Page 1 of 1

lazura- co to jest?

Posted: Thu 18 Jun, 2009
by Krynio78
Zabieram się za remont i pojawiają się pytania - czy ktoś rzetelny wie co to jest lazura do drewna?? z czym to sie je?

Posted: Thu 18 Jun, 2009
by gustav33
Lazury lepiej nie jeść.
Lazurowanie ma za zadanie pozostawić widoczny rysunek drewna. Podobnie jak w przypadku bejcy, jednak bejce łatwo blakną na słońcu, a lazurę z kolei stosuje się przede wszystkim na zewnątrz.
Środki do malowania drewna typu lazurujacego, wymagaja aby nakładane na drewno warstwy były cienkie. Dlatego moja rada, pierwszą warstwę lazury wcieramy w drewno, tzn nie nakładamy tego produktu tak jak farby olejnej lecz jak bejcę.
Przed drugą i każdą kolejną warstwą dokonujemy tzw. matowienia powłoki papierem ściernym (od 120 do 180 granulacja). Drugą warstwę nakładamy również cienko aby nie powstawały zacieki raz smugi.
Lazura jest dość wydajna: z jednego litra wydajność wynosi około 15 metrów kwadratowych.
Polecam lazury V33.

Posted: Thu 18 Jun, 2009
by feelx
A czy lazura może być nanoszona za pomocą np aerografu? Prosze o jakąś odpowiedź.

Posted: Mon 29 Jun, 2009
by gustav33
feelx wrote:A czy lazura może być nanoszona za pomocą np aerografu? Prosze o jakąś odpowiedź
Lazury można spokojnie nakładać i pędzlem, i pistoletem. Obecnie wszyscy liczący się producenci gwarantują użytkownikom obie metody nakładania. Pistolet jest wręcz zalecany np. w przypadku bardziej skomplikowanych powierzchni.

nowa lazura

Posted: Wed 29 Jul, 2009
by mustafa81
Ostatnio miałem problem z kupieniem lazury V33 w jednym ze samoobsługowych marketów. Sprawa nie była śmieszna, bo w domu remont rozgrzebany, połowa płotu ganku pomalowana a ja się miotam między półkami. Musiałem wołać na pomoc pracownika. Okazało się, że była w innym opakowaniu – to nadal ten sam produkt?

Posted: Thu 30 Jul, 2009
by gustav33
Teraz V33 zrobiło nowe opakowanie lazury (skład się nie zmienił). Według mnie łatwiej ją wyłowić z tłumu, bo na zdjęciu masz ładny domek z drewnianymi okiennicami. A tak to zalety produktu te same, czyli ochrona przed promieniowaniem UV i wilgocią, mikroporowatość, łatwa renowacja. Jedyne co fajnie widać to czas schnięcia, potrzebne narzędzia, wydajność i sposób czyszczenia, bo są w takich fajnych obrazkach. Jasno, prosto i elegancko. Przynajmniej moim zdaniem.