Remont domku letniskowego Mazury

Jak wyremontować stary dom drewniany
Post Reply
karol77
Posts: 1
Joined: Fri 12 Jun, 2020

Remont domku letniskowego Mazury

Post by karol77 » Fri 12 Jun, 2020

Dzien Dobry
posiadam domek letniskowy drewniany który stoi na 6 słupach żelbetowych. Domek o wymiarach 5.20x5.20. Parter z poddaszem.
Dach został wymieniony i ocieplony z tego co widziałem wełną mineralną 5cm w płytach i zastosowano folie paroizolacyjną.
Chciałem ten domek ocieplić od strony sciany szczytowej z przodu czyli od wejscia i z tyłu.
Konstrukcja scian to : Deska elewacyjna, kantówki 4cm , płyta wiórowa. Jak zrobić ocieplenie? Czy od wewnątrz zdejmując tylko płyte wiórową czy jednak postarać się od zewnatrz zdjać deski elewacyjne i zgodnie ze sztuką położyć : folie wiatroizolacyjną -wełnę mineralną 3cm (płyty)- folie paroizolacyjną -ponownie płyte wiórową.
Czy taki system zda egzamin? mam ochote czasem przyjechać zimą a nie chce strat ciepła i energii.
I czym ocieplic i jak od spodu ten dom.

Druga sprawa: dom jest posadowiony dość wysoko i pozwala na wejscie pod domi zajrzeć co znajduje sie od spodu. Nie wiem ile lat ma dom ale belki nośne( są dwie ) nigdy z tego co widze nie były niczym zabezpieczone . Poprostu są suche . Są na nich podciągi metalowe. Na koncu jednej z belek nośnych zauwazyłem ze belka jest spróchniała i zbutwiała. jest to odcinek 10 cm i belki praktycznie nie ma a jest to w miejscu takiej duzej metalowej klamry która wychodzi z zelbetowego słupa i łączy się z belką nośną a za chwileczke jest belka poprzeczna .
Czy istnieją sposoby naprawy takiej belki bez rozbierania całego domku zeby dostać się do tej właśnie belki.

A trzecia sprawa : czy ktos z szanowych Kolegów/Koleżanek moze mi powiedzieć gdzie znajde np dokumentacje techniczną takiego domku drewnianego. To taka mini Brda .Być moze ktos rozpoznaje konstrukcje takiego domu. Domek ma myśle około 20-25 lat. Chyba:)

Proszę o pomoc w tych sprawach:)
Dziękuje
Karol
Attachments
received_273300690738076.jpg
received_517199228783572.jpeg


Post Reply

Return to “Remonty starych domów drewnianych”