Naturalne drewno jako wsparcie dla pacjentów onkologicznych

Amerykańskie Stowarzyszenie Eksporterów Drewna Liściastego (AHEC) włącza się w działania na rzecz współczesnego społeczeństwa i dobrostanu wszystkich ludzi. W ramach tych działań AHEC ufundowało materiał drewniany, tulipanowiec amerykański, który zostanie wykorzystany w dwóch elementach zewnętrznych nowego ośrodka Kālida Sant Pau w Barcelonie: pergoli oraz obłożonej trejażem fasady.

       

Budynek został zaprojektowany przez Benedettę Tabgliabue, architektkę z pracowni Miralles Tagliabue EMBT, a projekt wnętrza stworzyła architektka wnętrz, Patricia Urquiola. Charakterystyka termicznie modyfikowanego tulipanowca gwarantuje odporność na warunki atmosferyczne, jednocześnie dodając obiektowi ciepła i elegancji. W niezwykle pomysłowo zaprojektowanej przestrzeni architektonicznej ośrodek zapewnia pacjentom kompleksowy program mający na celu udzielenie im wsparcia oraz informacji na różnych etapach leczenia.

             

 

Opublikowano dzięki:

A member of the Crisis Management Network

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Michał pisze:

    Warto przy okazji tematu wspomnieć o drewnie księżycowym… Pradawna technologia odkryta na nowo i bardzo ceniona w Japonii która w tym temaci ma bardzo restrykcyjne wymagania. Bardzo dobry, rzeczowy materiał na ten temat można obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=hjW4gGwEdeE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 2 =