Jakiej firmy okna?

Jak wyremontować stary dom drewniany
Post Reply
User avatar
Aneta1980
Posts: 24
Joined: Tue 28 Feb, 2017
Contact:

Jakiej firmy okna?

Post by Aneta1980 » Fri 02 Jun, 2017

Cześć, zwracam się do Was z ogromną prośbą, bowiem minęło zaledwie kilka lat od zakupu nowych okien, a te po południowej stronie domu wyglądają jakby przeszły wszystkie klęski żywiołowe świata. Wiem, że muszę kupić nowe, bo przecież nie mogę narazić siebie i rodziny na nieszczelne okna i zimno wpadające do chałupy. Więcej o moim problemie przeczytacie tutaj: http://www.hnbudownictwo.pl/viewtopic.p ... f45b9bdf76 nie chcę Was tutaj tym zanudzać. Moje pytanie jest jednak następujące - czy znacie jakąś firmę zajmującą się sprzedażą okien w Koszalinie? Byłabym wdzięczna za każde sprawdzone info!


szalka
Posts: 11
Joined: Tue 03 Oct, 2017

Re: Jakiej firmy okna?

Post by szalka » Wed 04 Oct, 2017

ojej to nie dobrze a jakie macie okna drewniane czy plastikowe?

User avatar
Aneta1980
Posts: 24
Joined: Tue 28 Feb, 2017
Contact:

Re: Jakiej firmy okna?

Post by Aneta1980 » Fri 01 Dec, 2017

Plastikowe ;)

groszko
Posts: 1
Joined: Wed 16 May, 2018

Re: Jakiej firmy okna?

Post by groszko » Wed 16 May, 2018

ja mam drewniane, zamawiane na wymiar u miejscowego mahera, a to z tego względu że okna nie są standartowe, a wszystkie popularne firmy chciały krocie za dowóz i zamontowanie, więc lokalnie wyszło dużo taniej

anna380
Posts: 6
Joined: Thu 03 Sep, 2015

Re: Jakiej firmy okna?

Post by anna380 » Sun 10 Jun, 2018

Jesli o mnie chodzi to wybrałam Stolbud, firmę znam od dawna, nawet nie myślałam żeby wybrać produkt innej firmy, tym bardziej że bez problemu można zamawiać tam okna nawet nietypowe.

robek
Posts: 3
Joined: Fri 08 Dec, 2017

Re: Jakiej firmy okna?

Post by robek » Thu 08 Nov, 2018

Okna drewniane są bardzo ładne, ale chyba bardziej praktyczne są plastikowe? Poza tym, przy wyborze okien warto też zwrócić uwagę na rodzaj ich wypełnienia. Najlepiej, według mnie, spytać o poradę specjalistę, na przykład, który specjalizuje się w tego typu wypełnieniach.

PaniB
Posts: 1
Joined: Tue 08 Jan, 2019
Contact:

Re: Jakiej firmy okna?

Post by PaniB » Tue 08 Jan, 2019

Robek dobrze radzi, na forach i blogach można wyczytać sporo bzdur.

bmor
Posts: 2
Joined: Tue 03 Jul, 2018

Re: Jakiej firmy okna?

Post by bmor » Tue 15 Jan, 2019

Czemu bardziej praktyczniejsze? Uważam że drewniane jak się o nie dba to wytrzymają dłużej od plastikowych. Ja mam okna ze Stolbudu i są praktyczne i ładne

User avatar
The_evil_one
Posts: 35
Joined: Tue 21 Nov, 2017
Location: Nowy Sącz

Re: Jakiej firmy okna?

Post by The_evil_one » Tue 15 Jan, 2019

robek wrote:
Thu 08 Nov, 2018
Najlepiej, według mnie, spytać o poradę specjalistę, na przykład, który specjalizuje się w tego typu wypełnieniach.
Uwazaj, żebyś przypadkiem na składzie, lub w sklepie producenta, nie znalazł specjalisty od motod wtrysku np PURu do profili PVC :lol:

kama01
Posts: 24
Joined: Sat 27 May, 2017

Re: Jakiej firmy okna?

Post by kama01 » Wed 06 Feb, 2019

Też sie nie zgodze z tą praktycznością plastikowych. To sztuczne przeciez jest... cyrkulacja powietrza jest zupelnie inna niz przy oknach drewnianych. I tak jak pisze @bmor jesli sie odpowiednio dba i raz na jakis czas odmaluje ramy emalią akrylową luxdecor to przetrwaja lata z naturalnym, pieknym kolorem prawdziwego drewna

User avatar
The_evil_one
Posts: 35
Joined: Tue 21 Nov, 2017
Location: Nowy Sącz

Re: Jakiej firmy okna?

Post by The_evil_one » Wed 13 Feb, 2019

kama01 wrote:
Wed 06 Feb, 2019
... cyrkulacja powietrza jest zupelnie inna niz przy oknach drewnianych...
:shock: Czy aby nie przesadzasz?

zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: Jakiej firmy okna?

Post by zbiegusek » Mon 18 Feb, 2019

Nie ważne, co napisano - grunt, że padła nazwa farby sugerująca, że coś jest luksusowe. ;)

budowniczy_k
Posts: 10
Joined: Tue 19 Feb, 2019

Re: Jakiej firmy okna?

Post by budowniczy_k » Thu 21 Feb, 2019

a jak dzisiaj z trwałością okien drewnianych? Pamiętam w mieszkaniu rodziców były problemy z takimi oknami, bo się wypaczały, niedomykały. Czy teraz udaje się uniknąć tego typu kłopotów?

tomaszek23
Posts: 25
Joined: Wed 28 Nov, 2018

Re: Jakiej firmy okna?

Post by tomaszek23 » Wed 06 Mar, 2019

wolę plastiki, jakoś mi się wydaje, że lepiej się sprawdzają niż drewniane. Są zdecydowanie bardziej trwałe,

Weronika
Posts: 1
Joined: Tue 21 May, 2019

Re: Jakiej firmy okna?

Post by Weronika » Tue 21 May, 2019

Ja polecam okna drewniane. Okna drewniane, które teraz mam w domu są świetne - super wyglądają, dobrze wykonane.

kate
Posts: 4
Joined: Wed 04 May, 2016

Re: Jakiej firmy okna?

Post by kate » Wed 03 Jul, 2019

tomaszek23 wrote:
Wed 06 Mar, 2019
wolę plastiki, jakoś mi się wydaje, że lepiej się sprawdzają niż drewniane. Są zdecydowanie bardziej trwałe,
Zgodzę się z Tobą w 100%. Ja miałam drewniane w mieszkaniu, które wynajmowałam kiedyś z mężem i nie byliśmy zadowoleni z poziomu izolacji akustycznej i termicznej. Generalnie z ich wyglądu po latach. Okna PCV są łatwiejsze w utrzymaniu, w konserwacji i czyszczeniu. Wybraliśmy okna z ukrytymi zawiasami, które mega wpływają na podniesienie efektu wizualnego. Zamówiliśmy w Oknoplaście. Mamy też jedne drzwi balkonowe i w przypadku tych drzwi zdecydowaliśmy się także na zastosowanie win clicków czyli takich okuć, które pomagają zatrzasnąć drzwi gdy chcemy wyjść i aby otworzyć wystarczy popchnąć. Mamy małe dzieci więc to bezpieczna opcja gdy nie chcemy by wyszły na balkon.

opiotr
Posts: 1
Joined: Wed 19 Jun, 2019

Re: Jakiej firmy okna?

Post by opiotr » Fri 05 Jul, 2019

Jak się takie plastikowe okna zaczną jarać to jedna wielka toksyczno-chemiczna bomba.

zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: Jakiej firmy okna?

Post by zbiegusek » Sun 28 Jul, 2019

A ja teraz pracuję przy montażu okien różnych firm i wykonań i za każdym razem upewniam się w przekonaniu, że do drewniaka tylko okna drewniane. A generalnie plastikowe są gorsze. :)

User avatar
bella13
Posts: 3
Joined: Mon 16 Sep, 2019
Contact:

Re: Jakiej firmy okna?

Post by bella13 » Mon 16 Sep, 2019

ja słyszałam ostatnio wiele na temat ciepłego montażu okien. Wyjaśni mi ktoś, czym on się różni od zwykłego?

User avatar
moshaloo
Posts: 3
Joined: Fri 18 Oct, 2019
Contact:

Re: Jakiej firmy okna?

Post by moshaloo » Fri 18 Oct, 2019

O ciepłym montażu mówimy, gdy okna o bardzo dobrej izolacji termicznej wstawiamy do muru dwu lub trójwarstwowego, a więc takiego, który posiada warstwę izolacyjną

ms27
Posts: 20
Joined: Mon 24 Jun, 2019
Contact:

Re: Jakiej firmy okna?

Post by ms27 » Mon 21 Oct, 2019

Dzięki za wytłumaczenie czym jest ciepły montaż.

piotrtalikos
Posts: 14
Joined: Sat 19 Oct, 2019
Contact:

Re: Jakiej firmy okna?

Post by piotrtalikos » Mon 21 Oct, 2019

Jak dla mnie bardzo dobrą firmą od okien jest producent OKNOPLAST

User avatar
b_r
Posts: 32
Joined: Mon 29 Feb, 2016

Re: Jakiej firmy okna?

Post by b_r » Wed 25 Mar, 2020

Braliśmy na początku pod uwage okna jednej firmy bo chcielismy wstawić drewniane. Jednk zniechęciły nas do tego dwie kwestie. Mianowicie wysoka cena okien drewnianych jak również bardziej problematyczny montaz niż w przypadku okien wykonanych z pcv. Okna pcv mają poza tym takie same parametry, sama budowa trochę nas przerosła cenowo tak wiec doszliśmy do wniosku, ze nie będziemy wywalali pieniędzy bo tak.... Co nie znaczy oczywiście, ze zamontowaliśmy sobie najtańsze okna. Zwracaliśmy uwage na ich porządne wykonanie.

GretaS
Posts: 28
Joined: Thu 19 May, 2022

Re: Jakiej firmy okna?

Post by GretaS » Wed 25 May, 2022

Bardzo ciężka sprawa. producent to jest jedno, ale następna sprawa to ekipa montażowa ;)

frania88
Posts: 18
Joined: Sun 13 May, 2018

Re: Jakiej firmy okna?

Post by frania88 » Tue 05 Jul, 2022

Jeśli szukasz firmy specjalizującej się w energooszczędnych rozwiązaniach okienno-drzwiowych do domów jedno- i wielorodzinnych to polecam effra. Okna Wrocław posiadają stolarkę okienną dostępną w szerokiej palecie kolorów jednolitych, drewnopodobny oraz metalicznych. Może ona zostać wyposażona w rozwiązania podwyższające bezpieczeństwo, a także inteligentne systemy sterowania. Okna i drzwi PCV firma oferuje w systemach producentów Schüco, Aluplast i Salamander. Stolarka aluminiowa dostępna jest w systemach producentów Schüco, Aluprof, Aliplast i Ponzio. Ofertę dopełniają bramy garażowe Wiśniowski i Hörmann.

Paluchalek
Posts: 3
Joined: Mon 22 Aug, 2016

Re: Jakiej firmy okna?

Post by Paluchalek » Thu 01 Sep, 2022

Ja uważam że trzeba stawiać na jakość i doświadczenie a to gwarantuje ten producent https://www.drutex.pl/ Działa na rynku od wielu lat i ma ogromny wybór produktów oprócz okien. Zakupisz tam także drzwi, rolety czy systemy fasadowe. Z takim zapleczem na pewno znajdziesz to czego potrzebujesz do domu.

GretaS
Posts: 28
Joined: Thu 19 May, 2022

Re: Jakiej firmy okna?

Post by GretaS » Tue 13 Sep, 2022

Słyszałąm o Drutexie. Z mojej strony mogę jeszcze dorzucić innych producentów jak Aluplast, Oknoplast czy Aluprof

User avatar
Zytek
Posts: 46
Joined: Thu 16 Oct, 2014

Re: Jakiej firmy okna?

Post by Zytek » Fri 14 Oct, 2022

Witam, zbliżamy się do stanu SSO I jesteśmy na etapie zamawiania okien tak aby jeszcze przed zima zamknąć. Mamy dylemat czy zamawiać już drzwi wejściowe i od kotłowni, czy moze jakieś tymczasowe ale solidne. Boimy się, że moa ulec uszkodzeniu przy wykańczaniu i ocieplaniu. Co polecacie jako solidne drzwi tymczasowe.

User avatar
tal
Posts: 36
Joined: Sun 18 Oct, 2015

Re: Jakiej firmy okna?

Post by tal » Fri 14 Oct, 2022

Zamówiliśmy drzwi stalowe z garażu do kotłowni , bramy garażowej świadomie nie montowaliśmy przed tynkami, okna mamy , bez witryny wejściowej , drzwi tarasowych , aze to był błąd firmy to nam pozabijali otwory w cenie, w oczekiwaniu na jakies tam elementy ( schuco)i dobrze wyszło.., teraz nam robią tynki , za dwa tygodnie zamontujemy to co brakuje… i działamy z hydrauliką ( i wcześniej alarm i ze dwie czujki robocze )
Z tymi drzwiami do kotłowni to bardzo dobry pomysl…
Dodatkowo mąż założył na siatkę zwykła czarną folie i zasłania budowę - sądziłam ze nie wytrzyma i szkoda zachodu , a tu masz- od lipca spełnia rolę- była raz podklejana bo wichurze,
Nie wiem czy masz już na oku producenta okien, jesli nie to od siebie polecam okna pvc premium.

GretaS
Posts: 28
Joined: Thu 19 May, 2022

Re: Jakiej firmy okna?

Post by GretaS » Wed 23 Nov, 2022

tal i co jesteś zadowolona ?

kowal46
Posts: 11
Joined: Tue 13 Sep, 2022

Re: Jakiej firmy okna?

Post by kowal46 » Wed 11 Jan, 2023

A ma ktoś doświadczenie z oknami https://debesto.com/pl/okna/okna-aluminiowe/ ?

GretaS
Posts: 28
Joined: Thu 19 May, 2022

Re: Jakiej firmy okna?

Post by GretaS » Fri 24 Mar, 2023

Mamy na prawdę dzisiaj wielu producentów okien takich jak Drutex, Aluplast, Oknoplast itd. Co do montażu okna to powinniśmy pamiętać o czymś takim jak uszczelnianie okna https://ladnydom.pl/budowa/1,111237,314 ... -okna.html Powinniśmy też pamiętać, że użycie pianki w zbyt niskiej temperaturze spływa do powierzchni jeszcze zanim się rozpręży.



Post Reply

Return to “Remonty starych domów drewnianych”