Definicja domu gotowego – historia budowy

Europejskie Stowarzyszenie Domów Gotowych określiło definicję domu gotowego:

Dom gotowy, to taki dom,
którego elementy ścian, stropów i dachu
wyprodukowane zostały w zakładzie prefabrykacji,
co po dostarczeniu elementów na budowę
pozwala na jego zmontowanie na uprzednio przygotowanym fundamencie
do stanu zamkniętego, z wbudowanymi oknami,
drzwiami wejściowymi i szczelnym dachem, 
w krótkim czasie, praktycznie w dwa do trzech dni.
Historia budowy domu gotowego
   
   
    
   
   
   
   
   
   
   

Możesz również polubić…

3 komentarze

  1. Bogdan pisze:

    Wygląda to całkiem dobrze, zastanawiam się jedynie jak w konkretach wygląda kwestia połączeń i ich wytrzymałości na zużycie, pracę materiałów po zakończonym montażu itp? No i jeszcze kwestia dachu – ze zdjęć wynika, że jest normalnie wykonana więźba ze wszystkimi elementami, czy w takich projektach też korzysta się z więźby prefabrykowanej i ona jest „w komplecie”? Pytam, ponieważ kuzyn stawiał dom z wykorzystaniem prefabrykowanej więźby i została ona dostarczona w zestawie z połączeniami. Te jednak wykonawca uznał za kiepskie, zamiast tego użyto złączy z eArmet, ponoć znacznie lepszych. I właśnie to mnie ciekawi, czy w przypadku takich prefabrykatów nabywca dostaje do reki komplet ze wszystkimi elementami montażowymi i złączami, czy należy kupić je we własnym zakresie?

  2. Ciastek pisze:

    Dla mnie dom gotowy kojarzy się z większym stopniem prefabrykacji jak tu https://youtu.be/dwZJvc0V-Mg czy tu http://forsal.pl/galerie/743072,zdjecie,1,domy-modulowe-huragan-sandy.html, ale u nas i tak to się nie chce przyjąć. Większość bierze się za budowę murowanego i rozkłada ją na 2-3 lata. Tylko czy rzeczywiście wtedy jest taniej. Nie chodzi o kwoty z faktur, ale własny czas, paliwo i wiele pokrewnych rzeczy.

  3. Dedicated servers pisze:

    Prefabrykacja element w konstrukcyjnych nie obejmuje fundamentów. Za to niektórzy producenci oferują również wykończenie domu w standardzie deweloperskim, a nawet pod klucz. Montowanie na budowie z elementów przygotowanych w fabryce pozwala oszczędzić nie tylko czas, ale i osiągnąć wysoką jakokość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 5 =