Drewno na konstrukcje szkieletowe

Dyskusja na temat prawidłowo wykonanych elementów domów szkieletowych
Post Reply
nowy123
Posts: 2
Joined: Mon 28 Dec, 2009

Drewno na konstrukcje szkieletowe

Post by nowy123 » Mon 28 Dec, 2009

Mam zamiar zbudować dom w technologii strawbale. Konstrukcję szkieletu chciałem zrobić z drewna i zastanawiam się czy można do tego użyć drzew z własnego lasu czy musi to być z tartaku. I w związku z tym mam pytanie czy to się opłaci, - pociąć drewno na przenośnym tartaku i czy przez to jest duża gorsza jakość (równość belek w każdym miejscu) bo chce aby były widoczne. I jeszcze pytanie czy mógłby mi podesłać link do jakieś strony gdzie jest pokazany projekt takiej konstrukcji. Czy jeśli przy tym będzie tylko jeden stolarz to wystarczy (będą pomocnicy, nie lewe ręce) czy pasowałoby więcej. Pozdrawiam

To takiego planu jest dołączone jakieś zestawienie ile potrzeba belek o określonej długości, grubości i sposobie połączeń? (Chcę budować za kilka lat ale chcę się coś dowiedzieć).


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 28 Dec, 2009

Jak byś wykazał trochę własnej inwencji i wrzucił do wyszukiwarki hasło "strawbale" to byś znalazł wiele informacji na ten temat.
Chociazby tu - http://www.balewatch.com - projekty domów w technologii strawbale.
Powodzenia i ... do roboty.

nowy123
Posts: 2
Joined: Mon 28 Dec, 2009

Post by nowy123 » Mon 28 Dec, 2009

Ja już myślę, że znalazłem projekt domu, ale mi chodziło o rysunek konstrukcji szkieletowej (nie wiem fachowej nazwy), bo nie wiem czy damy sobie radę z tym. A na reszte odpowiedź?


Post Reply

Return to “Prawidłowo wykonane elementy domów szkieletowych”