FDPL JUKKA TALO

Techniczne aspekty budowy "domów gotowych"
Post Reply
gregi
Posts: 12
Joined: Wed 17 Feb, 2010
Location: opolskie

FDPL JUKKA TALO

Post by gregi » Thu 18 Feb, 2010

Witam serdecznie
Bardzo proszę o opinie na temat domów z firmy FDPL z Łodzi
Dzięki
Gregi


Michal77
Posts: 6
Joined: Thu 14 Jan, 2010

Post by Michal77 » Thu 18 Feb, 2010

Witam. Nie wiem, czy oni w naszym kraju zbudowali już jakiś budynek. Z tego co zdążyłem się zorientować, to ceny mają raczej wysokie. Z drugiej strony elementy do budowy budynku importowane są z Finlandii.

antoniolazi
Posts: 2
Joined: Sun 14 Mar, 2010
Location: Łódź

Post by antoniolazi » Sun 14 Mar, 2010

Również rozważam zakup domu międzyinnymi w firmie FDPL dom 146-10. Technologia jest bardzo ciekawa, no i produkowany w Finlandii. Czy ktoś może buduje taki dom lub podpisał umowę?
Działkę już mam no i wigilję chciałbym spędzić przy własnym kominku .:)
Pozdrawiam

Abelino
Posts: 12
Joined: Tue 22 Sep, 2009

Post by Abelino » Mon 15 Mar, 2010

Witam wszystkich
Chodzę dość długo wokół tych domów, bo znam dość dobrze tą technologię. Mieszkałem kilka lat w Finlandii i mieszkałem w takich domach. Powiem szczerze że komfort życia w tych budynkach jest super. Raz że mają kilka fajnych rozwiązań funkcjonalnych w rozkładzie domu, ale przede wszystkim to bardzo ciepłe i przytulne domy. Wynajmowałem taki dom z kolegą i pamiętam swoje zaskoczenie gdy przychodził rachunek za prąd (dom byłe ogrzewany elektrycznie podłogowo), który był niższy niż mój rachunek za gaz za dom w Polsce a podpowiem tylko że u Finów wszystko jest 3x droższe niż u nas :)
Jestem po rozmowach w FDPL i potwierdziłem, że w Polsce nie mają jeszcze domu. Tysiące stoi w Finlandii, Szwecji, Laponii :mrgreen: a w Polsce być może pierwszy będzie mój :mrgreen: (kuszą specjalnym rabatem jaki mogą przyznać " dla polskich pionierów").Tak poważnie to ta firma jest wyłącznym przedstawicielem fińskiego potentata Jukkatalo i opierają się w 100% na technologii fińskiej. W kwietniu i maju rozpoczynają kilka budów - większość w Łodzi i pod Łodzią, więc będzie można się przyjrzeć. Obiecali mi że mnie poinformują o starcie tych inwestycji żebym mógł podjechać i zobaczyć. Jak ktoś chce mam też dokładniejszą specyfikację dostawy i wycenę. Przekopałem sporo ofert w szkielecie i przyznam że chyba znalazłem, jedyne co mnie nadal powstrzymuje to fakt że nie widziałem tu w Polsce jeszcze takiego domu a nie lubię kupować kota w worku. Zobaczę czy postawią te domy w kwietniu i maju, jeśli tak to i mój dom wybuduję z nimi. Technologia jest extra, samo drewno (bez płyty OSB) i wełna mineralna, żadnych styropianów, klejów, stalowych ram, chemii - mieszka się w tym super. Co do ceny to wg mojego rozeznania nie odbiega np od Danwood czy Haas, a wręcz przeciwnie ceny za m2 są niższe ale być może taki model sobie wybrałem.

antoniolazi
Posts: 2
Joined: Sun 14 Mar, 2010
Location: Łódź

Post by antoniolazi » Tue 23 Mar, 2010

Abelino jakie ogrzewanie wybierasz, przy tych parametrach które podają zastanawiam się nad elektrycznym ale mój Ojciec mi odradza.

gregi
Posts: 12
Joined: Wed 17 Feb, 2010
Location: opolskie

Post by gregi » Fri 26 Mar, 2010

Witaj Abelino
Bazując na wybranym przez Ciebie projekcie mam kilka pytań odnośnie domów jukka talo. Jaki jest koszt metra kw I co w tej cenie dostaniesz? (stan deweloperski pod klucz) Czy płyte fundamentową musisz wykonać we własnym zakresie? Kto ponosi koszty wynajmu dźwigu? Czy cena obejmuje pokrycie dachu? To tak na początek.
Z góry dziękuje za odpowiedź.
P.S. Jakbyś mógł to podaj maila, mam wiecej bardziej szczegółowych pytań.
Pozdrawiam gregi

Abelino
Posts: 12
Joined: Tue 22 Sep, 2009

Post by Abelino » Fri 09 Apr, 2010

Gregi,
Ja wybrałem dom modułowy fdpl 114-10. Ma około 113 m2 powierzchni użytkowej. Będę brał od nich stan surowy zamknięty gotowy z zewnątrz , czyli z pokryciem dachu dachówką ceramiczną wszystkimi obróbkami, elewacja drewnianą na gotowo, z dźwigami, dodatkowymi materiałami , robocizną, itp.
Akurat znam się trochę na budowlance, więc będę wykańczał z ojcem. Zerknij sobie http://www.fdpl.pl/114-1.html. Cena za metr we wspomnianym stanie wyliczyli mi na 1.9 kPLN brutto, ale to było 3 miesiące temu a teraz euro spadło wiec powinno być mniej.
Ja będę robił zwykły fundament ale znacznie lżejszy/tańszy niż pod mur.Płyta wychodzi sporo drożej, poza tym chcę mieć więcej czasu na decyzję co do ogrzewania i rozprowadzeń instalacji. Fundamentu nie wliczają w cenę, ale podali mi cenę gdybym się zdecydował na ich wykonawstwo - 25 kPLN. Na priva wysłałem Ci specyfikację dostawy jaką dostałem od FDPL.

Abelino
Posts: 12
Joined: Tue 22 Sep, 2009

Post by Abelino » Fri 09 Apr, 2010

antoniolazi wrote:Abelino jakie ogrzewanie wybierasz, przy tych parametrach które podają zastanawiam się nad elektrycznym ale mój Ojciec mi odradza.
Antonio, na elektryce w murowanym domu popłyniesz , ale w ciepłym drewniaku przy elektryce wychodzi koszt sporo niższy niż np. gaz w domu murowanym o podobnej powierzchni. Osobiście myślę też o elektrycznym grzaniu bo na samej instalacji zaoszczędzisz ze 20 kPLN no i ta bezobsługowość. Gość z FDPL mówił o foliach grzewczych bezpośrednio pod deską barlinecką lub płytką, ale na wszelki wypadek zatopię w posadzce PexalPex'a do normalnego ogrzewania wodnego - sama rura jest tania - dzięki czemu zawsze będe miał możliwość zrobienia innego ogrzewania.

suszi
Posts: 1
Joined: Fri 25 Jun, 2010

Post by suszi » Fri 25 Jun, 2010

Witam Panow.
mam jedno pytanko, czy te domki a konkretnie http://www.jukkatalo.fi/index.php?tocID ... part=front to wedlog Was sprawdza sie na Sycylii? :roll: biarac pod uwage klimat, 40 ° w lecie i 20° w zimie. czy oprocz kominka bede potrzebowala jakiegos ogrzewania ? jestem kobietka nie zabardzo znam sie na tych spawach :lol: czy moga mi Panowie powiedziec co powinnam brac pod uwage?
z gory dziekuje za porady :oops:

Piotr tomrer
Posts: 192
Joined: Sat 15 Sep, 2007
Location: Notteroy-Norwegia

Post by Piotr tomrer » Sun 27 Jun, 2010

Klimatyzacja na lato i gorący sycylijczyk na zimę to powinno wystarczyć, :lol:

Abelino
Posts: 12
Joined: Tue 22 Sep, 2009

Post by Abelino » Tue 03 Aug, 2010

suszi wrote:Witam Panow.
mam jedno pytanko, czy te domki a konkretnie http://www.jukkatalo.fi/index.php?tocID ... part=front to wedlog Was sprawdza sie na Sycylii? :roll: biarac pod uwage klimat, 40 ° w lecie i 20° w zimie. czy oprocz kominka bede potrzebowala jakiegos ogrzewania ? jestem kobietka nie zabardzo znam sie na tych spawach :lol: czy moga mi Panowie powiedziec co powinnam brac pod uwage?
z gory dziekuje za porady :oops:
Sprawa jest prosta, ten dom działa jak termos, a w termosie można przechować zarówno gorąco herbatkę jak i zimne lody. Dom w tej technologii jest wyjątkowo tani do schłodzenia w upały klimatyzatorem o zdecydowanie mniejszej mocy niż podobny powierzchniowo dom murowany. Oczywiście pamiętać należy o tym żeby nie otwierać na oścież okien :)
Co do ciepłej Sycylii i systemu grzewczego w takim domu - moim zdaniem wystarczy dobry kominek

JaKuBa
Posts: 225
Joined: Wed 28 Jan, 2009
Location: Wejherowo

Post by JaKuBa » Tue 03 Aug, 2010

przestań być nudny. każdy twój post to reklama tej firmy.
widać, nie tak dobrze wam idzie, skoro tu na tym forum musisz sie reklamować. kiepska to musi byc firma. to ostrzezenie dla czytajacych forum.
a administrator tego nie widzi.
widac - tandetna firma - tandetna reklama.

Abelino
Posts: 12
Joined: Tue 22 Sep, 2009

Post by Abelino » Mon 23 Aug, 2010

Jakubek, przemawia przez ciebie chłopie jakaś frustracja, albo to właśnie ty siedzisz w jakiejś podupadłej firmie budującej lepianki z betonu, albo domy z OSB i styropianu. Człowieku, to forum jest dla ludzi , którzy zamierzają lub już budują z drewna. Ja za chwilę będę należał do tych drugich a jak chcesz się przekonać to mogę ci pozwolić popatrzeć na moją budowę zza płotu, bo niegrzecznych nie wpuszczam na swój teren.Chcesz adres to pisz na priv, wlej do baku i przyjeżdżaj. Forum służy wymianie informacji i rekomendacjom. Zajmij głos w dyskusji i podziel się wiedzą jak masz cokolwiek do powiedzenia i nie sarkaj tu na forum swoimi chorymi domysłami.

Pozostawiając Jakubka samego sobie, mam prośbę o kontakt forumowiczów, którzy budują z FDPL



Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe dla "domów gotowych"”