Działka w darowiźnie

Zagadnienia dotyczące działek budowlanych
rybam1979

Działka w darowiźnie

Post autor: rybam1979 » ndz 12 wrz, 2010

Witam!!! Czy jeżeli właściciel-rolnik ma zgodę starostwa na budowę budynku gospodarczego na niezabudowanej działce rolnej (0,8 ha) a ja od niego dostane darowiznę tej działki to też mogę wybudowaćna tej działce budynek gospodarczy 25 m2.
Czy jeżeli wybuduje budynek gosp. 22 m2 + taras 18 m2 to taras wlicza się do powierzchni zabudowy (taras ma 1 dach z budynkiem).

Grzegorz Szostak
Kontakt:

Post autor: Grzegorz Szostak » czw 16 wrz, 2010

Dla uniknięcia problemów proponuję dokończenie procedur przed aktem notarialnym. Mniej "papierów" i kosztów.

OlaKisiel
Kontakt:

Post autor: OlaKisiel » śr 05 cze, 2013

Taras wlicza się do terenu zabudowy, nie będzie z tym problemów.
Lepszy zły pomysł niż żaden.bcs przyda się dodatkowa ochronna

Rose2

Post autor: Rose2 » pn 08 lip, 2013

Zapewniono mnie, iż nie będzie miało to wpływu na jakąkolwiek inwestycję. W MPZP nie ma żadnego ograniczenia co do mojej działki wynikającego z lokalizacji rury. Jeśli rura byłaby na mojej działce w odległości metra, dwóch od granicy też nie byłoby problemu.

Krzychol
Kontakt:

Post autor: Krzychol » czw 24 paź, 2013

To są takie sytuacje, które mogą niejednoznacznie być interpretowane względem prawa - coś nieunormowanego może być swobodnie (czyt. źle) zinterpretowane przez urzędnika. Radzę zatem zasięgnąć informacji na ten temat w UG, wtedy będzie się miało pewność.

mati34

Re: Działka w darowiźnie

Post autor: mati34 » czw 07 sie, 2014

Lepiej to wyjaśnić w gminie, notariusze nie mają tak dokładnej wiedzy o gruntach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zagadnienia dotyczące działek budowlanych i ich lokalizacji”