Schody ... dobrze czy źle??

Dyskusja na temat błędów popełnianych w budownictwie szkieletowym.
Post Reply
Bolas
Posts: 59
Joined: Fri 29 Feb, 2008
Location: Zory - slaskie
Contact:

Schody ... dobrze czy źle??

Post by Bolas » Mon 15 Aug, 2011

Wstawiam kilka fotek schodów. Pytanie do tych którzy wykonują schody czy to można przyjąć czy nie?? Materiał świerk.
(Zdjęcia oczywiście oglądać od końca bo tak jest forum ustawione że pierwsze zdjęcia są ostatnimi.)
Attachments
Image00014.jpg
Kolejny stopień i kolejna listewka. Tu nasuwa się pytanie czy lepiej jest docinać listewkę czy dopasować stopień. Niechlujstwo czy niedbalstwo nie rozumie.
Image00001.jpg
Tu widać połączenie. Belka (nie znam fachowej nazwy) która trzyma wszystkie stopnie nie jest równa belce zamontowanej na ścianie. Dodatkowo wyszła za krótka więc uzupełnione zostało kołeczkiem - nie raziłoby mnie to tak bardzo ale popatrzcie na resztę zdj
Image00002.jpg
Image00005.jpg
Luka dylatacyjna? Nie wspomnę o śladach od szlifowania w desce która jest ostatecznie na ścianie.
Image00006.jpg
Kolejny stopień kolejna luka.
Image00007.jpg
Ten sam stopień od czoła.
Image00008.jpg
A tu żeby się w oczy nie rzucało.
Image00009.jpg
Sprytne rozwiązanie kawałek listewki klej i pianką pociągnąć ale co dalej z takim stopniem? Pociągnąć piankę bejcą lakierem czy obłożyć panelami albo dywanikiem?
Image00012.jpg
Następny stopień. Szczelinę potęguje pióro z desek którymi jest obita ściana więc....
Image00013.jpg
...więc kolejne zdjęcie zrobiłem licujące się ze ścianą. Teraz widać jak schody dokładnie były przycinane za pomocą pomarańczowej wyrzynarki za ok 40zł.


Bolas
Posts: 59
Joined: Fri 29 Feb, 2008
Location: Zory - slaskie
Contact:

Post by Bolas » Mon 15 Aug, 2011

Ciąg dalszy bo tylko 10zdjęć można zamieścić w jednym poście a pytań jeszcze więcej:
Attachments
Image00017.jpg
i następne 2 stopnie bo nie będę każdego fotografował osobno.
Image00023.jpg
Próbowałem wyznaczyć jakąś linię zewnętrzną wg której później mogą być montowane poręcze...
Image00024.jpg
na drugiej części schodów też mi się nie udało.
Image00019.jpg
Gdzie luka tam kit a potem?? To już chyba wolałem drewienka...
Image00020.jpg
I widok od spodu.
Image00018.jpg
Kolejny stopień.
Image00021.jpg
Czy te deski musiały się mijać??
Image00022.jpg
Wciskania kitu ciąg dalszy.

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Tue 23 Aug, 2011

Czy przypadkiem schodów nie robił pan śmietana z Tokarni :D Mam ten sam problem z schodami partactwo, wszystko zaczyna się sypać po roku a na dodatek belki przy scianie obniżyły się o jakieś 2 cm.
Oczywiscie wykonawca nie uchwytny - do czasu :cool:

Bolas
Posts: 59
Joined: Fri 29 Feb, 2008
Location: Zory - slaskie
Contact:

Post by Bolas » Tue 23 Aug, 2011

Tyle ile zrozumiałem majstra którego sztuka było zrozumieć to firma z Żywca. Nie mniemam się dowiedzieć bo są tylko podwykonawcami więc reklamacją zajmuje się firma MalorzHome która przyjeżdża we wrześniu.

Subfosylny
Posts: 107
Joined: Mon 28 Feb, 2011
Contact:

Post by Subfosylny » Thu 01 Sep, 2011

Ile te schody kosztowały ?

Bolas
Posts: 59
Joined: Fri 29 Feb, 2008
Location: Zory - slaskie
Contact:

Post by Bolas » Thu 01 Sep, 2011

No i tu jest problem. Bo schody były w cenie całości nie mam wydzielonego w umowie ile za co. Schody zabudowane (pełne) na dół do piwnicy zaproponowali za 4tys więc sądzę że te były warte ok 3-3,5tys.

Karek
Posts: 5
Joined: Fri 09 Sep, 2011

Post by Karek » Fri 09 Sep, 2011

Jeśli schody trzymają to nie ma problemu. Zawsze można czymś wypełnić. Ale swoją drogą ktoś niezłą fuszerkę odwalił. Ciekawe ile za to skasował?

Bolas
Posts: 59
Joined: Fri 29 Feb, 2008
Location: Zory - slaskie
Contact:

Post by Bolas » Fri 09 Sep, 2011

Przyjechał majster i powiedział że nie mam się czym martwić bo schody nie są skończone. Koleś który je zamontował ma teraz przyciąć deskę podobną do tej która podtrzymuje schody od dołu i przykręcić ją u góry tak by uniewidocznić łączenia między ścianą a konstrukcją schodów. Czyli będzie dobrze. Jak to będzie wyglądać opiszę po zakończeniu prac "schodowych".

nydar1957
Posts: 201
Joined: Sat 02 Apr, 2011

Post by nydar1957 » Tue 20 Sep, 2011

Szanowny Panie Bolas. Schody za 3-3,5 tysiąca pln nie istnieją .Jeżeli się Pan zgodził na takie to znaczy, że nie ma Pan instynktu samozachowawczego. Za te pieniądze to jest niezły wyrób. Na przyszłość proszę pamiętać, że w przyrodzie istnieje zależność cena-jakość.

Bolas
Posts: 59
Joined: Fri 29 Feb, 2008
Location: Zory - slaskie
Contact:

Post by Bolas » Tue 20 Sep, 2011

Szanowny Panie nydar1957. Jak już wcześniej pisałem nie mam wyceny każdego elementu zabudowanego w domu więc moje wyceny są wyłącznie wydumane przeze mnie. Nie znam się na stolarce i nigdy nie miałem z nią styczności dlatego pytam o opinię. Firma MalorzHome oznajmiła mi że schody nie są wykończone więc zwracam honor. Resztę opiszę jak tylko wykończą resztę. Drugich schodów jeszcze nie zamontowali więc nie ma co bić piany. Nóż widelec okaże się że jednak schody za taką cenę mają prawo istnienia.

Kubek
Posts: 124
Joined: Mon 12 Oct, 2009

Post by Kubek » Wed 21 Sep, 2011

Najtańsza oferta schodów zabiegowych, pełnych, samonośnych, sosnowych, wys. 3m w moim regionie, jaką zaproponował stolarz to 5-6 tys. zł, ale zacznie dopiero w listopadzie.
Reszta średnio krzyczy 8-10 tys. z terminem do 8 tygodni.

Subfosylny
Posts: 107
Joined: Mon 28 Feb, 2011
Contact:

Post by Subfosylny » Wed 19 Oct, 2011

Kolega nydar1957 ma 100% racji. Schody za 3,5K są jakie są. Cudów nie ma.
Najpierw szukamy najtańszego wykonawcy a potem mamy pretensję, co do jakości wykonania.

Bolas
Posts: 59
Joined: Fri 29 Feb, 2008
Location: Zory - slaskie
Contact:

Post by Bolas » Thu 20 Oct, 2011

Nie narzekam na schody ale nie zgadzam się z estetyką ich montażu. Wykonawca schodów ma pojawić się do 2 tyg. Będziemy widzieć co dalej.

bor-mak
Posts: 2
Joined: Mon 24 Nov, 2014

Re: Schody ... dobrze czy źle??

Post by bor-mak » Mon 24 Nov, 2014

Jakiś czas temu zamawiałem stopnie drewniane do schodów spiralnych ze strony stolarka-budowlana. Mogę ich doradzić. Mają najwyższej jakości drewno i doświadczenie. Działają w branży już ponad 20 lat, jeszcze moi rodzice od nich do swojego domu zamawiali parapety drewniane.

matiszati
Posts: 25
Joined: Fri 03 Oct, 2014

Re: Schody ... dobrze czy źle??

Post by matiszati » Thu 18 Dec, 2014

No estetyka zależy od stylu w jakim one mają być… Chociaż czasami ktoś potrafi zepsuć cały efekt nieumiejętnym podejściem. U mnie w domu firma zrobiła coś pięknego. Mają zdjęcie na swojej firmowej stronie.

drewrun
Posts: 35
Joined: Thu 31 Jul, 2014

Re: Schody ... dobrze czy źle??

Post by drewrun » Fri 27 Feb, 2015

estetyka też jest ważna, a tutaj najwidoczniej jej zabrakło

krzychut
Posts: 33
Joined: Thu 01 Apr, 2010
Location: Chojnice
Contact:

Re: Schody ... dobrze czy źle??

Post by krzychut » Sat 28 Feb, 2015

to jak z amber gold : najlepsza oferta?

Max28
Posts: 2
Joined: Mon 02 Nov, 2015

Re: Schody ... dobrze czy źle??

Post by Max28 » Mon 02 Nov, 2015

Dlatego warto korzystać ze sprawdzonych pracowni, które mają wiele udokumentowanych projektów i lata doświadczeń.

User avatar
marcinK
Posts: 35
Joined: Wed 26 Aug, 2015

Re: Schody ... dobrze czy źle??

Post by marcinK » Thu 04 Feb, 2016

Niestety ale widać tutaj pewne błędy..... Schody mają to do siebie,ze powinny być zamontowane bardzo dokładnie bo inaczej będzie problem. Sam powierzyłem to zlecenie firmie, która miała dobre opinie wśród kilku moich znajomych, którzy budowali się mniej więcej w takim samym czasie jak ja.
Muszę przyznać,ze jestem zadowolony z wykonania bo schody są porządne, wszystko bardzo dokładnie do siebie pasuje ( na stronie jest napisane,ze wykonuja je z dokładnością do 0,1 mm).

Martin5
Posts: 158
Joined: Mon 27 Jan, 2014

Re: Schody ... dobrze czy źle??

Post by Martin5 » Thu 04 Feb, 2016

Strasznie dużo naganiaczy ostatnio na tym forum. Same reklamy rzekomych klientów.

User avatar
Dzepetta
Posts: 5
Joined: Tue 13 Sep, 2016

Re: Schody ... dobrze czy źle??

Post by Dzepetta » Tue 13 Sep, 2016

No niestety, tak działa marketing szeptany w internetach..

User avatar
marys30
Posts: 6
Joined: Tue 13 Dec, 2016

Re: Schody ... dobrze czy źle??

Post by marys30 » Thu 20 Apr, 2017

Jeśli schody się trzymają i nie skrzypią ani nie widac większych uszkodzeń, to wytrzymają. Ale tu mamy przykład tego, jak nie powinno się schodów robić. Takiego problemu nie byłoby ze schodami od Stolarts, bo wiem, że wszystko robią bardzo dokładnie i starannie. U dwóch znajomych już wstawiali schody i nie było z niczym problemów.

nigdziebadz
Posts: 13
Joined: Thu 29 May, 2014

Re: Schody ... dobrze czy źle??

Post by nigdziebadz » Tue 01 Aug, 2017

Ich realizacje dobrze wyglądają. Chociaż samemu też można spokojnie takie schody zrobić.

Andco984
Posts: 3
Joined: Tue 15 May, 2018

Re: Schody ... dobrze czy źle??

Post by Andco984 » Sun 20 May, 2018

Myślę że jest okej, dobrze to wygląda. Sam też będę robił schody w moim domu

majkamitrega
Posts: 21
Joined: Mon 13 Jun, 2016

Re: Schody ... dobrze czy źle??

Post by majkamitrega » Wed 11 Jul, 2018

Wiadomo, że różni ludzie mają, że tak powiem, rozmaicie zawieszoną poprzeczkę. Schody, które jednego będą satysfakcjonować, dla drugiego będą nie dość dobre.

magda906
Posts: 9
Joined: Thu 26 Feb, 2015

Re: Schody ... dobrze czy źle??

Post by magda906 » Thu 06 Sep, 2018

Myślę, ze najtrwalsze będą schody marmurowe. Jak już inwestować,to na lata. Nie potrzebują specjalnej pielęgnacji. Pięknie prezentują się w każdym wnętrzu.

User avatar
b_r
Posts: 32
Joined: Mon 29 Feb, 2016

Re: Schody ... dobrze czy źle??

Post by b_r » Tue 07 Apr, 2020

No wlasnie sama ostatnio zastanawiałem się nad barierką na schody bo jestem w trakcie robienia schodów i sposobała mi się bariera na schody kuta.
Czy ktoś z Was zdecydował sie może na balustradę kutą na schody i jest zadowolony?

Kordak
Posts: 14
Joined: Tue 31 Mar, 2020

Re: Schody ... dobrze czy źle??

Post by Kordak » Wed 26 Aug, 2020

Niezłą fuszerę ktoś zrobił. Część to może faktycznie się rozejdzie po latach, ale w oczy i tak będzie się rzucać...

carg
Posts: 14
Joined: Thu 01 Apr, 2021

Re: Schody ... dobrze czy źle??

Post by carg » Thu 01 Apr, 2021

No nieźle... Dobrze, że my trafiliśmy na dobrego fachowca i nie wyszła taka fuszerka jak na tych zdjęciach. Jednak dobre badanie rynku wcześniej się opłaciło. Nasze schody drewniane wykonał producent z Łodzi i jesteśmy zadowoleni z efektu końcowego. schody są wykonane idealnie na wymiar, nic nie odstaje, wszystko wygląda super, ale jest to też solidna konstrukcja, wygodna do chodzenia, tę firmę zdecydowanie polecam.



Post Reply

Return to “Najczęściej popełniane błędy w budownictwie szkieletowym”