Polecam Promopack

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
KRUPAM
Posts: 2
Joined: Mon 06 Feb, 2006

Polecam Promopack

Post by KRUPAM » Mon 06 Feb, 2006

NAWIĄZUJĄC DO POPRZEDNIEJ WYPOWIEDZI ANJI...
Jestem klientem firmy Promopack i wraz z moją 3osobową rodziną wybudowałem w 2005 roku dom o powierzchni 250 m2. Mam zgoła odmienne wrażenia ze współpracy z tą firmą.
Budowa domu przebiegała bardzo sprawnie i terminowo. Efekt cieszy nas niezmiernie. Dom jest nie tylko ciepły i wygodny ale także piękny i robi wrażenie przepiękną architekturą, która jest w całości dziełem Promopacku. Uważam, że promopack jest firmą godną zaufania, jej domy wyróżniają się w całej ofercie firm konkurencyjnych ( razem z żoną studiowaliśmy ofertę pół roku zanim zdecydowaliśmy się podpisać umowę ). Jesteśmy bardzo zadowoleni.
Polecam Promopack
Mariusz Krupa
krupam1@wp.pl


kamole
Posts: 28
Joined: Sun 27 Nov, 2005

Post by kamole » Mon 06 Feb, 2006

Dzięki za krzepiącą wypowiedź - jestem w trakcie budowy z Promopackiem i od wczoraj czuję się, ogólnie mówiąć, zaniepokojony. NA zasadzie - matko, w co ja się wpakowałem. Pocieszyłeś mnie trochę swoją wypowiedzią. Jestem tylko ciekaw, co okaże się normą - dobrze wykonana, czy spartaczona robota. Napisałeś, że dom jest ciepły - jaki sposób ogrzewania wybrałeś? Kamol

KRUPAM
Posts: 2
Joined: Mon 06 Feb, 2006

Ocieplenie mojego domu z Promopaku

Post by KRUPAM » Mon 06 Feb, 2006

W kwesti ocieplenia naszego domu, zastosowalismy piec gazowy ze zbiornikiem ktory dostarczyl nam nieodplatnie dostawca gazu, mamy oczywiscie takze kominek, ktory jednak używamy sporadycznie gdyż jesteśmy całymi dniami zajęci zawodowo, to bardzo ekonomiczne i komfortowe rozwiązanie. W dolnej łazience mamy jescze ogrzewanie podłogowe.
Elewcja domu jest częściowo drewniana a czesciowo tynkowana na bazie styropianu.
Jest super.

Mariusz

Anja
Posts: 21
Joined: Sat 04 Feb, 2006

UWAŻAJCIE NA PROMOPACK!!!

Post by Anja » Mon 06 Feb, 2006

Miły Panie
Nie za bardzo wierzę w Pana opinię. mam w tej chwili zrobioną ekspertyzę rzeczoznawcy i zdjęcia kamerą termowizyjną i w przeciwieństwie do Pana, mój dom jest jedną wielką tragedią z przepuszczaniem zimnego powietrza na prawie całej swojej powierzchni.
Osobom zainteresowanym chetnie udostępnię zarówno w/w zdjęcia i opinię rzeczoznawcy. (zdjęcia i opinia dla zainteresowanych osób dostępne będą od 14.02.2006) mój adres e -mail
uwaganapromopack@wp.pl

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Mon 06 Feb, 2006

witam KRUPAM
z całym szacunkiem, jakoś nie mam zaufania do wypowiedzi osób, które pojawiają się na tym forum po raz pierwszy w sytuacji krytycznych uwag ( zarzutów dość dużego kalibru) wobec firmy wykonawczej i stają w jej obronie - ale być może się mylę.
Inna rzecz KRUPAM, że wybudowałeś dość duży dom :lol: , to i być może podejście firmy było inne :lol: , że nie wspomnę o dodatku gratis w postaci pieca :lol:
Jedna z firm jako sztandarową swoją realizację pokazuje dom swojego szefa - oczywiście nic nie wspominając o tym klientom.
pozdrawiam
ps. O właśnie przeczytałem ostatni post anji co utwierdza mnie w mojej opinii. Jeszcze jedno, coś za często w postach obrońców PROMOPACKU pojawiają się bardzo podobne stylistycznie zwroty :lol: :lol: :lol:

Jerzy
Posts: 2
Joined: Mon 06 Feb, 2006

zgadzam sie z Anja

Post by Jerzy » Mon 06 Feb, 2006

Od znajomych, którzy budowali z firmą Promopack wiem, że również mieli z nimi wiele problemów, i że dom nie jest tak ciepły jak pisze w swoich reklamach firma Promopack.
Panie Mariuszu może wskaże Pan gdzie stoi tak doskonale zbudowany przez firmę Promopack budynek? Aż nie chce się w to wierzyć a Pański post wygląda jak autoreklama firmy.

Mile
Posts: 41
Joined: Sun 20 Mar, 2005

Post by Mile » Mon 06 Feb, 2006

KRUPAM,
jak pisze czarek63 - jesteś niewiarygodny. Nagle, w najgorszej (?) chwili dla firmy Promopack pojawiasz się na Forum i wychwalasz ją ponad niebiosy. Nie przesadzasz? Dlaczego nie było Cię wcześniej na tym Forum, kiedy inni pytali o referencje tej firmy?

Anja chce udokumentować swoją tragiczną sytuacje zdjęciami termowizyjnymi i opinią rzeczoznawcy. Może Ty udokumentujesz swoją budowę np. zdjęciami? Jak szaleć to szaleć !!!

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Tue 07 Feb, 2006

KRUPAM
jeszcze jedno - piec gazowy i kominek to nie ocieplenie domu - to system ogrzewania :lol: :lol:
pozdrawiam
ps. faktycznie fotki wskazane, również domu tomkam

kamole
Posts: 28
Joined: Sun 27 Nov, 2005

Post by kamole » Tue 07 Feb, 2006

Jerzy - napisz coś o problemach znajomych! Jeśli przypadek opisany w poście Anji nie jest odosobniony, to może zbierze się większa grupa ludzi w jakiś sposób zawiedzionych pracami firmy, co zaowocuje - o moja naiwności - pozytywną interwencją tej firmy. Przecież obecnie - w dobie internetu - wiadomości rozchodzą się z prędkością światła. Wystarczy tylko wejść na podobne forum w innych krajch - np. w Skandynawii, bo to atrakcyjny rynek zbytu i podzielić się wątpliwościami w języku angielskim. Zadowoleni klienci to skarb, ale rozwścieczeni - gwóźdź do trumny.pa

Jerzy
Posts: 2
Joined: Mon 06 Feb, 2006

Post by Jerzy » Thu 09 Feb, 2006

Problemy znajomych z tego co wiem od nich były związane z tym , że w czsie realizacji , okazywało się , że sprawy które dla nich były oczywiste jak np. to że bele w miejscu przechodzenia przez ścianę, powinny być obrobione ,wykończone aby na tym styku nie pozostał brzydki otwór dookoła ( z trzech stron ).
Dla Promopacku natomiast było oczywiste, że za to trzeba dodatkowo dopłacić bo to już nie należy do ich standardu - dziwne i śmieszne zarazem. To tak jakby stomatolog założył nam pląbę w zębie, ale aby ją potem zeszlifować aby był dobry zgryz , to trzebaby extra dopłacić a jak nie to męcz się z tym człowieku.
Poza tym ich dom też nie jest termosem, co jak napisała Anja , Promopack podaje w swojej reklamie.
Trzeba uważać jak założone zostały n.p. folie , bo potem płaci się tak zwane ,,frycowe,,.
Poprostu trzeba wszystko dokładnie sprawdzać osobiście, patrzeć na ręce i nie dawać się wrabiać w bezsensowne dopłaty za coś co powinno być zrobione w ramach ustalonej ceny.

Jerzy

kamole
Posts: 28
Joined: Sun 27 Nov, 2005

Post by kamole » Thu 09 Feb, 2006

Dziękujemy Jerzy - jak zima odpuści zaczynamy budowe z Promo. Popatrz - nam też nie przyszło do głowy, że bele, które będą szły przez nasz salon przyjdzie nam samodzielnie szlifować i wykańczać :). Ale skoro już wiemy - zwolnimy się z pracy, co tam przecież raz w życiu się będziemy budować... Paranoja. TEraz zaczynamy się zastanawiać nad każdym punktem umowy np. dla nas słowo podłoga oznacza polakierowane deski - ale może okazac się, że niekoniecznie, prawda? Pozdrawiamy.

kamole
Posts: 28
Joined: Sun 27 Nov, 2005

Post by kamole » Fri 10 Feb, 2006

No to od Aniji już wiem, że podłoga nie będzie podłogą, ale deskami na podłogę. Co się czepiam, przecież to oczywiste... Może, aby uzbroić sie w nieograniczoną cierpliwość i ustrzec przed niespodziankami, Ci, którzy wychwalają na tym forum Promopak napiszą mi, jaki standard dostali w zamian za swoje pieniądze? Czy części drewniane, które są widoczne będą oheblowane? Czy wydeskowanie okapu i szczytów domu - będzie? A co ze schodami - też sami mamy polakierować? Dlaczego na to nie wpadliśmy? Ano dlatego, że nasza mama jest właśnie w trakcie modernizacji swojego domu. Zamówiła nowe, drewniane schody - w umowie nawet nie wspomniano o ich polakierowaniu. I wiecie co - dostała polakierowane! Dla wykonawcy to było jakoś dziwnym trafem naturalne, spytał jedynie o kolor. Może to oznacza, że Panowie z Promopaku sami mieszkają w takim standardzie, który proponują swoim klientom? Ale pewnie sobie budowali taniej,co?

Anja
Posts: 21
Joined: Sat 04 Feb, 2006

Post by Anja » Mon 13 Feb, 2006

JEŚLI CHDZI O SCHODY TO ROBI JE p.STOLARZ , KTÓRY WSPÓŁPRACUJE Z PROMOPACKIEM I JEGO WYRÓB BYŁ WYKOŃCZONY A CO ZA TYM IDZIE RÓWNIEŻ POLAKIEROWANY.
POZDRAWIAM - ANJA

Anja
Posts: 21
Joined: Sat 04 Feb, 2006

Post by Anja » Mon 13 Feb, 2006

DO KAMOLE
TAK p. NITKA JEST MOIM RZECZOZNAWCĄ I JEŚLI MACIE PROBLEM Z DOSTANIEM SIĘ NA PODANY ADRES E-MAIL , TO p. NITKA MA NAMIARY NA MNIE.
ZARAZEM CHCIAŁAM WAM PRZEKAZAĆ ŻE MAM JUŻ OPINIĘ I ZDJĘCIA TERMO-WIZYJNE - R O Z P A CZ !!!!! WYGLĄDA NA TO ŻE NOWY DOM MUSI BYĆ PODDANY POD GENERALNY REMONT.

ZGODNIE Z TYM CO PISAŁAM JEŚLI DZISIAJ O 16.00 NIE DOJDZIE DO PODPISANIA UGODY NA MOICH WARUKACH, TO JUTRO TA EKSPERTYZA + ZDJĘCIA UDOSTĘPNIAM PAŃSTWU NA TYM FORUM KU PRZESTRODZE , JEŚLI DZISIAJ BĘDZIE O.K. TO TE DOKUMENTY UDOSTĘP. OSOBOM KTÓRE INDYWIDUALNIE ZGŁOSZĄ SIĘ NA MÓJ ADRES E-MAIL.
ANJA

kamole
Posts: 28
Joined: Sun 27 Nov, 2005

Post by kamole » Mon 13 Feb, 2006

Anja napisała: "JEŚLI CHDZI O SCHODY TO ROBI JE p.STOLARZ , KTÓRY WSPÓŁPRACUJE Z PROMOPACKIEM I JEGO WYRÓB BYŁ WYKOŃCZONY A CO ZA TYM IDZIE RÓWNIEŻ POLAKIEROWANY".
Brawo dla Pana Stolarza współpracującego z Promopakiem! Widać, że są ludzie, którym zależy, bo opinia o pracy roznosi się wśród potencjalnych klinetów! A dobra opinia to obecnie najlepsza i darmowa reklama.

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Mon 13 Feb, 2006

Witam
a tak wyglądał u mnie w załączniku do umowy zapis dotyczący schodów (zapis wykonawcy -bez żadnej mojej ingerencji)
SCHODY WEWNĘTRZNE: Schody drewniane (wykonane z drewna iglastego),pełne,z bocznymi "wangami",malowane dwukrotnie lakierem bezbarwnym.
Od spodu biegi schodów obrobione płytami GKF.
Biegi schodów ocieplone/wygłuszone wełną mineralną.

albo jeszcze inne OKNA: Wykonawca zakupi wskazane przez inwestora okna (drewniane/plastikowe) według wykazu zamieszczonego w projekcie budowlanym w cenie netto do....... (w przypadku wyższej ceny okien inwestor pokryje różnicę cen czyli można w miarę szczegółowo i konkretnie pewne rzeczy opisać. Dodam jeszcze, że cały załącznik (mniej więcej o takim uszczegółowieniu) miał 3 strony, czyli chyba nie tak dużo.
pozdrawiam
Cezary Orlik

Anja
Posts: 21
Joined: Sat 04 Feb, 2006

Post by Anja » Tue 14 Feb, 2006

DO p. CEZAREGO ORLIKA
------------------------------------------------
TO MIAŁ PAN SZCZĘŚCIE ŻE TRAFIŁ PAN NA FIRMĘ KTÓRA JUŻ W UMOWIE WSZYSTKO DOKŁADNIE OKREŚLA , NIE ZOSTAWIA SOBIE FURTEK ZA POMOCĄ KTÓRYCH MOŻE MANEWROWAĆ SWOIM KLIENTEM I NIE ZBYWA OKREŚLENIAMI ,,WEDLUG STANDARDU,,
POZDRAWIAM - ANJA

ppm
Posts: 1
Joined: Mon 25 Jul, 2011

Post by ppm » Mon 25 Jul, 2011

Niestety nie poprawiają ewidentnych fuszerek. Nie wiadomo czemu? Pozostają Sądy...

User avatar
seb888
Posts: 14
Joined: Sat 03 Oct, 2009
Location: Pomorze

Post by seb888 » Tue 26 Jul, 2011

Nie rozumiem po co od nowa wałkować coś co jest już zamierzchłą przeszłością podchwytliwie dając tytuł: "POLECAM PROMOPACK" Czy PPM mógłby się określić czy pisze to z autopsji czy z przypuszczenia??? NIE WIERZĘ, ŻE PROMOPACK OLEWA SWOJEGO KLIENTA - to nie w ich stylu.

alka2
Posts: 9
Joined: Thu 29 Sep, 2011

Post by alka2 » Thu 29 Sep, 2011

Właśnie budujemy dom z Promopackiem ( teraz www.promopaq.pl). Efekty na balaklawa.mojabudowa.pl

Do grupy Promopack należą firmy:
http://www.elewacjesystem.pl/
http://www.krokwie.pl/
http://infinitycedar.pl/
Attachments
DSC_0003.jpg
alka2



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”