Domki holenderskie, a prawo budowlane.

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
mikrobi
Posts: 1
Joined: Tue 18 Nov, 2008

Domki holenderskie, a prawo budowlane.

Post by mikrobi » Tue 18 Nov, 2008

Witam serdecznie wszystkich!
Jestem nowy na tym forum. W tym roku okazało się, że jest okazja kupić działkę nad jeziorem i stąd moje pytanie, bo żaden urzędnik nie jest mi wstanie konkretnie odpowiedzieć ale do rzeczy. Powierzchnia działki to około 1100 m² o bokach 34 x 32 m, z pozwoleniem na budowę rekreacyjno-wypoczynkowym zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego. Działka jest wydzielona z prywatnego terenu podzielona przez geodetę z mapką itp. Chciałbym na tym terenie postawić tak zwany domek holenderski, chce podłączyć do tego domku wodę, prąd i ścieki, co muszę zrobić aby to przedsięwzięcie było legalne. Muszę zaznaczyć, że w umowie kupna działki będzie klauzula zawierająca prawo do korzystania z instalacji elektrycznej, wodnej i ściekowej właściciela . Wymiar domku będzie wynosił 8 x 3 czyli powierzchnia nie będzie przekraczała 25 m² dla budowli nie trwale związanych z gruntem. Pani w starostwie powiedziała mi, że na przyłącza muszę mieć pozwolenie, mapki i takie tam, a na domek nie. Będę wdzięczny za wszystkie rady.


Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Wed 19 Nov, 2008

Domek można postawić na zgłoszenie (mapka, szkic). Sytuacja zmieni się po nowelizacji prawa budowlanego, a wstępnie wynika że będzie tylko zgłoszenie zakończenia prac.

Z przyłączami sytuacja jest inna jeżeli są one na zasadzie służebności. Nie jest to precyzyjnie ujęte w prawie, ale postępowania wykazują konieczność dokładnego zapisu co do zakresu i formy w jakiej udostępnione zostaną media. Sytuacja podobna do służebności drogi dojazdowej, która musi być wyznaczona na mapie geodezyjnej w zasobach starostwa.

Marcin_budowniczy
Posts: 3
Joined: Tue 24 Feb, 2009

zniesienie Pozwolen na budowe

Post by Marcin_budowniczy » Tue 24 Feb, 2009

Weszła w zycie własnie nowelizacja ustawy Prawo Budowlane, która znosi obowiazek ubiegania sie o pozwolenie na budowe. Teraz wystarczy tylko zgłoszenie budowy i jesli w ciagu 30 dni nikt ci niczego nie zakwestionuje - mozesz zaczynac budowe. http://budujemy-sie.pl/?p=194 to jest link do stronki gdzie opisana jest ta nowelizacja... macie jakies swoje przemyslenia na ten temat, ktos z was sie zetknal juz ztym tematem w praktyce??

gbgbgb
Posts: 1
Joined: Fri 26 Oct, 2012

Post by gbgbgb » Fri 26 Oct, 2012

Czy wielkość domku holenderskiego ma jakiś wpływ na to czy trzeba wystąpić o pozwolenie na budowę czy nie?

lordkevin
Posts: 1
Joined: Sat 01 Dec, 2012

Post by lordkevin » Sat 01 Dec, 2012

Dzięki za miły postu...
Buy leather products from leather4sure
leather-jackets-sale http://www.leather4sure.com/item/941.html

Deann1
Posts: 1
Joined: Thu 04 Jul, 2013
Contact:

Post by Deann1 » Thu 04 Jul, 2013

i am also new and trying to use this forum because this language is not and i just know Urdu and English language :-p :razz:



Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”