Budować dom czy kupic

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
User avatar
marcinK
Posts: 35
Joined: Wed 26 Aug, 2015

Budować dom czy kupic

Post by marcinK » Sun 27 Dec, 2015

Witam. Czy Waszym zdaniem przy obecnych wysokich cenach materiałów oraz robocizny lepiej jest kupić dom czy może jednak się budować?


star
Posts: 58
Joined: Mon 19 Oct, 2015

Re: Budować dom czy kupic

Post by star » Mon 28 Dec, 2015

Budowa nie jest taka droga jeśli znasz się na materiałach i część rzeczy robisz samodzielnie .Dzięki temu można sporo zaoszczędzić. Z drugiej strony pochłania to bardzo wiele czasu a nie każdy może sobie na to pozwolić.Jest wiele osób , które pracują oraz nie mogą przeznaczyć większej części swojego dnia na dopilnowanie budowy. Druga opcja to wynajęcie ekipy, ktora sama wszystko dopilnuje. Jeśli bierzesz pod uwagę większe miasto to lepiej będzie dom kupić a nie budować. Szczególnie,ze więszosć sensownych działek jest juz wykupiona przez deweloperów.
Zerknij sobie na stronę:
http://www.mapanieruchomosci.pl/ - jest to mapa, na której możesz sobie przejrzeć jakie nowe domy obecnie powstają w Polsce.
::)

User avatar
tal
Posts: 36
Joined: Sun 18 Oct, 2015

Re: Budować dom czy kupic

Post by tal » Mon 28 Dec, 2015

Ciekawie się to prezentuje.

kaska-2811
Posts: 1
Joined: Wed 17 Feb, 2016

Re: Budować dom czy kupic

Post by kaska-2811 » Wed 17 Feb, 2016

Jeśli masz możliwość kupna w miarę niedrogiej działki, albo odziedziczyłeś kawałek ziemi, to polecam raczej budowę. Zawsze to będzie wtedy zrobione zgodnie z twoimi potrzebami. O ile oczywiście masz dobrych fachowców.

MajorDamage
Posts: 75
Joined: Fri 31 Jan, 2014

Re: Budować dom czy kupic

Post by MajorDamage » Wed 17 Feb, 2016

Witam.
Podepnę się. Ponieważ nie mam możliwości uzyskania jakiejkolwiek odpowiedzi proszę o pomoc tutaj.
Gdzie mógłbym znaleźć informacje o prawidłowym posadowieniu domu szkieletowego na płycie fundamentowej? I konkrety: jak powinna wyglądać taka płyta, jak zaizolować termicznie i przeciwwilgociowo łączenie podwaliny z płytą fundamentową? I proszę także o pomoc w opisaniu tego:
https://lh3.googleusercontent.com/-MWNH ... G_1532.JPG

maxi
Posts: 2
Joined: Thu 11 Feb, 2016

Re: Budować dom czy kupic

Post by maxi » Tue 23 Feb, 2016

kaska-2811 wrote:Jeśli masz możliwość kupna w miarę niedrogiej działki, albo odziedziczyłeś kawałek ziemi, to polecam raczej budowę. Zawsze to będzie wtedy zrobione zgodnie z twoimi potrzebami. O ile oczywiście masz dobrych fachowców.
Lepiej bym tego nie ujął. :)

marysia95
Posts: 2
Joined: Fri 25 Mar, 2016

Re: Budować dom czy kupic

Post by marysia95 » Fri 25 Mar, 2016

Zgodzę się z @kaska-2811 :) Ja osobiście wolałabym wybudować dom niz kupić... :)

paralotniarz
Posts: 1
Joined: Thu 14 Apr, 2016

Re: Budować dom czy kupic

Post by paralotniarz » Thu 14 Apr, 2016

Oczywiście, że lepiej zbudować, można wszystko dostosować pod siebie. Przy zakupie "gotowego" domu, po jakimś czasie może nam nie pasować mnóstwo rzeczy.

majkamitrega
Posts: 21
Joined: Mon 13 Jun, 2016

Re: Budować dom czy kupic

Post by majkamitrega » Mon 13 Jun, 2016

To zależy. Jeśli czas Cię nagli, lepiej kupić. Budowa może wyjść taniej, ale czasowo - jest to długa inwestycja

dawid5555
Posts: 1
Joined: Wed 11 Apr, 2018
Contact:

Re: Budować dom czy kupic

Post by dawid5555 » Wed 11 Apr, 2018

Witam, moim zdaniem zawsze to lepiej jest zbudować swój własny dom. Jest przy tym dużo roboty, ale satysfakcja jest na pewno większa niż przy kupowaniu domu. Rzecz jasna to zależy od człowieka. Jak kto woli ;)

Parie67
Posts: 1
Joined: Thu 10 Jan, 2019

Re: Budować dom czy kupic

Post by Parie67 » Thu 10 Jan, 2019

Kwestia metrażu oraz to czy musimy dokupić również działkę pod budowę.

moleras19
Posts: 1
Joined: Fri 13 Oct, 2017

Re: Budować dom czy kupic

Post by moleras19 » Mon 21 Jan, 2019

Witam . Moim zdaniem można kupić dom lecz najlepiej w surowym stanie , gdyż wystrój domu powinien być bardzo spersonalizowany.

tomaszek23
Posts: 25
Joined: Wed 28 Nov, 2018

Re: Budować dom czy kupic

Post by tomaszek23 » Mon 21 Jan, 2019

dla mnie nie ma znaczenia czy dom wybudujemy czy kupimy gotowy, jeśli dobierzemy go do własnych możliwości i wymagań. W gotowych też wiele można pozmieniać, a przynajmniej nie kosztuje to tyle czasu i pracy

Kwiateczek
Posts: 14
Joined: Tue 04 Apr, 2017

Re: Budować dom czy kupic

Post by Kwiateczek » Wed 24 Apr, 2019

Moim zdaniem lepiej budować dom zaprojektowany pod wymagania inwestora. W takim domu łatwiej o adaptację i jest bardziej funkcjonalny. Wiem coś o tym gdyż właśnie taki dom wybrałam wraz ze swą rodzinką. Budowaliśmy z Natur Eko Dom dom całoroczny z bala. Budowa trwała niespełna trzy miesiące, a my zyskaliśmy znakomity budynek, w którym panuje doskonały mikroklimat. Czujemy się w nim znakomicie.

atomde
Posts: 1
Joined: Mon 24 Jun, 2019
Location: Wrocław
Contact:

Re: Budować dom czy kupic

Post by atomde » Mon 24 Jun, 2019

Mi zależało na czasie, dlatego zecydowałam się kupić.

BobBudowniczy88
Posts: 2
Joined: Wed 10 Jul, 2019
Contact:

Re: Budować dom czy kupic

Post by BobBudowniczy88 » Wed 10 Jul, 2019

Ja wole rynek wtórny.

KamilNorw
Posts: 12
Joined: Sat 07 Sep, 2019

Re: Budować dom czy kupic

Post by KamilNorw » Sat 07 Sep, 2019

Zastanawiam się nad budową domku drewnianego na mojej działce. Nie mam tam jakichś proekologicznych zapędów, ale wiem, że jest to też powód brany pod uwagę, ale jest bardziej drugorzędny. Bardziej mnie interesuje rozwiązanie energooszczędne jakie przynosi domek z drewna. Swoją drogą to klasyczny dom jest bardzo czasochłonny i więcej kosztuje. Na działkę to raczej nie mam zbyt wielkich ambicji. Jednak interesują mnie koszty. Czy na podstawie artykułów na blogu, który wam wysłałem możecie to ocenić, czy bardziej z własnego doświadczenia? Pozdrawiam

murotar23
Posts: 3
Joined: Wed 13 Nov, 2019
Contact:

Re: Budować dom czy kupic

Post by murotar23 » Wed 13 Nov, 2019

Budując można samemu sobie określić wnętrze i zrobić całość bardziej dla siebie, za to domy z rynku wtórnego można zobaczyć już w rzeczywistości jak sobie radzą z np powodziami, więc to w dużej mierze zależy od preferencji

arletaK85
Posts: 2
Joined: Fri 22 Nov, 2019
Contact:

Re: Budować dom czy kupic

Post by arletaK85 » Fri 22 Nov, 2019

ja nie mam nerwów do budowy domu, sam remont mieszkania mnie dobija, dlatego osobiście wolę zakup mieszkania pod klucz.

norish
Posts: 3
Joined: Fri 31 Jan, 2020

Re: Budować dom czy kupic

Post by norish » Fri 31 Jan, 2020

Zawsze lepiej zbudować

samodzielka
Posts: 9
Joined: Thu 22 Jul, 2021

Re: Budować dom czy kupic

Post by samodzielka » Thu 22 Jul, 2021

Przy dzisiejszych cyrkach z cenami za materiał? Myślę, że lepiej kupić. Wiesz, w jakich pieniądzach się zamkniesz.

anatol1
Posts: 11
Joined: Fri 16 Apr, 2021

Re: Budować dom czy kupic

Post by anatol1 » Sat 16 Oct, 2021

Według mnie wszystko zależy od tego jaki masz budżet.

hylia7044
Posts: 16
Joined: Thu 02 Dec, 2021

Re: Budować dom czy kupic

Post by hylia7044 » Thu 02 Dec, 2021

Ja myślę że warto jest buzować dom i robić wszystko od A do Z po swojemu.



Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”