PHU SABEX opinie mam zamiar z tym panem budować

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
rysioz
Posts: 24
Joined: Sat 31 Oct, 2009
Contact:

PHU SABEX opinie mam zamiar z tym panem budować

Post by rysioz » Sun 28 Mar, 2010

Mam zamiar z tym panem budować. Prosze o opinie - PHU SABEX, Janowski Sebastian, 99-300 Kutno.
Rekomendacie dostałem z salonu sprzedazy projektów domów wraz z zdięciami jak budują domy. Zdięcia mogę udostępnić na pw. Umowe już podpisałem mam 7 dni na przelanie pieniędzy żeby umowa doszła do skutku. www.dobry-dom.pl od nich tez kupiłem projekt http://www.pro-arte.pl/projekty-domy/432/obrot/
Pozdrawiam M.W. PILNE !!!
Attachments

[The extension rar has been deactivated and can no longer be displayed.]



Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sun 28 Mar, 2010

ZAŁĄCZNIK. NR 1 - ETAPY PRACY

1)Etap 1.
Stan zamknięty z zewnątrz:
Konstrukcja drewniana, płyta osb, paroizolacja, styropian 50mm, siatka, klej elastyczny, tynk akrylowy, okna PCV, parapety blaszane, rynny PCV, podbitka PCV, drzwi antywłamaniowe, blachodachówka lub gąt bitumiczny (papa), obróbka dekarska, gąsiory, wentylacja pomieszczeń.

2)Etap 2.
Stan zamknięty wewnątrz:
Wełna mineralna 15 cm, płyta osb, pyta Nida gips, rozprowadzenie instalacji elektrycznej(gniazdka, włączniki pokojowe, schodowe) skrzynia zasilająca (różnicówka siłowa, esy) instalacja alarmowa, instalacja wodno-kanalizacyjna, instalacja ogrzewania co (grzejniki), puszka zewnętrzna do przyłącza z uziemieniem.

3)Etap 3.
Stan pod klucz:
Wylewka zamykająca posadzkę z izolacją (folia paraizolacyjna, styropian 5cm), założenie gładzi w pomieszczeniach, malowanie pomieszczeń (kolor biały), podłoga (panel podłogowy).Kuchnia (terakota), listwy wykończeniowe podłogi, drzwi (skrzydła drewniane), klamki metalowe, ościeżnice drewniane lakierowane, parapety drewniane lakierowane, budynek piętrowy (schody drewniane grzebieniowe)

I taką umowę chcesz podpisać?
Możesz mi powiedzieć co znaczy:
- "Konstrukcja drewniana"? - z jakiego drewna - suszonego, struganego czy z takiego "prosto z lasu"
- "płyta OSB" - jest też na rynku płyta OSB/2, która nie nadaje się do budowy, ale jest tańsza,
- "tynk akrylowy" - ten najtańszy czy ten najdroższy - jakiej firmy?
- "gont bitumiczny" - ile lat gwarancji 5 czy 50 - jak różnica w latach taka w cenie
- "obróbka blacharska" - z jakiej blachy - aluminiowej powlekanej czy stalowej ocynk?
I tak można by przyczepić się do każdego elementu. To nie jest umowa gwarantująca prawidłowe wykonanie budynku a tym samym spokojnie przebiegający proces budowlany. Pamiętaj, Wykonawca w zasadzie, o ile nie jest szczegółowo określony materiał, będzie montował ten najtańszy i jest to zrozumiałe - on buduje dla pieniędzy a nie dla zadowolenia inwestora.

A do tego:
4. Zaliczki na poczet robót budowlanych będą wpłacane w następujących etapach:
a) ............50%...................... kosztu inwestycji w momencie zawarcia umowy z ustaleniem terminu rozpoczęcia i wykonania robót..................................
b) ...........40%..................... kosztu inwestycji po wykonaniu stanu surowego zamkniętego .............................................
c) ........10%................. kosztu inwestycji po podpisaniu protokółu odbioru domu w terminie do 7 dni................................

Przy zaawansowaniu robót na poziomie "Stanu surowego zamkniętego" (co to znaczy dla Wykonawcy, a co dla Ciebie) tj. ok. 50% kosztów inwestycji - Ty ją finansujesz już w 90%. Mogę tylko powtórzyć To nie jest umowa gwarantująca prawidłowe wykonanie budynku a tym samym spokojnie przebiegający proces budowlany.

A co oznacza ten zapis?
"2. Za nieterminowe usunięcie usterek Wykonawca zapłaci Inwestorowi karę umowną w wysokości 0,5% wartości usunięcia usterki za każdy dzień zwłoki."

rysioz
Posts: 24
Joined: Sat 31 Oct, 2009
Contact:

Post by rysioz » Sun 28 Mar, 2010

dostałwm mase zdjęc zjego raizacji jego budow czy mogę pokazać na forum i jak je zmniejszyć bo są durzego rozmiaru

zorro73
Posts: 1
Joined: Thu 24 May, 2012

Post by zorro73 » Thu 24 May, 2012

nie polecam firmy SABEX pana Sebastiana JANOWSKIEGO z KUTNA bo to po prostu oszust zatrudniajacy niedoświadczonych pracownikow i to na czarno - wykonanie domku przez jego firmę opóźna się pół roku a to co zrobił jest najniższej z możliwych jakość naprawdę tą firmę i tego pana należy napiętnować za to co robi - zainteresowanym napiszę więcej - dużo więcej a nawet wyślę fotki

tasia
Posts: 3
Joined: Thu 31 Oct, 2013

Post by tasia » Thu 31 Oct, 2013

podobnie jak zorro73 - nie polecam!! Nam "budują" jako Moder-Dom, ale to ten sam oszust. Tygodniami nie pojawia się na budowie, nie wywiązuje z ustaleń. Zatrudnia partaczy i pijaków i to "na czarno". Oprócz wielu poważnych błędów, które popełnili podczas budowy - ściany domu drewnianego nie zostały zaimpregnowane - co spowodowało, że dom jeszcze nie oddany ma cała ścianę w pleśni. Obiecuje i mydli oczy, a tak naprawdę kłamie na każdym kroku. Czuje się bezkarny. Mimo napomnień nie pojawia się na budowie. U nas niestety skończy się w sądzie - mamy już potrzebne ekspertyzy rzeczoznawców oraz prawnika, który w poniedziałek składa pozew w sądzie, a ja swoją drogą jeszcze w prokuraturze.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany konkretniejszymi informacjami - zapraszam na prv.
Jak najdalej od tego oszusta i naciągacza!!!!!

elaga
Posts: 2
Joined: Tue 27 Jan, 2015

Re: PHU SABEX opinie mam zamiar z tym panem budować

Post by elaga » Tue 27 Jan, 2015

Witam! Zdecydowałam się budować z firmą Moder-Dom mimo tej negatywnej opinii. Podjęłam ryzyko, bo cena postawienia domu była atrakcyjna w porównaniu z naszymi śląskimi wykonawcami, a też trochę zależało mi na terminie. Otrzymałam zdjęcia podobnych inwestycji z mojej okolicy, pojechałam zobaczyć jeden gotowy dom, rozmawiałam z kolejnym inwestorem, który już użytkował wybudowany przez firmę dom, potem widziałam kolejną budowę w Żorach i Wodzisławiu. Mój domek stoi w Rybniku. Wszystko zgodnie z umową, po zimie jeszcze tylko tynk, bo przy obecnych temperaturach mógłby odpaść... Cała realizacja trwała trochę ponad miesiąc, trafiła się przerwa świąteczno-noworoczna. Trochę u mnie przedłużały się sprawy urzędowe, kredyt dostałam z opóźnieniem a mój szkielet już czekał i jak tylko przelałam środki wszystko ruszyło w przeciągu kilku dni. Ja jestem bardzo zadowolona, u nas teraz wykończeniówka.

Tobi
Posts: 69
Joined: Thu 11 Jun, 2009
Location: Katowice
Contact:

Re: PHU SABEX opinie mam zamiar z tym panem budować

Post by Tobi » Tue 27 Jan, 2015

Elaga prosimy o fotki...

zibi
Posts: 1
Joined: Thu 29 Jan, 2015

Re: PHU SABEX opinie mam zamiar z tym panem budować

Post by zibi » Thu 29 Jan, 2015

Witam! Podobnie jak Elaga ja także budowałem dom z Panem Janowskim z Moder-Dom. Dom został oddany do użytku w 2012 roku i jak do tej pory wszytko jest ok'. Nie mam również żadnych zastrzeżeń co do Pana Janowskiego jak i jego ludzi. Powiem tak, zrobili więcej niż wynikało z umowy i nie zażądali za to dodatkowej zapłaty, co w branży budowlanej jest naprawdę rzadkością. Ponadto Pan Janowski bardzo często doradzał inne łatwiejsze rozwiązanie co dawało nam sporo oszczędności. Mogę więc spokojnie polecić Moder-Dom i Pana Sebastiana Janowskiego jak rzetelnego i kompetentnego wykonawcy.

elaga
Posts: 2
Joined: Tue 27 Jan, 2015

Re: PHU SABEX opinie mam zamiar z tym panem budować

Post by elaga » Fri 30 Jan, 2015

No tylko tez wlasnie za duze pliki z tymi zdjeciami, nie daja sie wczytac...

WojPod
Posts: 2
Joined: Tue 14 Apr, 2015

Re: PHU SABEX opinie mam zamiar z tym panem budować

Post by WojPod » Tue 14 Apr, 2015

Firmę wybrałem z polecenia kilku znajomych którzy już mieli domy zamieszkane a wybudowane przez firmę MODER-DOM . Kontakt z panem Sebastianem jest perfekcyjny , zostałem zaproszony do obejrzenia kilku domów w budowie. Można liczyć na doradztwo w zmianach projektowych i nie tylko , w czasie budowy też cały czas się konsultować . Pracownicy to bardzo profesjonalna zgrana grupa która wykonuje wszystkie instalacje a przy okazji budowy przypilnowała placu budowy i z którą nie było najmniejszego problemu ,nawet sąsiedzi ich chwalą do dziś . Jak ktoś wybiera firmę do budowy domu to bardzo polecam .

arturowozdroj
Posts: 1
Joined: Mon 18 May, 2015

Re: PHU SABEX opinie mam zamiar z tym panem budować

Post by arturowozdroj » Mon 18 May, 2015

Witam, mieszkamy w domu szkieletowym od dwóch miesięcy wybudowanym przez Pana Sebastiana Janowskiego i jesteśmy bardzo zadowoleni z wykonania budynku i wszelkich prac z nim związanych. wszystkim którzy przymierzają się do budowy domu szkieletowego w systemie NIEDROGO i SZYBKO polecamy!!!!!!!!!!!!!

tasia
Posts: 3
Joined: Thu 31 Oct, 2013

Re: PHU SABEX opinie mam zamiar z tym panem budować

Post by tasia » Wed 18 Nov, 2015

niezłe jaja - Janowski sam sobie pozytywne opinie wystawia :D. Jaki napływ pochwał! :D O dziwo akurat w momencie kiedy trwa sprawa sądowa hahahah. Wcześniej całe lata bez opinii, a teraz kiedy rozpoczął się proces przeciwko niemu, nagle 2 pozytywne opinie w styczniu, potem w kwietniu, w maju.
Fachowa ekipa - a tu się ubawiliśmy - zatem drodzy Państwo fachowa ekipa składa się głównie z kierowców, którzy twierdzą, że tylko pomagali na budowie. Nie wiadomo komu w zasadzie, bo nikt z "fachowej" ekipy nie jest budowlańcem. Sąsiedzi zachwyceni takimi "fachowcami" - moi też byli zachwyceni, szczególnie wiejscy panowie, którzy zwykle wystawali pod budką z piwem, bo nie musieli już wystawać mogli pić z "fachowcami" na budowie.

Jeżeli komuś faktycznie cudem się udało to gratuluję, bo takich jak ja (którym się nie udało) jest więcej. Niestety odnaleźliśmy się dopiero po fakcie. A Janowski i cały ten Moder-Dom czy Sabex czy inne jeszcze nazwy, pod którymi "buduje", pracuje tylko dzięki temu, że ludziom nie chce się nerwów tracić na pisanie opinii. Nie zawsze też sprawy znajdują swój finał w sądzie, bo niestety sprawy sądowe w tym kraju nie należą do tanich, a trwają często latami.

barek78
Posts: 2
Joined: Sun 08 Apr, 2018

Re: PHU SABEX opinie mam zamiar z tym panem budować

Post by barek78 » Sun 08 Apr, 2018

Witam.
Czy ktoś budował w ostatnim czasie z firmą Moder-Dom i mógłby napisać czy jest to firma godna zaufania i jak przebiegała współpraca?.
Szukam firmy, która buduje domy szkieletowe, a Mar-Dom polecił znajomy. Natomiast chciałabym poznać trochę więcej opinii.

tasia
Posts: 3
Joined: Thu 31 Oct, 2013

Re: PHU SABEX opinie mam zamiar z tym panem budować

Post by tasia » Mon 16 Apr, 2018

Witam Pana,
budowałam w 2013, ale sprawa w sadzie toczy się do dzisiaj. Sprawa jest o niewykonane i źle wykonane elementy, na bagatela prawie 90 tys złotych! NIE POLECAM!!! Jeżeli potrzebuje Pan zdjęć lub więcej informacji zapraszam na PRV. Mam wszystkie dokumenty, łącznie z opinią rzeczoznawców budowlanych opisujących wszystko co zostało źle zrobione. Proszę nie dać się nabrać na piękne zapewnienia i obietnice złotych gór. Myśmy też mieli tego Pana z polecenia - wniosek - czasem mus ie uda a czasem można mieć pecha. Teraz znam też innych, którym się nie udało więc, proszę nie ryzykować. Pozdrawiam

barek78
Posts: 2
Joined: Sun 08 Apr, 2018

Re: PHU SABEX opinie mam zamiar z tym panem budować

Post by barek78 » Wed 18 Apr, 2018

Witam,
Napisałam Pani wiadomość na priv

WojPod
Posts: 2
Joined: Tue 14 Apr, 2015

Re: PHU SABEX opinie mam zamiar z tym panem budować

Post by WojPod » Fri 15 Jun, 2018

No niestety mimo pochwały teraz muszę stwierdzić że nadeszło rozczarowanie , budowa przebiegła pomyślnie ale gwarancji na swoje wykonanie nie ma , po prostu spychologia . Od sierpnia 2017 do dziś jestem zalewany w czasie opadów , pan Sebastian tylko obiecuje i nic więcej . Jak ktoś się jeszcze zdecyduje z tą firmą budować to spodziewajcie się że po wyjeździe będą tylko miłe słowa przez telefon ,i wieczne obiecanki.

kondek
Posts: 1
Joined: Fri 15 Jun, 2018

Re: PHU SABEX opinie mam zamiar z tym panem budować

Post by kondek » Mon 18 Jun, 2018

Ehhh... szkoda słyszeć te niepochlebne opinie. W takim wypadku jaka firma będzie godna zaufania zarówno na etapie przygotowań, budowy i okresu gwarancyjnego?



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”