Scalenie dzialki B/R oraz R - co z tego wyjdzie?

Zagadnienia dotyczące działek budowlanych
Post Reply
przembor
Posts: 3
Joined: Thu 17 Nov, 2011
Location: Gdansk

Scalenie dzialki B/R oraz R - co z tego wyjdzie?

Post by przembor » Thu 17 Nov, 2011

Witam,
Zwracam sie z prosba o pomoc w nastepujacej sprawie. Zakupilem nieruchomosc skladajaca sie z dwoch dzialek jedna B/R (w wypisie z rejestru gruntow - czesc to RVI a czesc Bi) a druga R (w wypisie z rejestru gruntow - RVI). Na pierwszej z nich (B/R) znajduje sie niedokonczona budowa budynku rekreacyjnego. Planuje budowe drugiego budynku na drugiej dzialce (R). Wystapilem o wydanie warunkow zabudowy gdzie zaznaczylem planowane umiejscowienie nowego budynku i teraz dowiedzialem sie ze mimo ze obie dzialki sa moja wlasnoscia to i tak obowiazuje mnie odleglosci od granic itp. wiec musze przeprowadzic scalenie. W zwiazku z tym pytanie jaki status bedzie miala scalona dzialka? Jakie bedzie mialo to implikacje podatkowe? Poprzedni wlasciciel poinformowal mnie ze on podatku zadnego nie placil bo budowany budynek nie jest dokonczony a grunt jest rolny i podatku sie nie placi.
Dziekuje za wszystkie porady,
Pozdrawiam,


bóbr
Posts: 11
Joined: Sat 22 Oct, 2011
Contact:

Post by bóbr » Fri 18 Nov, 2011

Jeżeli chodzi o pominięcie odległości jedynym wyjściem jest scalenie działek, ale należy pamiętać, że konieczne jest spełnienie warunku znajdowania się tych nieruchomości w jednej księdze wieczystej.
Status działki będzie taki sam. To co jest B będzie B a to co jest R będzie R.
Podatek budowlany płaci się od momentu gdy zostanie przeprowadzona inwentaryzacja powykonawcza budynku.
Pozdrawiam

przembor
Posts: 3
Joined: Thu 17 Nov, 2011
Location: Gdansk

Post by przembor » Fri 18 Nov, 2011

Dziekuje za odpowiedz, taka informacje otrzymalem w urzedzie takze zlozylem w sadzie odpowiedni wniosek. Czyli czesc dzialki bedzie R a czesc B/R? Czy po dokonczeniu i odebraniu obecnego budynku i wybudowaniu nowego bede musial odrolnic dzialke? Cala czy tylko grunty pod budynkami? Nie jestem rolnikiem a laczna powierzchnia obu dzialek wynosi ok 50ar

bóbr
Posts: 11
Joined: Sat 22 Oct, 2011
Contact:

Post by bóbr » Fri 18 Nov, 2011

Nie trzeba odralniać całej działki tylko część pod budynkiem i w większości przypadków (w zależności od powiatu na terenie którego położona jest działka) także pod urządzeniami (szamba, oczyszczalnia, woda ,energia) oraz pod kostką brukową. Robi to geodeta w trakcie inwentaryzacji. Wykonuje on wykaz zmian gruntowych. w którym podaje nową pow. użytku B i pozostałą część rolną.
Pozdrawiam

przembor
Posts: 3
Joined: Thu 17 Nov, 2011
Location: Gdansk

Post by przembor » Tue 22 Nov, 2011

Dziekuje serdecznie za wyczerpujaca odpowiedz, pozdrawiam.



Post Reply

Return to “Zagadnienia dotyczące działek budowlanych i ich lokalizacji”