wysokość pomieszczeń w domach szkieletowych

Techniczne aspekty projektów domów szkieletowych
Post Reply
e_petelka
Posts: 10
Joined: Wed 25 Oct, 2006
Location: Gdańsk

wysokość pomieszczeń w domach szkieletowych

Post by e_petelka » Wed 06 Aug, 2008

Wątpliwość urodziła mi sie przy porównywaniu wersji projektu domku "Małego" w wersji tradycyjnej i szkieletowej. W pierwszym wypadku wysokość ta wynosi 2,80 m, w drugim - 2,55 m.
Zaczęłam więc pod tym kątem przeglądać inne projekty. Z dostępnych mi danych stwierdziłam, że w większości projektów domków szkieletowych wysokość waha się między 2,50 a 2,60 m.
W związku z tym mam pytanie:
- czy parametr jest limitowany jakimiś wymogami technologii?
- jeśli nie, czy nie będzie problemem ewentualna zmiana projektu w tym zakresie?
- jaką wysokość pomieszczeń macie w Waszych istniejących lub projektowanych domkach?

Podrawiam :grin:


kozi_rocks
Posts: 116
Joined: Wed 28 Jun, 2006
Location: Wrocław

Post by kozi_rocks » Wed 06 Aug, 2008

- te wysokosci robione sa po to, aby przybic pelnowymiarowe poszycie (ewentualnie je skrocic, ale nie sztukowac)
- na zewnatrz poszycie bedzie musialo byc sztukowane/laczone , a i prawdopodobnie bedzie wiecej odpadow z plyt GK.
Mysle, ze dla wysokosci 2,8m to tyle (dla naprawde wysokich paneli sciennych, trzeba by wprowadzic dodatkowe elementy w srodku sciany - pomiedzy slupkami (o tym samym wymiarze co slupek) majace na celu powstrzymanie ich od zginania)
-n/d

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Wed 06 Aug, 2008

Jakies 2,60 m

e_petelka
Posts: 10
Joined: Wed 25 Oct, 2006
Location: Gdańsk

Post by e_petelka » Thu 07 Aug, 2008

Dzięki za odpowiedzi. :smile:
No, patrzcie o wymiarach poszycia nie pomyślałam. :oops:

ewaka
Posts: 130
Joined: Thu 04 Oct, 2007

Post by ewaka » Thu 07 Aug, 2008

u mnie w projekcie wysokość 2,55 na dole i na górze, to wysokość - nie wiem jak to nzwać : ) netto :), jest ujęta już po odjęciu cm na podłogę i sufit, czyli juz z wylewkami i np. terakotą etc.



Post Reply

Return to “Projekty budowlane domów szkieletowych”