Ścianki działowe

Na konstrukcję ścian wewnętrznych, ze względu na wymaganą grubość izolacji akustycznej, należy stosować elementy o przekroju nie mniejszym 38 x 89 mm. Na ścianę wewnętrzną, nie nośną, pełniącą jedynie funkcje przegrody, bez wymagań w zakresie izolacyjności akustycznej, dozwolone jest stosowanie elementów o przekroju nie mniejszym niż 38 x 63 mm.
Ściany wewnętrzne pomieszczeń sanitarnych, w których przewiduje się umieszczenie przewodów instalacji sanitarnych, tzw. ściany mokre, powinny być wykonane z elementów o przekroju min. 38 x 140 mm.

22B-01

Konstrukcja ściany wewnętrznej

 Połączenie ścian wewnętrznych ze ścianą zewnętrzną

Łączenie ścian wewnętrznych ze ścianą zewnętrzną wykonuje się za pomocą przewiązek zamocowanych pomiędzy słupki ściany zewnętrznej. Rozwiązanie to wymaga montażu dodatkowych elementów dla oparcie płyt gipsowych w narożnikach pomieszczeń.

24A-01

Zasada połączenia ściany wewnętrznej ze ścianą zewnętrzną poprzez przewiązki

Ściany wewnętrzne można także łączyć ze ścianą zewnętrzną za pomocą dodatkowych słupków w ścianie zewnętrznej, zapewniających jednocześnie, w narożnikach, oparcie dla wewnętrznego poszycia ścian.

 24B-01

 

24C-01

Zasada połączenia ściany wewnętrznej ze ścianą zewnętrzną poprzez montaż dodatkowych słupków

 Wzmocnienie ściany pod wiszące szafki kuchenne

Dla powieszenia szafek kuchennych, w pomieszczeniu kuchni, należy wykonać wzmocnienie konstrukcji ściany. Wzmocnienie wykonuje się z elementów o przekroju min. 38 x 140 mm, wycinając gniazd w słupkach i wpuszczając deskę w słupki ścian. Wzmocnienie należy wykonać na całym obwodzie pomieszczenia kuchni.

22AA-01

Wzmocnienie konstrukcji ściany pod szafki kuchenne

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. MG pisze:

    Sporo sie dowiedziałem, dziękuję bardzo.

  2. Ginu pisze:

    Zwięźle i na temat, wiedza w pigułce. Fajnie, że daliście obrazki do artykułu, dla laika, jak ja to bardzo pomocne. Dzięki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + 7 =