Domek na wsi

Zaprezentuj swój wymarzony dom.
Post Reply
koogoot
Posts: 3
Joined: Sun 13 Dec, 2009

Domek na wsi

Post by koogoot » Sun 13 Dec, 2009

Kupiłem drewniany domek w dalszej okolicy Krakowa.
Jeśli ktoś chce zobaczyć to podaję linka do zdjęć: Domek na wsi
Domek jest ok. 40 km na wschód od Krakowa, w cichej wsi, tylko kilka domów i pola w okolicy, teren płaski. Dom prawdopodobnie przedwojenny, niezamieszkały od ok. 8 lat, w stanie jak widać. Ciekaw jestem Waszych opinii.
Pozdrawiam.


Theiss
Posts: 3
Joined: Fri 04 Dec, 2009

Post by Theiss » Sun 13 Dec, 2009

Kupiłeś go żeby... no właśnie, żeby w nim zamieszkać, zburzyć i wybudować nowy? Szczerze to trochę ząb czasu go pogryzł :wink:

koogoot
Posts: 3
Joined: Sun 13 Dec, 2009

Post by koogoot » Sun 13 Dec, 2009

Dobre pytanie.
Szczerze, nie wiem co z nim zrobię. Niedługo obejrzy go fachowiec od tego typu domów i wtedy zdecyduję. Moja myśl na teraz jest taka, że mogę go potraktować jako domek na weekend. Ale ostateczną decyzję podejmę po konsultacji ze specjalistą.
Dom był osiem lat niezamieszkany. Sąsiedzi mówią, że przedtem wyglądam całkiem dobrze. Ktoś ma pomysły co można zrobić z takim domem?

Gliwicki
Posts: 213
Joined: Mon 28 Jul, 2008
Location: Gliwice

Post by Gliwicki » Fri 18 Dec, 2009

Jeżeli to ma być tylko dom na wypady, to postarałbym się go odrestaurować zachowując jak najwięcej materiałow oryginalnych. Ten dom ma duszę i trzeba tylko wyeksponować jego piekno!
Jeżeli ma to być dom do stalego zamieszkania to też można się o to pokusić. Zawsze jednak będzie to kosztem pewnych wyrzeczeń i kompromisów ...
Nie sprzeczaj się z idiotami, ściągną Cie na swój poziom i pokonają doświadczeniem.

koogoot
Posts: 3
Joined: Sun 13 Dec, 2009

Post by koogoot » Mon 21 Dec, 2009

Kilka zdjęć okolicy w śniegu. Generalnie pustki.
Dom i śnieg.

domowe
Posts: 2
Joined: Wed 09 May, 2012

Post by domowe » Wed 09 May, 2012

swietny!! nie wolno go niszczyć!! to już jest zabytek! jak go odnowisz to za pare lat będzie wart duuuuuuuużo więcej!!

de Sade
Posts: 24
Joined: Tue 17 Apr, 2012
Location: Tychy

Post by de Sade » Wed 12 Sep, 2012

moja ciotka też miała bardzo podobny. Powiem, że jestem bardzo ciekawy jak będzie wyglądał po odrestaurowaniu
Gratuluję i życzę wytrwałości przede wszystkim

Radex
Posts: 4
Joined: Fri 05 Apr, 2013

Post by Radex » Fri 05 Apr, 2013

i co z tym domkiem się stało? Ciekaw jestem

krokodile1
Posts: 3
Joined: Thu 20 Jun, 2013
Contact:

Post by krokodile1 » Mon 24 Jun, 2013

Ożesz w mordę jaka staroć... Mam nadzieję że udało Ci się doprowadzić do jakiegoś porządnego stanu. Wrzuć nowe fotki proszę!

ania_80
Posts: 6
Joined: Fri 23 Aug, 2013
Location: Kraków

Post by ania_80 » Tue 27 Aug, 2013

Niesamowity, ma klimat! Jeśli jeszcze jest położony na spokojnej wsi, hmmm, marzenie :) I jak potoczyły się losy domku?

anitadywanowicz
Posts: 9
Joined: Mon 14 Oct, 2013

Post by anitadywanowicz » Mon 14 Oct, 2013

Również myślę, że najważniejsze jest zachowanie unikalnego klimatu takiego domu.

User avatar
Parkiet
Posts: 10
Joined: Tue 11 Feb, 2014
Contact:

Post by Parkiet » Tue 11 Feb, 2014

Kurcze, strasznie zazdroszczę... Mieć tylko umiejętności, pieniądze i czas... :D Tyle wspaniałej pracy

danielaproszek
Posts: 3
Joined: Mon 03 Mar, 2014

Post by danielaproszek » Mon 03 Mar, 2014

Moim zdaniem taki stary domek też ma swój urok ;) przynajmniej człowiek wie, że jest na wasi ;)

nigdziebadz
Posts: 13
Joined: Thu 29 May, 2014

Post by nigdziebadz » Wed 04 Jun, 2014

Stare domki, owszem mają klimat, aczkolwiek ten jest raczej kompletną ruiną. Jeśli ktoś ma takie umiejętności, żeby coś z nim zrobić nie wyburzając go i nie zmieniając w każdym elemencie to jestem pełna podziwu.

Skonema
Posts: 4
Joined: Thu 18 Sep, 2014

Re: Domek na wsi

Post by Skonema » Thu 18 Sep, 2014

Niestety ale raczej niczego z niego nie będzie. Ale miejscówka jest kapitalna. Strasznie zazdroszczę każdemu, kto mieszka właśnie w takim miejscu... ;]

kamik
Posts: 3
Joined: Wed 08 Oct, 2014
Location: warszawa
Contact:

Re: Domek na wsi

Post by kamik » Wed 08 Oct, 2014

Do autora tematu: Masz nowe foty tego domu? Ciekawy jestem jak wyszło, też się przymierzam do remontu starego domu

Mithrandil
Posts: 4
Joined: Thu 15 Jan, 2015

Re: Domek na wsi

Post by Mithrandil » Thu 15 Jan, 2015

Podłączam się do pytania, przejrzałem właśnie foty i, o ilę bardzo lubię klimat starych drewnianych domów, o tyle ten sprawiał wrażenie naprawdę ciężkiego przypadku do odrestaurowania..Chyba sam zdecydowałbym się na zburzenie i postawienie czegoś nowego..Więc jak to wyszło u autora? :)

ZibiT
Posts: 1
Joined: Thu 29 Jan, 2015

Re: Domek na wsi

Post by ZibiT » Thu 29 Jan, 2015

Również ciekaw jestem, ja bym go nie niszczył, bo szkoda takiego zabytku, ja bym go odnowił i wynajmował ludziom z miasta na wypoczynek:D

magdalenamarysia
Posts: 3
Joined: Tue 10 Mar, 2015

Re: Domek na wsi

Post by magdalenamarysia » Tue 10 Mar, 2015

bardzo ładny tylko czy jest sens restaurować, Nie wiadomo w jakim stanie są belki i fundamenty. Może się okazać że będzie to nieopłacalne.

kubana
Posts: 3
Joined: Mon 23 Mar, 2015

Re: Domek na wsi

Post by kubana » Mon 23 Mar, 2015

Bardziej wygląda na stodołę niż na domek :P. Ciekawe czy udało się go doprowadzić do stanu mieszkalnego ;).

agniecha_001
Posts: 14
Joined: Fri 11 Sep, 2015

Re: Domek na wsi

Post by agniecha_001 » Fri 13 Nov, 2015

No i co z domkiem? Stoi? Wyremontowany czy może w jego miejscu jest coś nowego?



Post Reply

Return to “Galeria zdjęć domów naszych Forumowiczów”