firma budująca domy gotowe

Techniczne aspekty budowy "domów gotowych"
Post Reply
Albena
Posts: 1
Joined: Sun 29 Oct, 2006
Location: mazowieckie

firma budująca domy gotowe

Post by Albena » Fri 03 Nov, 2006

Witam,

zapewne powtarzam temat, mam jednak pytanie o godnych zaufania wykonawców domów gotowych. Zamierzam postawić dom w okolicach Warszawy.
I jeszcze mam pytanie czy właśnie dom gotowy jest najlepszym wyborem dla laika.
Zastanawiałam sie już nad domami z bali a także szkieletowymi budowanymi tradycyjnie.
Bardzo proszę o poradę.
Pozdrawiam.


Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Fri 03 Nov, 2006

Jesli chcesz postawic dom szybko i miec pewnosc co do jego jakosci - polecam "gotowy". Latwiej jest ocenic jakosc wykonania, gdyz mozna zobaczyc proces "produkcji" scian.

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Sat 04 Nov, 2006

greyg
pozwolę się z Tobą nie zgodzić :lol: (wyjątkowo)
proces produkcji można mimo wszystko dokładniej zobaczyć podczas klasycznej budowy kanadyjczyka ,aniżeli w hali produkcyjnej

Albena
według mnie decydującym kryterium przy wyborze powinna być jednak solidność firmy wykonawczej
niedbale można wykonać dom w każdej technologii

pozdrawiam

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Sat 04 Nov, 2006

czarek63 wrote: proces produkcji można mimo wszystko dokładniej zobaczyć podczas klasycznej budowy kanadyjczyka ,aniżeli w hali produkcyjnej
Mozliwe, ze widac bedzie lepiej, bo przede wszystkim wiecej niz tylko skladanie gotowych scian.

Zaleta domow "gotowych" skladanych na hali jest wieksza precyzja i jakosc ich wykonania. Na http://www.hgtvpro.com/hpro/pac_ctnt_ih ... f=dropdown mozna zobaczyc jak wyglada taki proces w profesjonalnej firmie w US. (Best practices > Video > Framing > Prefabricated Panels)

aaktis
Posts: 1
Joined: Wed 08 Nov, 2006
Location: pomorskie

Post by aaktis » Wed 08 Nov, 2006

witam
Zdecydowanie domy budowane na hali produkcyjnej będą wykonane dokladniej przy założeniu że wykonawca nie pokpi sprawy. Przewżnie ściany budowane są na ramach co zapewnia dokladność jeśli chodzi o przekątną ściany jak i rozstaw słupków pionowych, z prostych elementów łatwo jest zbudować prosty budynek

Pozdrawiam
trudna sprawa

gregi
Posts: 12
Joined: Wed 17 Feb, 2010
Location: opolskie

Post by gregi » Thu 18 Feb, 2010

Witam,
Mam pytanie czy domy prefabrykowane są droższe czy tańsze od domów w technologi szkieletowej.
Dzieki

Jan Jablonski
Posts: 321
Joined: Thu 28 Jan, 2010
Contact:

Post by Jan Jablonski » Thu 18 Feb, 2010

Witam jesli moge tu powiedziec( nie chce aby to odebrano jako autoreklame) poniewaz produkuje domy w systemie polprefabrykatow ,Technologia jest taka sama jak przy montazu na budowie tylko szybciej nastepuje montaz scian a jesli chodzi o cene to oczywiscie zalezy od firmy ale zazwyczaj sa te same (u mnie) jak przy budowie tradycyjnej

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Thu 18 Feb, 2010

Oczywiscie w 95% przypadkow, produkcja prefabrykatow jest precyzyjna. Ale (nie pisze zeby dyskredytowac domu prefabrykowane) nie zawsze juz tak precyzyjny jest montaz elementow. Nie wiem jak z prefabrykowanymi domami wyglada ta sprawa na terenie Polski, ale wlasnie za granica mialem jako zadanie do wykonania wypionowanie i wyrownanie geometri scian za pomoca lat, wiazalo sie to z dosc znacznym cudowaniem. Fakt bylo to w kraju gdzie pada co dzien i byc moze dosc partacki montaz wynikal z nadmiernego pospiechu.

Jan Jablonski
Posts: 321
Joined: Thu 28 Jan, 2010
Contact:

Post by Jan Jablonski » Thu 18 Feb, 2010

Sa rozne technologie budowy domow prefabrykowanych, sa sciany laczone na wpust-wypust, na zamek, lub tak jak ja robie laczone na sruby stawiane na podwalinie zwienczone oczepem z dachem krokwiowo-jetkowym gdzie krokwie sa laczone na zakladke i skrecane na bolce i do tego sa zkrecone bolcami ze sciana (nie jest to autoreklama) takie postawiono wymogi aby uzyskac atest antysejsmiczny (rynek wloski).



Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe dla "domów gotowych"”