Jeszcze raz o listwie startowej

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
krzg
Posts: 8
Joined: Sat 13 Dec, 2008

Jeszcze raz o listwie startowej

Post by krzg » Sun 22 Aug, 2010

Witam wszystkich.
Temat był poruszany wiele razy, lecz nigdy nikt nie odpowiedział na ten temat konkretnie (przynajmniej ja nie doczytałem się na forum).
Na moim domu szkieletowym jest położony styropian ryflowany na śruby (bez kleju). Od dołu listwa startowa.
I tu zaczynają się błędy:
1. listwa nie ma dziurek wentylacyjnych (ten defekt można naprawić wiercąc otworki od dołu),
2. listwa startowa ma (jak wszystkie które spotkałem) szerokość 103mm. Taka szerokość jest dobra jak kładziemy styropian na klej. W moim przypadku listwa wyje 3mm na zewnątrz.
Odciąłem już od dołu ściany pas styropianu o szerokości ok 20 cm i zdemontowałem listwy, lecz teraz nie mogę kupić takich o szerokości 100mm. Robić prawidłowe listwy z tych starych trochę mi się nie uśmiecha, styropian był już zaciągnięty klejem więc i listwy już są poklejone.
Czy ktoś z szanownych kolegów ma namiar na listwy do styropianu ryflowanego (Z DZIURKAMI OD SPODU) i styropianu przykręcanego na śruby (SZEROKOŚĆ LISTWY 100 mm).
Będę wdzięczny za wszystkie konkretne i w miarę szybkie rady (wiatroizolacja wystawiona jest po raz kolejny na działanie promieni UV.
Pozdrawiam Piotr.


Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Sun 22 Aug, 2010

Niestety listwy w tym wymiarze są nieosiągalne.

krzg
Posts: 8
Joined: Sat 13 Dec, 2008

Post by krzg » Sun 22 Aug, 2010

Dziękuję Panie Grzegorzu za odpowiedź. W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak ręcznie zrobić te listewy na odpowiedni wymiar.
Pozdrawiam.


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”