Decyzja odmowna - zjazd z drogi powiatowej

Zagadnienia dotyczące działek budowlanych
Post Reply
deratus
Posts: 15
Joined: Fri 02 Oct, 2009
Location: Wrocław

Decyzja odmowna - zjazd z drogi powiatowej

Post by deratus » Tue 06 Apr, 2010

Otrzymałem właśnie zawiadomienie o tym, że postępowanie dotyczące decyzji lokalizacyjnej na zjazd z drogi powiatowej na moją działkę zmierza w kierunku wydania decyzji sprzecznej z moimi oczekiwaniami (a więc "nie" dla mojej propozycji zjazdu). Z rozmowy telefonicznej z jednym pracowników wynikało, że będę mógł taki zjazd wykonać, ale w innym miejscu niż zaplanowałem. Ponieważ jestem właścicielem działki sąsiedniej (rolna, ale w MPZP również przeznaczona pod budownictwo mieszkaniowe), wg urzędników powinienem zrobić drogę wewnętrzną, aby obsłużyła moja posesję i ewentualne inne, które być może w przyszłości powstaną. Zaznaczam, że ta droga powiatowa jest bardzo mało uczęszczana (prowadzi do lasu, praktycznie nie ma przejazdu dalej), ruch samochodowy w ilości kilkunastu samochodów dziennie. Czy są argumenty, których mógłbym użyć, aby jednak wjazd był umiejscowiony wg mojej propozycji?

Image


Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Tue 06 Apr, 2010

deratus wrote:Czy są argumenty,których mógłbym użyć,aby jednak wjazd był umiejscowiony wg mojej propozycji?
Niestety nie ze względu na tzw. ład przestrzenny. Jeżeli teren jest przeznaczony pod zabudowę to drogi wewnętrzne i tak będą konieczne. Argumenty stoją więc po stronie urzędników. Zmieni się po prostu linia zabudowy z równoległej do drogi powiatowej na równoległą do drogi wewnętrznej.

deratus
Posts: 15
Joined: Fri 02 Oct, 2009
Location: Wrocław

Post by deratus » Wed 07 Apr, 2010

Rozumiem, a czy jest np. możliwość lokalizacji tego zjazdu w miejscu istniejącego,oznaczonego na mapce x , przez np. zgłoszenie przebudowy (aby uniknąć procedury typu pozwolenie na budowę,projekt,kierownik budowy itp)

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Wed 07 Apr, 2010

Jeżeli jest to istniejący zjazd na mapie geodezyjnej do uzyskania pozwolenia na budowę nie ma potrzeby innych uzgodnień.

Roddy
Posts: 1
Joined: Wed 28 Jan, 2015

Re: Decyzja odmowna - zjazd z drogi powiatowej

Post by Roddy » Wed 28 Jan, 2015

1. Jeżeli z przepisów § 13, 60, 271 i 273 lub przepisów odrębnych nie wynikają inne wymagania, budynki na działce budowlanej sytuuje się od granicy z sąsiednią działką budowlaną w odległości nie mniejszej niż:
1) 4 m – w przypadku budynku zwróconego ścianą z otworami okiennymi lub drzwiowymi w stronę tej granicy,
2) 3 m – w przypadku budynku zwróconego ścianą bez otworów okiennych tub drzwiowych w stronę tej granicy.
NAT

hanianow
Posts: 21
Joined: Tue 17 Nov, 2015

Re: Decyzja odmowna - zjazd z drogi powiatowej

Post by hanianow » Tue 17 Nov, 2015

Ciężko będzie coś poradzić. Zresztą nic dziwnego, w innej sytuacji każdy żądałby wydania decyzji zgodnej z jego oczekiwaniami, a nie obowiązującym prawem.

Kajetann
Posts: 3
Joined: Wed 05 Feb, 2020
Contact:

Re: Decyzja odmowna - zjazd z drogi powiatowej

Post by Kajetann » Wed 05 Feb, 2020

można by było spróbować popytać prawnika, ale nie wiem czy warto



Post Reply

Return to “Zagadnienia dotyczące działek budowlanych i ich lokalizacji”