jednak z tyłu patrząc od drogi publicznej. Planuję dokupić 5 metrowy pas ziemi jako dojazd (dostęp) do drogi publicznej. Dodatkowow moja wątpliwość czy odległośćod istniejących budynków ma znaczenie: działka zabudowana ma zabudowania w przedniej swojej części (bliżej drogi), za zabudową jest jeszcze 110 metrów łąki - jednak jest to geodezyjnie jedna działka.
Wydaje mi się, że jeżeli uda mi się kupić drogę dojazdową to spełnię warunki ustawowe do wydania WZ. Jaednak w Urzędzie Miasta pani oznajmiła mi, że aby działka doatała WZ musi sąsiadować z działką zabudowaną z prawej lub lewej strony, w domyśle musi być przy drodze. Czy to jest błędna interpretacja ustawy czy ja się mylę. Czy ktoś miał do czynienia z taką syuacją i "walczył" o uznanie swoich racji z urzędami. Czy jest na to szansa? Teoretycznie wiem, że mam prawo zaskarżyć negatywną decyzję ale co w praktyce?
Pozdrawiam
Marcin


Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Thu 09 Oct, 2008

Umknął mi ten post...
martens wrote:Jaednak w Urzędzie Miasta pani oznajmiła mi, że aby działka doatała WZ musi sąsiadować z działką zabudowaną z prawej lub lewej strony
Ta pani wyprzedza projekty ustaw zanim wejdą w życie.
Jest możliwość uzyskania WZ, ale do solidnej oceny wymaga to mapki lub zobrazowania sytuacji. Może być na forum.

Scottie28
Posts: 25
Joined: Tue 08 Jul, 2008

Post by Scottie28 » Fri 24 Oct, 2008

Martens twoj przypadek opisuje wyrok sadu SKO, który gdzies mam, pojecie działki sasiedzniej rozpatrywane w twoim ujeciu nie ma sensu. Nie potrzebna jest zabudowa działki sadiadujacej a działki jakiejkolwiek z tej samej drogi!

Marcin_budowniczy
Posts: 3
Joined: Tue 24 Feb, 2009

Nowelizacja Prawa Budowlanego

Post by Marcin_budowniczy » Tue 24 Feb, 2009

Weszła w zycie własnie nowelizacja ustawy Prawo Budowlane - w sumei duzo sie zmienilo,miedzy innymi zniesiony zostal obowiazek ubiegania si eo pozwolenie na budowe. Teraz wystarczy tylko zgłoszenie budowy i jesli w ciagu 30 dni nikt ci niczego nie zakwestionuje- mozesz zaczynac budowe. http://budujemy-sie.pl/?p=194 to jest link do stronki gdzie opisana jest ta nowelizacja....macie jakies swoje refleksje na temat tej nowelizacji??


Post Reply

Return to “Zagadnienia dotyczące działek budowlanych i ich lokalizacji”