Ocieplenie fundamentu. Czy warto w moim przypadku ?

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Sdkfz
Posty: 1
Rejestracja: czw 19 mar, 2020

Ocieplenie fundamentu. Czy warto w moim przypadku ?

Post autor: Sdkfz » czw 19 mar, 2020

Witam wszystkich.
Mam taki dylemat. Mianowicie chodzi o to że chcę zrezygnować z ocieplenia pionowego fundamentu gdyż raczej nie widzę sensu by to robić.
Chudziak u mnie będzie się kończył wraz z wysokością fundamentu. Na fundamencie Będzie położona podwalina na której wiadomo zostanie postawiona ścianka, wraz z ociepleniem. Na chudziaku będzie położony styropian 15cm. a na to wiadomo wylewka 8cm pod ogrzewanie podłogowe. W ten sposób ścian z ociepleniem będzie się łączyć z styropianem wylewki, w ten sposób nie będzie żadnych mostków termicznych. I teraz pytanie czy jest własnie sens oklejać fundament w koło styropianem ??
Druga sprawa jaką chcę zrobić to cofnąć podwalinę o 3.5 cm od brzegu fundamentu, po to by płyta steico którą planuję przykręcić do konstrukcji licowała mi się właśnie z fundamentem. Dodatkowo pierwsza warstwę płyty chciałbym zastosować płytę o zwiększonej odporności na wilgoć i łączenie płyty a fundamentem uszczelnić np taśmą. Na płyty steico będa oczywiście szły listwy dylatacyjne 2,5 cm a na to Deska elewacyjna 2,5 lub 3 cm
Przy zastosowaniu ocieplenia na fundamencie nie będę mógł zastosować tego co własnie opisałem wiec są dwa plusy na to by nie stosować ocieplenia fundamentu :-)
Do zobrazowania styropianu na chudziaku dołączam jedną fotografię i do zobrazowania płyty steico 2 fotografię :-)
Załączniki
Styropian na chudziaku.jpg
Steico łączenie taśmą.jpg
Steico 1.jpg


piotrtalikos
Posty: 13
Rejestracja: sob 19 paź, 2019
Kontakt:

Re: Ocieplenie fundamentu. Czy warto w moim przypadku ?

Post autor: piotrtalikos » śr 25 mar, 2020

Jak dla mnie warto ocieblić. Pamiętaj że budujesz na lata. Na fundamentach się nie oszczędza

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i perspektywy”