zajazd z bali

Techniczne aspekty projektów domów z bali
Post Reply
maycher
Posts: 1
Joined: Wed 18 Jul, 2007

zajazd z bali

Post by maycher » Wed 18 Jul, 2007

Witam
Otóż zastanawiam sie nad budową karczmy, zajazdu z drewna i dlatego mam pytania.
1. czy warto budować z bala pełnego i grubego, który nie wymaga ocieplenia?
2. gdzie można znaleźć gotowe projekty takich obiektów, lub projektanta?
3. Jaki jest koszt budowy przy powierzchni okolo 300 m2 wraz z poddaszem i dachem z plytek drenianych?

z góry dziekuje za odpowiedź


wwala
Posts: 2
Joined: Sun 23 Sep, 2007

Post by wwala » Sun 23 Sep, 2007

Ja tez jestem zinteresowany budowa takowej karczmy, posiadam projekt i biznes-plan, jezeli jestes chtny mozemy sie wymienic doswiadczeniami.
Pozdrawiam

sajjad321
Posts: 1
Joined: Tue 23 Dec, 2014

Re: zajazd z bali

Post by sajjad321 » Tue 23 Dec, 2014

Posiadam projekt domu i w części budowlanej projekt jest dla ściany z bala prostokątnego 15x24 cm. Czy muszą mieć miejsce zmiany i jak duże by one były gdybym chciał użyć bali o innym wymiarze (grubszych prostokątnych lub okrągłych)?
Czy wystarczy przerysowanie rozwinięć ścian, rzutów przyziemia i zmiany w opisie? Ile spodziewać się, że może ta zmiana kosztować?

benekk
Posts: 9
Joined: Tue 26 Mar, 2019

Re: zajazd z bali

Post by benekk » Tue 26 Mar, 2019

Co do spraw technicznych nie jestem w stanie pomóc, ale w kwestii pomysłu przyznam, że karczma, czy też zajazd z drewna to ciekawe rozwiązanie. Osobiście bardzo lubię takie miejsca, mają wyjątkowy klimat.

fokaok
Posts: 3
Joined: Sun 12 Jan, 2020

Re: zajazd z bali

Post by fokaok » Sun 12 Jan, 2020

te domki są bardzo drogie ale efekt robia powaljacy

User avatar
Kreolla102
Posts: 3
Joined: Wed 12 Aug, 2020
Contact:

Re: zajazd z bali

Post by Kreolla102 » Wed 12 Aug, 2020

No mnie wydaje się właśnie nie nie są za drogie. na pewno tańsze, niż zwykłe, murowane.

Kordak
Posts: 14
Joined: Tue 31 Mar, 2020

Re: zajazd z bali

Post by Kordak » Tue 13 Oct, 2020

Można też pomyśleć nad kupieniem takiego gotowego domku i przeniesieniu go w konkretne miejsce. Wyjdzie dużo taniej, a może ktoś akurat się przenosi.

mareleczka
Posts: 3
Joined: Mon 17 May, 2021
Location: Cały świat
Contact:

Re: zajazd z bali

Post by mareleczka » Mon 17 May, 2021

Tak, takie gotowe domki to też fajna opcja, ale wydaje mi się, że one mają jakąś maksymalną wielkość, nie może być dowolna, jaką chcemy



Post Reply

Return to “Projekty budowlane domów z bali”